Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιος με PS3Break v1.2 που του τρέχουν το 90% όσων έχει δοκιμάσει αξίζει/πρέπει να ασχοληθεί με τα "νέα" CFW ή όχι ακόμα; Η δυνατότητα για online και updates είναι καλοδεχούμενη αλλά όχι απαραίτητη.

Εδώ φιλε μου κανείς δεν είναι σιγουρος να σου πει.

Καιεγω όπως εσύ είμαι και σημερα ημουν ετοιμος να βαλω το cfw του kmeaw, και το μετάνοιωσα τελευταία στιγμή.

Δεν ξερω, ισως να περιμενουμε καμμια βδομάδα ακόμα γιατι οι εξελίξεις τρεχουν πολύ γρήγορα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια απλη ερωτηση ο πιο καλος manager και πιο πληρης ποιος ειναι και γιατι

και αν χρειαζεται πλον το lv2 η οχι

Δεν υπαρχει πιο καλος μανατζερ, υπαρχει πιο βολικος μανατζερ!!!

Οτι βολευει τον καθεναν. Προσωπικα σε μενα οτι δεν ετρεξε ενας μανατζερ δεν το ετρεξε ουτε αλλος!!! Δηλαδη δεν εχω δει διαφορα σε παιχνιδι (Tombraider Underworld, POPTFS, Sonic all star Racing, NFSHP (EUR) δεν τα ετρεξε κανενας μανατζερ

ΤΟ NFS + POPTFS τρεχουν μονο αν το εγκαταστησετε μεσω pkg

Αυτη την στιγμη υπαρχουν 3 μανατζερ συμβατοι με CFW3.55

MULTIMAN 1.13.01 με ενσωματωμενο lv2 (v2)

GAIA v2.04 με ενσωματωμενο lv2 (v3)

Rogero 0.7.9a με ενσωματωμενο lv2 (v2)

Ανανεωνονται σχεδον καθημερινα με τις εξελιξεις να τρεχουν τοσο γρηγορα

Χθες κυκλοφορησε lv2 - v4 το οποιο δεν εχει ενσωματωθει σε κανεναν μανατζερ μεχρι στιγμης

Στα μεγαλα Φορουμ του εξωτερικου ολοι αναφερουν πως αφοτου φορτωθει οποιοσδηποτε μανατζερ η lv2 pack, μετα πρεπει να τρεχει το PL3 permissions fix

 

It seems that a lot of folks are having issues installing and running backups on there Ps3′s due to the bug in PL3 that effects file permissions. Here is what I have been doing to get around the black screen hangs and disc read errors.

 

1. Fire up multiMAN, blackb0x, whatever ftp & transfer your backup

2. Run your lv2 pkg of choice

3. Run the fix permissions app that is installed from running the package

 

The app will go through the HD and correct the file permission errors that come with using PL3. I have been using this method after each game backup I install,

however if you install (ftp/copy) 5 at a time the app only needs to be run once and it will fix all 5 games as it does its magic to the entire drive.

 

Η συμβατοτητα στην 3.41jailbroken με dongle θα ελεγα πως ηταν γυρω στο 95% (αυτο ομως με τα modified EBOOT.bin).

Στην CFW3.55 KMEAW ειναι 85%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το εξης θεμα

 

ο rogero βλεπει και τρεχει ολα τα backups (καποια ομως τα βλεπει 2πλα)

 

ο multiman μονο 1 απο τα 3

 

ο gaia κανενα

 

μιλαω για τελευταιες εκδοσεις των manager και external usb σε fat 32,ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

επισης κανενα νεο για υποστηριξη ntfs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω βαλει το rogero v7.9 και προσπαθω να κανω αντιγραφη απο τον σκληρο εξωτερικο που εχω στον εσωτερικο του ps3 το GT5 και μολις μου φτανει στο 3% κολαει ενω ο χρονος κυλαει κανονικα.να καταλαβετε τη λεω το αφησα 40 λεπτα και αυτο ειχε κολησει στο 3%.τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ φιλε μου κανείς δεν είναι σιγουρος να σου πει.

Καιεγω όπως εσύ είμαι και σημερα ημουν ετοιμος να βαλω το cfw του kmeaw, και το μετάνοιωσα τελευταία στιγμή.

Δεν ξερω, ισως να περιμενουμε καμμια βδομάδα ακόμα γιατι οι εξελίξεις τρεχουν πολύ γρήγορα ...

Ειμαι μεγας φαν της 3.41jb με dongle

Παρ ολα αυτα πηγα στην CFW3.55 KMEAW για διαφορους λογους

1. Ηθελα να την δοκιμασω (ρισκο δεν αναφεροταν πουθενα για brick με το συγκεκριμενο firmware και δεν εχει αναφερθει πουθενα μεχρι στιγμης)

2. Ηθελα τα updates και το online play

3. Μου την εσπαγε η διαδιακσια με το dongle (ενταξει θα μου πει καποιος σιγα τα ωα, αλλα γουσταρω να πατω ενα κουμπι και να ανοιγει ετοιμο jailbroken το PS3

4. Πανω κατω οτι τρεχει στην 3.41 τρεχει και στην CFW3.55. Αυτα που δεν ετρεχαν στην 3.41 δεν τρεχουν ουτε στην 3.55 μεσα απο μανατζερ αλλα με την μεθοδο του modified pkg (μεγαλυτερη συμβατοτητα στην 3.55 απο 3.41) τρεχουνε

 

Οποτε ποιος ο λογος να μεινει καποιος στην 3.41 πλεον?

