Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@gasper για αυτό με την black screen κάνε ένα format τον σκληρό στον υπολογιστή σου και ξαναπέρασε το 3.55 cfw αν καταφέρει και το δεί. Το άλλο θέλει αλλαγή το hdmi chip ή reflow και θα παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@gasper για αυτό με την black screen κάνε ένα format τον σκληρό στον υπολογιστή σου και ξαναπέρασε το 3.55 cfw αν καταφέρει και το δεί. Το άλλο θέλει αλλαγή το hdmi chip ή reflow και θα παίξει.

πολυ αισιοδοξο το μηνυμα σου και σε ευχαριστω πολυ

δεν εχω δοκιμασει να κανω format τον σκληρο του ps3 στο pc μου γιατι δεν το σκευτηκα.

μηπως γνωριζεις τι καλοδιο χρειαζετε για την συνδεση στο pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μιας και ο εσωτερικος φουλαρε,εχετε να προτεινετε καποιον εξωτερικο για ps3? Παιζει καμια προσφορα-καλη τιμη?

ριξε μια ματια εδω ,εγω χρησιμοποιω αυτον και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,απλα να σκευτεις πως θα πρεπει να τον κανεις

σε fat μορφη για να τον δει το ps3

http://www.skroutz.gr/s/2082898/Western-Digital-My-Passport-1TB-USB-3-0-USB-2-0-Red.html

για κατι πιο οικονομικο δες και αυτον ,εξισου πολυ καλος

http://www.skroutz.gr/c/87/eksoterikoi-sklhroi-diskoi/m/202/Toshiba.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παιδια μιας και ο εσωτερικος φουλαρε,εχετε να προτεινετε καποιον εξωτερικο για ps3? Παιζει καμια προσφορα-καλη τιμη?

ριξε μια ματια εδω ,εγω χρησιμοποιω αυτον και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,απλα να σκευτεις πως θα πρεπει να τον κανεις

σε fat μορφη για να τον δει το ps3

http://www.skroutz.gr/s/2082898/Western-Digital-My-Passport-1TB-USB-3-0-USB-2-0-Red.html

για κατι πιο οικονομικο δες και αυτον ,εξισου πολυ καλος

http://www.skroutz.gr/c/87/eksoterikoi-sklhroi-diskoi/m/202/Toshiba.html

Το πρωτο απο οτι βλεπω σε κωτσο συμφερει φουλ οποτε ισως παω για αυτο..αν καποιος εχει κανεναν εξωτερικο που δεν χρειαζεται για καποιο λογο και κανει καμια καλυτερη τιμουλα,ας μου στειλει ενα π.μ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο απο οτι βλεπω σε κωτσο συμφερει φουλ οποτε ισως παω για αυτο..αν καποιος εχει κανεναν εξωτερικο που δεν χρειαζεται για καποιο λογο και κανει καμια καλυτερη τιμουλα,ας μου στειλει ενα π.μ!

ναι το πρωτο φυσικα ειναι και καλυτερο.

θα σου προτεινα τετοια πραγματα  να μην τα περνεις μεταχειρησμενα διοτι οι εξωτερικοι δισκοι ειναι πολυ ευαισθητοι και θελουν προσοχη.

και δεν ξερεις ποσες φορες εχει πεσει ο δισκος κατω στο πατωμα απο αυτον που θα στον πουλησει. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το πρωτο απο οτι βλεπω σε κωτσο συμφερει φουλ οποτε ισως παω για αυτο..αν καποιος εχει κανεναν εξωτερικο που δεν χρειαζεται για καποιο λογο και κανει καμια καλυτερη τιμουλα,ας μου στειλει ενα π.μ!

ναι το πρωτο φυσικα ειναι και καλυτερο.

θα σου προτεινα τετοια πραγματα  να μην τα περνεις μεταχειρησμενα διοτι οι εξωτερικοι δισκοι ειναι πολυ ευαισθητοι και θελουν προσοχη.

και δεν ξερεις ποσες φορες εχει πεσει ο δισκος κατω στο πατωμα απο αυτον που θα στον πουλησει. :-D

Πιο πιθανων φυσικα ειναι να παω σε αγορα...ευχαριστω!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λιγο νωρις τωρα που λανσαριστηκε το πσ4 εχουμε κανα νεο για αμα ειναι ευκολο να σπασει? Με τα μεχρη τωρα δεδομενα λογω του freebsd και τις χ86 αρχιτεκτονικης νομιζω πως ειναι πολυ ευκολο να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνω απο το PSVITA που έχει βγεί στην αγορά εδω και 2 χρόνια και δεν έχουν καταφέρει να το σπάσει ακόμα...τότε το θεωρώ αδύνατο να σπάσει ποτέ το Playstation 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει τσιπακι αν θες και θα παιζεις απο εξωτερικο σκληρο

αν σε ενδιαφερει στειλ επμ να τα πουμε

τι ενοεις τσιπακι και δεν γινεται να παιξω παιχνιδια απο τον εσωτερικο του πσ3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...