Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα κ απο εμενα. υπαρχει περιπτωση να σπασει ποτε το superslim? ειμαι κατοχος του χαλασα περιπου 100 ευρω για 5-6 παιχνιδια και αλλα 10 για το plus.πολυ καλη υπηρεσια,μου εδωσε και 3-4 παιχνιδια δωρεαν και καθε μηνα εχει αλλα για να τα κατεβαζεις χωρις να πληρωνεις ευρω. Ομως cfw απλα σε κανει να ξεχνας να πληρωνεις,εχεις οτι θες κ γενικα αλλη φαση. Τα ξερετε ολα αυτα απλα λεω τις μινι εντυπωσεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>να αγορασεις κωδικο απο το psn store</p>

<p>κυκλοφορουν και κατι hacked activators αλλα αμα τα βαλεις επανω εχεις φαει μπαν 100%</p>

 

Δεν με πειράζει να αγοράσω κωδικό ... Υπάρχει πρόβλημα για μπαν αν η κονσόλα μου είναι σε rogero και το game περασμένο απο τα γνωστά sites?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινδυνος για μπαν παντα υπαρχει.

Αλλα αν δεν χρησιμοποιεις cheats, online activators, react psn, δεν παιζεις παιχνιδια πριν την επισημη κυκλοφορια τους (βλεπει ο σερβερ τα trophies) ο κινδυνος μειωνεται.

Επισης να μη κανεις sign in sto psn και να μπαινεις στον Μουλτιμαν. Παντα να μπαινεις στον ΜΜ offline φορτωνεις αυτο που θες και μετα κανεις sign in

Γενικα αν δεν απασχολεις τους σερβερς της Σονυ ειναι μικρη η πιθανοτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Κινδυνος για μπαν παντα υπαρχει.</p>

<p>Αλλα αν δεν χρησιμοποιεις cheats, online activators, react psn, δεν παιζεις παιχνιδια πριν την επισημη κυκλοφορια τους (βλεπει ο σερβερ τα trophies) ο κινδυνος μειωνεται.</p>

<p>Επισης να μη κανεις sign in sto psn και να μπαινεις στον Μουλτιμαν. Παντα να μπαινεις στον ΜΜ offline φορτωνεις αυτο που θες και μετα κανεις sign in</p>

<p>Γενικα αν δεν απασχολεις τους σερβερς της Σονυ ειναι μικρη η πιθανοτητα.</p>

Σημαντική η πληροφορία σου φίλε μου... :) αν όντως είναι όπως τα λες...

 

Θα το δοκιμάσω με το Battlefield 3 που ευτυχώς κατάφερα να το τρέχω σε Rogero. Αν δεν κάνω λάθος είναι στα 10€ ο online κωδικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα να χρησιμοποιεις το ΠΣ3 σα να εισαι σε "καθαρο" ofw.

εγω να φανταστεις στο ΧΜΒ δεν εχω κανενα homebrew επανω απο τις γνωστες "π@π@ριες" που κυκλοφορουνε στυλ PS NINJA, BD RESET, FTP, React PSN κλπ. Ουτε showtime εχω ουτε καν Μουλτιμαν. Μονο psn games ειτε γνησια κατεβασμενα απο PS store ειτε περασμενα με pkg.

Τον Μουλτιμαν τον εχω σε stealth version που φορτωνει απο το app_home πατωντας select. δεν φαινεται πουθενα στο ΧΜΒ. Showtime φορτωνω αν θελω μεσα απο τον ΜΜ. ftp transfer επισης μεσα απο τον ΜΜ.

Γενικα οσο πιο καθαρο ειναι το ΧΜΒ απο homebrew τοσο λιγοτερες οι πιθανοτητες να γινεις detected.

