Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

mtzs  η όποιος άλλος μπορεί να βοηθήσει, μια ερωτησούλα έχω ps3 slim 250gb και γίνεται downgrade, προτού το πάω για downgrade τώρα με τα καινούργια multiman και rogero μπορείς να περάσεις άπειρα παιχνίδια σε εξωτερικό σκληρό η χρειάζεται μεγαλύτερος εσωτερικός ?

Εξωτερικος σκληρος υποστηριζεται κανονικα σε ΦΑΤ32 (δεν ξερω αν εχει αλλαξει και υποστηριζει και NTFS για backups.

επομενως το φατ32 θα σου δημιουργησει θεμα με αρχεια των backups που ειναι > 4GB. γι αυτο υπαρχει λυση το file splitter ειτε απο Μουλτιμαν ειτε απο Πισι. Παρολα αυτα υπαρχουν ορισμενες ασυμβατοτητες με αυτο και ορισμενα παιχνιδια δε δουλευουν σωστα απο εξωτερικο. ισως εχεις θεμα με1 στα 15-20 παιχνιδια. παραδειγμα το MGS4 aniversary εχει θεμα με τα σπλιτ αρχεια.

Εγω παιζω παντα απο εσωτερικο (500αρη εχω επανω) και δεν ειχα ποτε προβλημα. Εχω εναν εξωτερικο 2Τ συνδεδεμενο μονο στο πισι και εκει μεσα εχω κρατημενα ολα τα backups απειραχτα στην αρχικη τους μορφη. αν εχω προβλημα χωρου σβηνω - βαζω στον 500αρη (που δεν εχω ακομη).

Το απειρα ειναι σχετικο. Ο 250αρης θα εχει ελευθερο χωρο γυρω στα 210GB στο ΠΣ3

Οποτε λογαριαζεις και υπολογιζεις, θα σου παρει απο 5 εως και 10 παιχνιδια αναλογα το μεγεθος.

Αποψη μου ειναι να εχεις εναν μεγαλο εξωτερικο οπου κρατας γνησια και απειραχτα τα backup σου και βαζεις-βγαζεις με ftp connection  μεσα στο ΠΣ3 (εσωτερικο)

τι δισκους εχεις τωρα για να σου πω πιο αναλυτικα τη γνωμη μου. βεβαια ο καθενας λειτουργει οπως μπορει η εχει μαθει. να σου πει και ο Ναρουτο που εχει 250αρη τι πως και χωραει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξωτερικος σκληρος υποστηριζεται κανονικα σε ΦΑΤ32 (δεν ξερω αν εχει αλλαξει και υποστηριζει και NTFS για backups.

επομενως το φατ32 θα σου δημιουργησει θεμα με αρχεια των backups που ειναι > 4GB. γι αυτο υπαρχει λυση το file splitter ειτε απο Μουλτιμαν ειτε απο Πισι. Παρολα αυτα υπαρχουν ορισμενες ασυμβατοτητες με αυτο και ορισμενα παιχνιδια δε δουλευουν σωστα απο εξωτερικο. ισως εχεις θεμα με1 στα 15-20 παιχνιδια. παραδειγμα το MGS4 aniversary εχει θεμα με τα σπλιτ αρχεια.

Εγω παιζω παντα απο εσωτερικο (500αρη εχω επανω) και δεν ειχα ποτε προβλημα. Εχω εναν εξωτερικο 2Τ συνδεδεμενο μονο στο πισι και εκει μεσα εχω κρατημενα ολα τα backups απειραχτα στην αρχικη τους μορφη. αν εχω προβλημα χωρου σβηνω - βαζω στον 500αρη (που δεν εχω ακομη).

Το απειρα ειναι σχετικο. Ο 250αρης θα εχει ελευθερο χωρο γυρω στα 210GB στο ΠΣ3

Οποτε λογαριαζεις και υπολογιζεις, θα σου παρει απο 5 εως και 10 παιχνιδια αναλογα το μεγεθος.

