Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.
Απο τοτε που περασα το Ermak 4.55 και αναβαθμισα τον MM στην εκδοση 4,60, δεν μου τρεχει κανενα παιχνιδι απο το σκληρο.

Οταν τα διαλεγω απο τον Multiman, με πεταει πισω στην αρχικη οθονη.
Τα original παιχνιδια που εχω σε δισκακια παιζουν κανονικα.

 

Μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανω για να μπορω να παιζω τα παιχνιδια που εχω στον σκληρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είμαι με ermak 4.55.

 

έχω πρόβλημα με το uncharted drake's fortune freezarei στο περιστρεφόμενο νόμισμα.

 

σε 3.55 έτρεχε κανονικά... έχει κανείς κάποια ιδέα;

 

υ.γ. το δοκίμασα και από εξωτερικό και από εσωτερικό σκληρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι με ermak 4.55.

 

έχω πρόβλημα με το uncharted drake's fortune freezarei στο περιστρεφόμενο νόμισμα.

 

σε 3.55 έτρεχε κανονικά... έχει κανείς κάποια ιδέα;

 

υ.γ. το δοκίμασα και από εξωτερικό και από εσωτερικό σκληρό

το παιχνίδι το έχεις patchαρισμένο για 3.55.Επόμενο είναι να μην παίζει σ 4.55.υπάρχει fix για αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αναβαθμιζω ενα παιχνιδι μεσω multiman , αυτα που κατεβαζει ο mm και κανει την εγκατασταση μετα σβηνονται απο μονα τους ή μενουν στο σκληρο?Υπαρχει τροπος να τα σβηνω μπας και βρω λιγο χωρο στο σκληρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα στην παρεα. εδω και μια βδομαδα πηρα μια κονσολα ps3 fat 80g. με Model no cechl04 με date code 8c και system software 4.31 θα μπορεση καποιος να με βοηθηση να του περασω cfw ωστε να κατεβαζω παιχνιδια και να τα παιζω απο εκσωτερικο σκληρο δισκο. δεν με ενδιαφερει να παιζω ονλαιν.

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αναβαθμιζω ενα παιχνιδι μεσω multiman , αυτα που κατεβαζει ο mm και κανει την εγκατασταση μετα σβηνονται απο μονα τους ή μενουν στο σκληρο?Υπαρχει τροπος να τα σβηνω μπας και βρω λιγο χωρο στο σκληρο?

δεν σβηνονται,μεσα στον σκληρο ειναι.πηγαινε στα game data πιο πανω απο τα saves

και δες ποια θες να σβησεις...

 

Μπορεί κάποιος να κάνει downgrade την κονσόλα μ είναι 2κ5. Όποιος ενδιαφέρεται να στείλει pm

στειλε πμ...

 

καλησπερα στην παρεα. εδω και μια βδομαδα πηρα μια κονσολα ps3 fat 80g. με Model no cechl04 με date code 8c και system software 4.31 θα μπορεση καποιος να με βοηθηση να του περασω cfw ωστε να κατεβαζω παιχνιδια και να τα παιζω απο εκσωτερικο σκληρο δισκο. δεν με ενδιαφερει να παιζω ονλαιν.

 

ευχαριστω

σου εστειλα μνμα κωστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειμαι νεος στο θεμα, εχω ps3 slim cfw4.55... η ερωτηση ειναι η εξης:

υπαρχει οποιαδηποτε διαφορα αν παιζω ενα παιχνιδι απο τον εξωτερικο ή τον εσωτερικο δισκο? (χρονοι φορτωματος, παραπανω πουσαρισμα του ps3 κτλ)

οταν παιζω για 1η φορα ενα παιχνιδι απο τον εξωτερικο, εγκαθιστα στον εσωτερικο διαφορα αρχεια (αρα ο εσωτερικος εχει γεμισει -120gb- χωρις πρακτικα να του εχω ουτε ενα παιχνιδι μεσα, ολα ειναι στον εξωτερικο). Αν κανω copy-paste ολα τα παιχνιδια σε καινουριο εσωτερικο -750gb-, παλι κατα την 1η εκκινηση του παιχνιδιου θα εγκαταστησει αρχεια? (δλδ θα εχω τα ~15gb του παιχνιδιου + 5-6gb ακομα που εγκαθιστα).

Thnx guys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS3, ανεξαρτητα με το που εχει αποθηκευσει το game, το βλέπει σαν δισκακι. Οπότε ανεξαρτητα με το που θα το εχεις (εσωτερικά ή εξωτερικά) το παιχνιδι θα εγκαταστησεις αρχεία στον εσωτερικο δίσκο.

 

Τσεκαρισμενο με το watchdogs χθες.

 

Τωρα για το 1ο ερώτημα καλύτερα να σου απαντήσει καποιος αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως χωράει ένα παιχνίδι 30 γιγα; σε αυτόν;

 Με splitter ευκολα.

 

Επίσης τα games που περνάς από τον εσωτερικο στον εξωτερκό τα κοβει σε κομματια μόνο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...