και οπως ειπα ποτε μη φορτωνεις MM η Showtime η οποιοδηποτε αλλο homebrew οταν εχεις κανει sign in sto PSN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φυσικα, τα παντα ολα παιζουν. θα κανεις μεν downgrade αυτο που λεμε θα πας σε 3.55, αλλα αυτο γινεται για να μπορεις να περασεις μετα cfw4.30 (cfw δεν μπορει να περαστει αν δεν ειναι η κονσολα πρωτα 3.55). οποτε θασαι παλι σε τελευταιο firmware (ειναι ιδιο με το 4.31) και παιζουν ολα ειτε απο σκληρο ειτε απο Blueray

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε mtzs θα ηθελα να σε ρωτησω πως εκανες εγκατασταση το stealth MM εγω αυτο που εκανα ηταν να περασω στο root που εχω το στικακι το installpkg.pkg kai to allo to .txt τα εκανα εγκατασταση και εμφανιστηκεενα ακομα install packages παταω πανω με πεταει για να διαλεξω packages ή να πατησω select για να μπω στο MM.εχω κανει κατι λαθος?καθε φορα που μπαινω κανονικα δεν πρεπει να αλλαζει το ID του φακελου στο οποιο βρισκεται ο MM?γιατι εχω το κλασσικο που αν θυμαμαι καλα τελειωνει σε 608.Επισης δεν μου ξεκιναει απο το XMB  με το select

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου κατεβασεις την 4.18.00 (αν δεν ειναι εκει μεσα κατεβασε καποια προγενεστερη 4.16.00 η 4.15.00) θα βρεις καπου μεσα ενα αρχειο stealth.rar.
Αν αυτο το αποσυμπιεσεις θα δεις οτι εχει δυο αρχεια
installPKG.pkg and report_data.txt
Εχει 2 μεθοδους για να τα περασεις. εγω ακολουθησα την δευτερη (προυποθετει να εχεις ηδη ΜΜ στο ΧΜΒ):
Rename το report_data.txt σε anyFileName.self
μετα περασα και τα 2 στο root ενος usb stick
συνεδεσα στικακι στο ΠΣ3 και ανοιξα τον κλασσικο ΜΜ απο το ΧΜΒ
Μπηκα σε ΜΜOS mode (πατωντας start + select μαζι)
εκανα navigate στο στικακι PS3 Root (πανω αριστερα) --> dev_usb000 η dev_usb001 (αναλογα με το ποια θυρα το εχεις βαλει)
και κανεις διπλο κλικ (2 φορες το Χ γρηγορα) πανω στο anyFileName.self
O stealth εγκαταστηθηκε !!!

Βγαινεις εξω restart την κονσολα
μετα πας στο App_HOME και πατας Χ. εκει θα σου βγαλει το μενου που εγκαθιστας pkg αρχεια. Σε αυτο το μενου πατας select (στο λεει και στο παραθυρο κατω αριστερα) και μπαινεις σε Stealth MM. μετα πατωντας R1 η L1 πας σε ΧΜΒ view mode του ΜΜ και πανω αριστερα επιλεγεις Update MM. Θα στο κανει update στην τελευταια του εκδοση.

Τονιζω οτι ο ΜΜ δεν ξεκιναει απο το ΧΜΒ με select, αλλα μεσα απο το app_home με select. Δηλαδη πρωτα φορτωνουμε app_home και μετα με select τον ΜΜ

Αφου σιγουρευτεις οτι εγκατασταθηκε πληρως ο Stealth μπορεις να σβησεις εντελως τον ΜΜ απο το ΧΜΒ. Αν θες μπορεις να φορτωσεις και τον showtime μεσα απο τον ΜΜ και να τον κανεις και αυτον update καπου μεσα απο τα settings του.

Για να σιγουρευτεις οτι δεν υπαρχουν υπολειματα κλασσικου ΜΜ μπορεις ειτε με ftp ειτε με MMOS mode μεσα απο τον ΜΜ να πας στη διαδρομη dev_hdd0/game/ και να δεις οτι δεν υπαρχει folder BLES80608 αν υπαρχει τον σβηνεις με delete και εισαι ετοιμος

Βασικο μειον του stealth: καθε φορα που θες να αλλαξεις παιχνιδι πρεπει να κανεις restart την κονσολα, αλλα θεωρω πως ειναι must για οποιον θελει να μπαινει στο PSN

Τα παραπανω ειναι δοκιμασμενα σε Rogero 4.30 v2.03 και 2.05. Για Rebug δεν ξερω αλλα καπου διαβασα οτι ο τροπος ειναι ιδιος παλι μεσα απο το app_home στο Rebug 4.30

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...