Αποψη μου ειναι να εχεις εναν μεγαλο εξωτερικο οπου κρατας γνησια και απειραχτα τα backup σου και βαζεις-βγαζεις με ftp connection  μεσα στο ΠΣ3 (εσωτερικο)

τι δισκους εχεις τωρα για να σου πω πιο αναλυτικα τη γνωμη μου. βεβαια ο καθενας λειτουργει οπως μπορει η εχει μαθει. να σου πει και ο Ναρουτο που εχει 250αρη τι πως και χωραει

Άρα όλα παίζουν από τον εσωτερικό (και του psn ??? ) εφόσον πες αλλάξω εσωτερικό και βάλω 1tb θα τα βλέπει όλα ?  γιατί κάπου διάβασα ότι ο multiman  βλέπει μέχρι 14 παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@keratsini: απο ποτε διαβαζει εως 14 ο ΜΜ; Δεν ισχυει κατι τετοιο. Και τα πσν στον εσωτερικο εγκαθιστανται. Βαλε οτι δισκο θες αν κ νομιζω πως 1Τ ειναι υπερβολικος. 500-750 εισαι μια χαρα. Φροντισε να ειναι SATA 2.5' στις 5.400στροφες 9.5 mm υψος
Επαναλαμβανω οτι 2 χρονια τωρα παιζω απο εσωτερικο ΜΟΝΟ και δεν ειχα ποτε ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ουτε με αριθμο παιχνιδιων ουτε με πσν παιχνιδια. Ειναι σαφως καλυτερα απ οτι να φορτωνεις απο εξωτερικο. Ασε που φορτωνουν πιο γρηγορα. Και να εχεις παντα ενημερωμενο τον ΜΜ στη τελευταια του εκδοση
Sent from my iPhone using Insomnia

Επεξ/σία από mtzs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@keratsini: απο ποτε διαβαζει εως 14 ο ΜΜ; Δεν ισχυει κατι τετοιο. Και τα πσν στον εσωτερικο εγκαθιστανται. Βαλε οτι δισκο θες αν κ νομιζω πως 1Τ ειναι υπερβολικος. 500-750 εισαι μια χαρα. Φροντισε να ειναι SATA 2.5' στις 5.400στροφες 9.5 mm υψος<br><br><br>

Επαναλαμβανω οτι 2 χρονια τωρα παιζω απο εσωτερικο ΜΟΝΟ και δεν ειχα ποτε ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ ουτε νε αριθμο παιχνιδιων ουτε με πσν παιχνιδια. Ειναι σαφως καλυτερα απ οτι να φορτωνεις απο εξωτερικο. Ασε που φορτωνουν πιο γρηγορα. Και να εχεις παντα ενημερωμενο τον ΜΜ στη τελευταια του εκδοση

Sent from my iPhone using Insomnia

Ευχαριστώ mtzs ήσουν κατατοπιστικότατος :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια μολις μπηκα και εγω στην ομαδα με CFW ROGERO 4.30 θα ηθελα να σας ρωτησω αυτο εδω το pes 2013 pro_evolution_soccer_ 2013_eur_multi4_ps3-antidote γραφει οτι εχει ελληνικα ισχυει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι ακομη! εχω ενα σκληρο 2.5 250gb απo λαπτοπ που τον έχω κάνει εξωτερικό..

για να τον αναγνωριζει το ps3 και το multiman πρέπει να είναι fat 32 αποκλειστικα ? αν ειναι NTFS δεν θα τον αναγνωριζει ? 

 

το ps3 εχει 8ogb hdd λετε ν στραφώ σε αγορα μεγαλύτερου εξωτερικού η να παω σε μεγαλύτερο εσωτερικό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η antidote εκδοση ειναι με τα ελληνικα για το ΠΕΣ

Εαν εχεις τη οικονομικη δυνατοτητα να βαλεις εσωτερικο σκληρο 500GB SATA 2.5 ιντσες 9,5mm υψος 5.400 στροφες.

