Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλυτερο απο ΕΡΜΑΚ 4.55 οχι δεν υπαρχει.

δεν φταιει το CFW που δεν παιζει το παιχνιδι...

ποιο ειναι ειπαμε watch dogs???

υπαρχει το 4.53 cobra by Ermak :-) :-) :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ρωτισω κατι κσερετε μιπως hackarete h version 4.60 official

Το εαν χακάρεται εξαρταται από το μοντέλο πσ3 και οχι απο το firmware. Τώρα  αν ρωτάς αν χακάρετε μονο με στικακι χωρίς να ανοιχτει εκεί η απάντηση είναι σίγουρα οχι. Πές μας το model number που το γράφει το αυτοκολλητο με τον σειριακό στο πίσω μέρος της κονσόλας CECH... και αν ειναι 250... τότε πρεπει να δεις και το datecoode που το λέει με ψειρά και στο αυτοκόλλητο στον πάτο της κονσόλας
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερο απο ΕΡΜΑΚ 4.55 οχι δεν υπαρχει.

δεν φταιει το CFW που δεν παιζει το παιχνιδι...

ποιο ειναι ειπαμε watch dogs???

 

ναι και εχω δοκιμασει δυο εκδοσεις, antidote  & duplex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Καλησπέρα. Μόλις έπεσε στα χέρια μου ένα PS3 phat 3.40 OFW. Μερικές ερωτήσεις λίγο γιατί ενδιαφέρομαι να το σπάσω (αν αξίζει βέβαια κάτι τέτοιο).
 
1. Θα μπορώ να παίζω στο PSN/PS Plus; Και αν ναι, σε περίπτωση ban, θα μπλοκάρουν μόνο την κονσόλα μου ή και τον λογαριασμό μαζί;
 
2. Ισχύει οτι τα jailbroken PS3 έχουν μεγαλύτερο κίνδυνο YLOD/brick;
 
3. Ποιό είναι το καλύτερο CFW για να περάσω και ποιά άλλα έξτρα προγράμματα είναι απαραίτητα; 

4. Θα μπορώ να κατεβάζω patches/updates για τα παιχνίδια; 

5. Tι θα χρειάζεται για να παίξω τα καινούργια παιχνίδια όταν βγαίνουν; 
 
Ευχαριστώ.
Επεξ/σία από Tilemaxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. θα μπορεις αλλα ο κινδυνος ειναι μεγαλος. Εξαρταται το ban. Συνηθως μπαναρονται κονσολα και λογαριασμος μαζι. Το μονο σιγουρο ειναι οτι μπαναρεται ο λογαριασμος οποτε παει το PSN plus. Με τα COD ο κινδυνος ban ειναι μεγαλος.

2. Μεγα Λαθος. Αντιθετως εχουν μικροτερο κινδυνο YLOD ειδικα λογω control fan. Οσον αφορα το brick τα QA σε προστατευουν απο αυτο. Παρ ολα αυτα brick μπορει να γινει λογω λαθος χειρισμου με τα cfw. Δεν ειναι θεμα cfw αλλα χειρισμου του χρηστη.

3. Θα πας 3.55 official πρωτα. Μετα θα βαλεις Rogero 3.55 v7 και πανω σε αυτο θα περασεις το QA toggle για να κανεις enable τα QA και να αποφευγεται ο κινδυνος brick. Μετα θα βαλεις 4.55 Ermak

4. Ναι κανονικα. Η συμπεριφορα της κονσολας ειναι σα να εισαι σε OFW

5. Τιποτα απολυτως μονο να περνας το τελευταιο cfw η καποιο spoofer.

 

Εν κατακλειδι η συμβουλη μου ειναι να φτιαξεις εναν αλλον λογαριασμο για PSN αν θες να μπαινεις online.

 

Αν σε ενδιαφερει κατεβαζεις τον οδηγο απο εδω

http://www.psjailbreak.gr/2013/11/cfw.html

και ακολουθεις τα βηματα της περιπτωσης 1.

 

Καθαρισε το inbox. Δε μπορεις να δεχτεις π.μ

Επεξ/σία από mtzs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ,

Όντας ΑΣΧΕΤΟΣ από ps jailbreak, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: (πιθανόν να έχουν ερωτηθεί ξανά και ζητω συγγνώμη εκ των προτέρων)

1) Jb γίνεται χωρίς να ανοιχτεί η κονσόλα καθόλου χρησιμοποιώντας ένα usb stick?
Υπάρχουν κάποια video στο youtube (ενδεικτικά: Link.png Site: Εδώ ). Είναι μούφες?
2) Υπάρχει κάποιο up το date tutorial για dummies?

Έχω το ps3 fat (fw δεν θυμάμαι, μιας και το ps το εχω στην ντουλάπα).

 

Ευχαριστώ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jb χωρίς αν ανοιχθεί δεν παιζει πια αν εχεις fw πάνω από 3.55. Αν εχεις από 3.55 και κατω μπορεί να γίνει. 1-2 σελίδες πίσως γράφει και την διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εχει date code 0C, 0D σπαει με Ε3 flasher (χρειαζεται ανοιγμα)

Αμα εχει date code 1Α χλωμο

αμα εχει 1Α ειναι 50-50 να γινετε η οχι.

minimum version checker(Google)

τρεχεις το αρχειο (PS3-UPDATE-PS3UPDAT.PUP)απο system update και σου λεει μεχρι ποιο fw κατεβαινει η κονσολα... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Εχω ενα ps3 με fw 4.53 και το μοντελο ειναι CECHH04. Μπορει να σπασει? και αν ναι υπαρχει καποιος οδηγος? Δεν με ενδιαφερει να παιζω μεσο internet. Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους! Εχω ενα ps3 με fw 4.53 και το μοντελο ειναι CECHH04. Μπορει να σπασει? και αν ναι υπαρχει καποιος οδηγος? Δεν με ενδιαφερει να παιζω μεσο internet. Ευχαριστω!

ναι φιλε μου γινεται jailbreak.

χρειαζεσαι ομως e3 flasher για να κατεβεις σε 3.55 και δεν συμφερει

να το αγορασεις για να κανεις την κονσολα σου και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...