Θεωρω πως σε μια εβδομαδα ενα 5% απο αυτους που ειχαν 3.41 jb θα συνεχισουν με αυτο!!

 

gdimoulas: Εχεις π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα ευχαριστω για την απαντηση φιλτατε

απλα με βλεπω τελευταια στιγμη να περιμενω νεο cfw γιατι διαπιστωνω και απο αλλα φορουμ οτι πολλα παιχνιδια δεν τρεχουν ενω τα παιδια εχουν βαλει

και lvl2 και permisions κτλ

ισως λιγες μερες ακομα να βγαλουν κατι καλο και πιο πληρες

και βεβαια μετα το αγχος μας θα ειναι πιθανο ban απο psn τυπου xbox

το μονο καλο ειναι οτι μπορεις να ξαναβαλεις το ofw και δεν τρως brick

επισης κατι ακουσα για 3.56 αν αφησω το μηχανημα να κανει update τωρα online σε ποια θα με παει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μου στειλει σε πμ πως θα περασω το AC:B στο ps3 μεσω του filezilla γιατι δεν εχω εξωτερικο σκληρο;;;;;;

καταρχην θα πρεπει να εχεις συνδέσει το PS3 KAI TO PC ενσυρματα με το ρουτερ μετα κατεβασε το BlackboxFTP-3.55 και κανε το εγκατάσταση στο PS3 και τρεξτο ..μετα κατεβασε το SmartFTP Client και κανε το εγκατασταση στο PC ανοιξε το και γραψε πανω αριστερα την ΙΡ που λεει το BlackboxFTP στο PS3 ...απο το SmartFTP Client Διάλεξε τον φακελο dev_hdd0 και μεσα τον φακελο GAMES η GAMEZ σε αυτον το φακελο θα βαζεις τα Παιχνίδια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να μου στειλει σε πμ πως θα περασω το AC:B στο ps3 μεσω του filezilla γιατι δεν εχω εξωτερικο σκληρο;;;;;;

 

ακολουθησε τον οδηγο του φιλου Socratis_g τον οποιο ευχαριστουμε πολυ στο post 2429

πολυ γρηγορες αντιγραφες και περνας και αρχεια μεγαλυτερα των 4.κατι gb που ειναι το οριο του fat32

απλα να ξερεις οτι θα πρεπει να συνδεσεις ps3 και pc απευθειας με utp καλωδιο και οχι μεσω router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γρήγορη ερώτηση πριν ξεκινήσω την εγκατάσταση του CFW: Μπορώ να κάνω κάπως backup τα games που έχω περάσει ήδη στον σκληρό μου; Αν ναι, πως; Υπάρχει κάποιο link/guide;;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην θα πρεπει να εχεις συνδέσει το PS3 KAI TO PC ενσυρματα με το ρουτερ μετα κατεβασε το BlackboxFTP-3.55 και κανε το εγκατάσταση στο PS3 και τρεξτο ..μετα κατεβασε το SmartFTP Client και κανε το εγκατασταση στο PC ανοιξε το και γραψε πανω αριστερα την ΙΡ που λεει το BlackboxFTP στο PS3 ...απο το SmartFTP Client Διάλεξε τον φακελο dev_hdd0 και μεσα τον φακελο GAMES η GAMEZ σε αυτον το φακελο θα βαζεις τα Παιχνίδια

 

 

αυτα δουλευουν χωρις να αλλαξεις ρυθμισεις δικτυου στα ps3 και pc και χωρις απευθειας συνδεση με utp?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικάρια να ξέρετε οτι ακόμα και η kmaew έκδοση δεν είναι τέλεια,κρασάρει το ps3 αρκετές φορές.3 φορές σε 2 διαφορετικά ps3 σε διάφορα games και στο xmb μέχρι στιγμής σε μένα και ένα φιλαράκι. κίνδυνος για brick δεν υπάρχει μεγάλος φυσικά και είναι η καλύτερη λύση για την ώρα.ελπίζω πάντος να το διορθόσουν σύντομα.αν κρασάρει έτσι το Ps3 απλά το κλείνεις απο πίσω και μετά σου λέει τις κλασικές μπούρδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολουθησε τον οδηγο του φιλου Socratis_g τον οποιο ευχαριστουμε πολυ στο post 2429

πολυ γρηγορες αντιγραφες και περνας και αρχεια μεγαλυτερα των 4.κατι gb που ειναι το οριο του fat32

απλα να ξερεις οτι θα πρεπει να συνδεσεις ps3 και pc απευθειας με utp καλωδιο και οχι μεσω router

 

για μισό λεπτό ρε παιδιά, μέσω router (γιατί είναι σε αλλο όροφο pc και ps3) γίνεται, δε γίνεται να περάσουμε ftp το stuff?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως κανω back up 1 game κ απο που κατεβαζω?

Καλησπέρα! Μέσα απο τον Multiman το αντιγράφεις το δισκάκι στον σκληρό. Έχει επιλογές. Νομίζω πατάς τον "κύκλο" και σε ρωτάει που θές να το κάνεις back up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...