Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι ρε τι κινδυνος να υπαρχει?απλα επειδη εχουν αναφερθει πολλα προβληματα

με το παιξιμο παιχνιδιων στο 4.60 HABIB,πιστευω ο ARCH να εχει κανει καλη δουλεια,

οπως και με το 4.46 που ειχε βγαλει παλαιοτερα.

 

Googlare Singstar Replacement.pkg

μπαινεις σε multiman με αυτη την εφαρμογη.

στο ΧΜΒ φαινεται οτι εχεις SINGSTAR... B)

mike to Singstar Replacement.pkg  σου κάνει αντικατάσταση με το last game όχι με τον mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα.

Εχω CFW 4.46 και θελω να παιξω το Watch dogs. Το παιχνιδι ζηταει 4.55 και πανω για να παιξει.
Επειδη εχω πολυ καιρο να ασχοληθω, μπορειτε να μου πειτε ποιο cfw 4.55 και πανω μπορω να περασω χωρις να εχει προβληματα;

Yποψιν οτι δε με ενδιαφερει να παιζω online κλπ

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Εχω CFW 4.46 και θελω να παιξω το Watch dogs. Το παιχνιδι ζηταει 4.55 και πανω για να παιξει.

Επειδη εχω πολυ καιρο να ασχοληθω, μπορειτε να μου πειτε ποιο cfw 4.55 και πανω μπορω να περασω χωρις να εχει προβληματα;

 

Yποψιν οτι δε με ενδιαφερει να παιζω online κλπ

 

Ευχαριστω

Ermak 4.55 οι περισσότεροι αυτό έχουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδες εκανα εγκατασταση το psnpatch . Τωρα τι κανω ?οταν μπω πατα Δ για να σβησει και καλα το cfw και μετα πως παιζω τα παιχνιδια ?

Αυτο με το τριγωνο ισχυε στις πρωτες εκδοσεις του PSN Patch

Στις τελευταιες το ενεργοποιεις με το Χ

πρωτα φορτωνεις παιχνιδι απο ΜΜ και μετα τρεχεις το PSN PAtch 4.60

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mike to Singstar Replacement.pkg  σου κάνει αντικατάσταση με το last game όχι με τον mm

erminiooooo δεν ειπα οτι κανει αντικατασταση τον multiman.

επειδη ο φιλος ανεφερε "stealth multiman" προτεινα να βαλει αυτο. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα το Ermak 4,55, αναβαθμισα τον multiman αλλα οταν παω να παιξω το watchdogs, μου λεει οτι το δισκακι ειναι βρωμικο ή κατεστραμμενο. Τι μπορω να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα το Ermak 4,55, αναβαθμισα τον multiman αλλα οταν παω να παιξω το watchdogs, μου λεει οτι το δισκακι ειναι βρωμικο ή κατεστραμμενο. Τι μπορω να κανω;

Πρώτα από όλα σβήσε το game data αν υπάρχει.και μετά επέλεξε εναλλακτικές μεθόδους να τρέξεις το game (εσωτερικό εξωτερικό κ.τ.λ.

μετά από όλα αυτά έλεγξε το ενδεχόμενο του αν έχει κατέβη σωστά το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα το Ermak 4,55, αναβαθμισα τον multiman αλλα οταν παω να παιξω το watchdogs, μου λεει οτι το δισκακι ειναι βρωμικο ή κατεστραμμενο. Τι μπορω να κανω;

κανε ενα rebuild database απο recovery menu.

τα ιδια εκανε κ σε μενα αλλο παιχνιδι,και εστρωσε... :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εβαλα τλκ το arch 4.60 απο recovery. Δεν πηγαν καθόλου καλα τα πράγματα. Εκανε rebuild και αναγκαστικα format το disc και μετα πηγα σε system setting και μου δειχνει οτι έχω 3.70 firmware. Το σωνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω πρόβλημα με το Sine Mora, ο θείος μου έβαλε μέσα στο .rar δύο αρχεία, ένα pkg (όλα καλά με αυτό) και ένα .edat το οποίο δεν ξέρω τι να το κάνω.

 

Αποτέλεσμα το game είναι Demo...

 

τι κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω πρόβλημα με το Sine Mora, ο θείος μου έβαλε μέσα στο .rar δύο αρχεία, ένα pkg (όλα καλά με αυτό) και ένα .edat το οποίο δεν ξέρω τι να το κάνω.

 

Αποτέλεσμα το game είναι Demo...

 

τι κάνουμε;

 

Το δεύτερο είναι το αρχείο που θα σε ξεκλειδώσει το παιχνίδι και θα το έχεις ολόκληρο, δεν θυμάμαι την διαδρομή που το βάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εβαλα τλκ το arch 4.60 απο recovery. Δεν πηγαν καθόλου καλα τα πράγματα. Εκανε rebuild και αναγκαστικα format το disc και μετα πηγα σε system setting και μου δειχνει οτι έχω 3.70 firmware. Το σωνω?

αν είναι official update πρέπει να κάνεις downgrade με flasher.

Αυτό μπορεί να έγινε αν είχες game μέσα στο drive  μετά το crash από το 4.60.

 

p.s. Έκανες md5 check πριν κάνεις update?

έχω πρόβλημα με το Sine Mora, ο θείος μου έβαλε μέσα στο .rar δύο αρχεία, ένα pkg (όλα καλά με αυτό) και ένα .edat το οποίο δεν ξέρω τι να το κάνω.

 

Αποτέλεσμα το game είναι Demo...

 

τι κάνουμε;

Tο .edat πρέπει να το κάνεις activate με το reactpsn     tut-->  psjailbreak.gr/2013/03/blog-post_23.html

 

Ίσως χρειαστείς το τελευταίο reactpsn      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...