Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε τσεκαρισμένα sites για την αγορά E3 Flasher? Βλέπω ότι έχουν αρκετά τσιμπημένες τιμές...

 

Υ.Γ. Καλό μήνα!

 

Ανανέωση:

 

Βρήκα τα εξής δύο...

 

1) http://www.arcalide.com/e3-nor-flasher-p-582.html?cPath=26_121

2) http://www.arcalide.com/e3-nor-clip-suit-p-591.html?cPath=26_121

 

Επιλέγω το πρώτο, σωστά? Υπάρχει και το limited edition που έχει και έναν reader σκληρών.

Επεξ/σία από pcbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rogero CEX-4.30 v2.05: Baned. Μπορώ να κάνω κάτι για unban?

Με αυτα τα tools που κυκλοφορησαν κατα καιρους - και ευτυχως ειναι περιορισμενης χρηστικοτητας πλεον μιας και επαψαν να λειτουργουν -  χρησιμοποιειται το console id αλλων κονσολων και ετσι αλλοι χρηστες (ακομη και με official firmware) χωρις να φταινε μπορει να βρεθουν με μπαναρισμενη κονσολα. Αυτα ειναι απο τα χειροτερα της PS3 σκηνης και καλο ειναι να μη ζητατε τετοια εδω γιατι απαντηση δε προκειται να παρετε.

Ο καθενας που χρησιμοποιει cfw το κανει με αποκλειστικά δικη του ευθυνη γνωριζοντας οτι ανα πασα στιγμη δυναται να πεσει μπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήγα ανάποδα και απο 3.55 cfw πήγα σε 4.31 ofw.

Τι πρέπει να προσέξω/κάνω οπωσδήποτε πρίν μπω psn ώστε να μην έχω θέμα;

εγω απο το καλοκαιρι απλα αναβαθμισα στην τελευταια εκδοση χωρις να σβησω τιποτα απο μεσα(multiman κλπ)και δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαιξα το πρωτο mass effect(τελειο παιχνιδι) αλλα το mass effect 2 που εχω ειναι αμερικανικο blus ενω το 1ο ειναι ευρωπαικο bles με συνεπεια να μην αναγνωριζει το save μου απο το πρωτο.Υπαρχει τροπος να το αναγνωρισει για να μην κατεβαζω παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε rogero 4.30 παιζει μια χαρα.

γτ ρε παιδια δεν πηρε καλα reviews το dead space 3? το περιμενα να χτυπαγε 9αρια

 

Διοτι ειναι απλα ενα καλουτσικο παιχνιδι το οποιο εχει μεινει στασιμο. Παλι καλα να λες που παιρνει γυρω στο 7.5 βαθμολογιες. Ας δουν ολοι πως γινονται τα sequels παιζοντας Witcher 1 και 2 και περιμενοντας το 3 που αλλαζει και παλι τα δεδομενα στο παιχνιδι κανοντας το open world.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια εχω ενα ps3 fat 80gb και βρίσκεται στην εκδοσή 3.7 οταν το ειχα αγοράσει ηταν πολυ πιο κατω απο την 3.55 . 

θα ηθελα να σας ρωτησω υπαρχει τροπος να το κανω jailbreak? αν ναι θα πρεπει να ανοιχτει για να γινει downgrade αν ειναι ετσι και αξιζει να τ παω σε καποιο μαγαζι που τα κανει αυτα να δωσω 70-80 ευρο να μου το κανει! απλα θελω να ξερω αν αξιζει ! και αν θα μπορω στο μελον να βαζω νεεσ εκδοσεις για να μην εχω προβλημα με τα καινουργια σπασμενα παιχνιδια!

αν δεν χρειαζεται ανοιγμα μπορω να κανω και τις διαδικασιες μονος μου, αν κατατοπιστω με καποιο οδηγο.

σας ευχαριστω εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω rogero 4.30 και θελω να παιξω καποια παιχνιδια απο PSN. Βλεπω σε πολλα οτι πρεπει να βαλεις ενα edat αρχειο στο

/dev_hdd0/home/00000001/exdata/. Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει exdata φακελος οπως το βλεπω απο το file manager, μπορω απλα να φτιαξω εγω ενα τετοιο φακελο ή χρειαζεται καποιο ειδικο προγραμμα? Επισης τι ειναι τα αρχεια rap που εχουν πολλα παιχνιδια? Το ps3 δεν ειναι συνδεδεμενο στο internet και δεν εχω λογαριασμο στο PSN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια εχω ενα ps3 fat 80gb και βρίσκεται στην εκδοσή 3.7 οταν το ειχα αγοράσει ηταν πολυ πιο κατω απο την 3.55 . 

θα ηθελα να σας ρωτησω υπαρχει τροπος να το κανω jailbreak? αν ναι θα πρεπει να ανοιχτει για να γινει downgrade αν ειναι ετσι και αξιζει να τ παω σε καποιο μαγαζι που τα κανει αυτα να δωσω 70-80 ευρο να μου το κανει! απλα θελω να ξερω αν αξιζει ! και αν θα μπορω στο μελον να βαζω νεεσ εκδοσεις για να μην εχω προβλημα με τα καινουργια σπασμενα παιχνιδια!

γνωρίζετε καταστήματα που να κάνουν τέτοια διαδιασια σε κρητη η αθηνα?

αν δεν χρειαζεται ανοιγμα μπορω να κανω και τις διαδικασιες μονος μου, αν κατατοπιστω με καποιο οδηγο.

 

σας ευχαριστω εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...