Κατι σαν αυτο εδω.

http://www.amazon.co.uk/Scorpio-Mobile-Internal-Playstation-Compatible/dp/B0037NYQ6Q/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1361001734&sr=8-13

Μην βαλεις μεγαλυτερο γιατι τα φατ μπορει να ζοριστουνε. με 500GB εισαι υπερκαλυμενος και αν χρειαστεις κατι παραπανω κανε τον 80αρη εξωτερικο

Με εσωτερικο σκληρο θα εχεις σαφως καλυτερες συμβατοτητες με παιχνιδια και φορτωνουν και πιο γρηγορα απο εξωτερικο. Οι εξωτερικοι σκληροι για να τρεχεις backups απο εκει πρεπει να ειναι ΦΑΤ32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνιδια με αρχεια μεγαλυτερα απο 4gb παιζουν απο εξωτερικο με hermes payload? τα εκανα split σε μικροτερα ααρχεια, θα πρεπει να τα μεταφερω στον εσωτερικο για να παιξουν και αν ναι, ολο το παιχνιδι ή μηπως γινεται και μονο τα αρχεια που ειναι μεγαλυτερα απο 4gb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η antidote εκδοση ειναι με τα ελληνικα για το ΠΕΣ

Εαν εχεις τη οικονομικη δυνατοτητα να βαλεις εσωτερικο σκληρο 500GB SATA 2.5 ιντσες 9,5mm υψος 5.400 στροφες.

Κατι σαν αυτο εδω.

http://www.amazon.co.uk/Scorpio-Mobile-Internal-Playstation-Compatible/dp/B0037NYQ6Q/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1361001734&sr=8-13

Μην βαλεις μεγαλυτερο γιατι τα φατ μπορει να ζοριστουνε. με 500GB εισαι υπερκαλυμενος και αν χρειαστεις κατι παραπανω κανε τον 80αρη εξωτερικο

Με εσωτερικο σκληρο θα εχεις σαφως καλυτερες συμβατοτητες με παιχνιδια και φορτωνουν και πιο γρηγορα απο εξωτερικο. Οι εξωτερικοι σκληροι για να τρεχεις backups απο εκει πρεπει να ειναι ΦΑΤ32

 

και μετα χρειάζεται να ξανα περάσω το rogero και το multiman ? είναι δύσκολο ?

ΑΥΤΟΣ Ο ΣΚΛΗΡΟΣ ΚΑΝΕI Link.png Site: http://mediaplus.ee/pdf_datasheet.php?products_id=196624&osCsid=c91c6f10ef45e5b20b3170267b15bb2e">HDD

ΕΙΝΑΙ 2.5'' 500GB SATA 2 8MB 

ΓΡΑΦΕΙ Depth: 9.5 mm , KAI Height: 70 mm ειναι του λαπτοπ μου και σκοπευω να του βαλω μεγαλυτερο και ετσι να μην παει χαμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα κανει

απλα να ξερεις θα σου ζητησει να ξαναπερασεις το firmware cfw rogero 4.30 2.05

πανευκολο ειναι, 10 λεπτα υποθεση

φυσικα πρεπει να ξαναπερασεις και ΜΜ απ την αρχη καθως και οτι αλλο εχεις

για το πως κοιτα εδω εαν θες να κρατησεις backup

http://www.insomnia.gr/topic/467362-ερωτησεις-απαντησεις-faq-για-cfw-στο-playstation-3/?p=52176737

 

να και σκληρος για το λαπτοπ σου

http://www.amazon.co.uk/Scorpio-5400RPM-Internal-Compatible-Playstation/dp/B005DVJJWQ/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1361011727&sr=1-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα κανει

απλα να ξερεις θα σου ζητησει να ξαναπερασεις το firmware cfw rogero 4.30 2.05

πανευκολο ειναι, 10 λεπτα υποθεση

φυσικα πρεπει να ξαναπερασεις και ΜΜ απ την αρχη καθως και οτι αλλο εχεις

για το πως κοιτα εδω εαν θες να κρατησεις backup

http://www.insomnia.gr/topic/467362-ερωτησεις-απαντησεις-faq-για-cfw-στο-playstation-3/?p=52176737

 

να και σκληρος για το λαπτοπ σου

http://www.amazon.co.uk/Scorpio-5400RPM-Internal-Compatible-Playstation/dp/B005DVJJWQ/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1361011727&sr=1-1

δεν θελω να κανω μπακ απ  saves + trophies. γιατι δεν εχω και πολλα!  κανενας οδηγος για την εγκατασταση rogero και μθλτιμαν υπαρχει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...