Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά απο το psn μπορείτε να κατεβάσετε τπτ; εμένα δεν με αφήνει ούτε application να κατεβάσω ούτε demo! μου βγάζει σχεδόν σε όλα "this content cannot be selected at this time. " :@

 

edit. δοκίμασα χθες clean install το michael jackson the experience και τζιφος. ότι συνδιασμό και αν δοκίμασα, κολάει στο 1o loading πριν μπει στο κεντρικό μενου. τώρα που έχουν βγει τα level0 κλειδιά, θα μπορεί κάποιος που ξερει να το φτιάξει;

 

edit2. μόλις διάβασα το παρακάτω. δεν είμαι σπίτι για να το δοκιμάσω. αλλά καλό θα είναι να το δοκιμάζουμε στα παιχνιδια που δεν δουλεύουν σωστά.

 

Tips #6 – Making sure game backups are correct

 

- Make sure all games are unmodified and without 3.55 patches (SPRX/ EBOOT / SDAT / etc)

- Make sure you remove all Game updates from XBM->Game Data Utility, to make sure you didn’t install any patched ones.

- Make sure you activate BD-Mirror on multiMAN for all games, you have to configure each game options with it.

- Make sure to use BD-ROM emulator (Standard) on multiMAN settings.

 

I started working on a guide but since I have university and many works to do, I decided to give a few useful tips in case I can’t finish the guide.

 

I hope this help some to upgrade safely to Rogero CFW 4.30 without any issues.

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα στην παρέα,

 

έχω multiman 355 Kmeaw και FAT PS3 πως να προχωρίσω για 4.30;

γιατί φοβάμε μην τα σαλατοποιήσω!!!

 

ευχαριστώ

Επεξ/σία από harris@@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου "χακέψει" το PS3 μου;;

 

Βέβαια, θα πληρωθεί για τις υπηρεσίες του.

 

Μένω Αθήνα.

 

Στείλτε μήνυμα οι ενδιαφερόμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε για 3.55 σιγουρα

σε 4.30 δε το εχω δοκιμασει

 

Call of Duty 4 Modern Warfare EUR PS3-STRiKE

 

Παίζει σe 3.55 Kneaw ?

 

Λογικα πρεπει να παιζει με το αναλογο φιξ, αν και επειδη ειναι παλιο λογικα θα πρεπει να τρεχει καθαρο. Χωρις updates. αν εχεις βαλει updates σβηστα και τρεξτο χωρις αυτα. Τα updates τα σβηνεις απο το game data utility

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε για 3.55 σιγουρα

σε 4.30 δε το εχω δοκιμασει

 

 

 

Λογικα πρεπει να παιζει με το αναλογο φιξ, αν και επειδη ειναι παλιο λογικα θα πρεπει να τρεχει καθαρο. Χωρις updates. αν εχεις βαλει updates σβηστα και τρεξτο χωρις αυτα. Τα updates τα σβηνεις απο το game data utility

 

Καθαρό το έχω βάλει και μου βγάζει black screen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ενα ps3 fat, Που εχει ofw 4.25 αυτη τη στιγμη. μπορω να το κανω downgrade σε 3.55 συμφωνα με τις τελευταιες εξελίξεις? βρηκα αυτο εδω το site http://ps3haxblogs.wordpress.com/2012/09/12/ps3-4-25-downgrade-to-3-55-released/

ειναι αληθηνό αυτο που γραφει και το αρχειο που δίνει για downgrade ή θα τουβλιάσω το ps3 μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...