Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια ειμαι νεος στο θεμα, εχω ps3 slim cfw4.55... η ερωτηση ειναι η εξης:

υπαρχει οποιαδηποτε διαφορα αν παιζω ενα παιχνιδι απο τον εξωτερικο ή τον εσωτερικο δισκο? (χρονοι φορτωματος, παραπανω πουσαρισμα του ps3 κτλ)

οταν παιζω για 1η φορα ενα παιχνιδι απο τον εξωτερικο, εγκαθιστα στον εσωτερικο διαφορα αρχεια (αρα ο εσωτερικος εχει γεμισει -120gb- χωρις πρακτικα να του εχω ουτε ενα παιχνιδι μεσα, ολα ειναι στον εξωτερικο). Αν κανω copy-paste ολα τα παιχνιδια σε καινουριο εσωτερικο -750gb-, παλι κατα την 1η εκκινηση του παιχνιδιου θα εγκαταστησει αρχεια? (δλδ θα εχω τα ~15gb του παιχνιδιου + 5-6gb ακομα που εγκαθιστα).

Thnx guys

εννοειται οτι στον εσωτερικο σκληρο,οι χρονοι ειναι λιγο καλυτεροι.

οσο για την εγκατασταση "καποιων gb" ισχυει για ενα ποσοστο παιχνιδιων,δεν το ζητανε ολα.

απλα ετυχε οτι εχεις βαλει στον εξωτερικο,να στο ζηταει...

 

Υπαρχει ομως και η περιπτωση να εχεις βαλει split games που εχουν μεγαλο αρχειο στον εξωτερικο,

οποτε αναγκαστικα να σου ζηταει εγκατασταση στον εσωτερικο.

Λογικα θα εισαι στην 1η περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στον 1ο φιλο, οπως απαντηθηκε ισχυει οτι καποια παιχνιδια θελουν να σπασουν σε κομματια για να μουν στον fat32 δισκο...

ομως το οτι τα παιχνιδια ειναι 20gb πχ δεν σημαινει οτι θα θελει σπασιμο γιατι αυτα τα 20gb αποτελουνται απο πολλους φακελους με πολλα αρχεια μεσα σε αυτους, αρα τα μεμονωμενα αρχεια δεν ξεπερνουν το οριο του fat32... σκεψου οτι απο τα 30 παιχνιδια που εχω, μονο 3-4 θελαν να σπασουν σε μικροτερα...

 

τωρα εβαλα εναν εσωτερικο 750gb για να μπαινουν πια ολα μεσα...

 

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν γνωρίζω πολλά από spoof μπορέιτε να μου πείτε πως λειτουργεί? 

 

είμαι σε ermak 4.55 και θέλω να παίξω online. με το spoof 4.60 είναι σαν είμαι σε ofw 4.60 οπότε μπορώ να μπω σε PSN? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν γνωρίζω πολλά από spoof μπορέιτε να μου πείτε πως λειτουργεί? 

 

είμαι σε ermak 4.55 και θέλω να παίξω online. με το spoof 4.60 είναι σαν είμαι σε ofw 4.60 οπότε μπορώ να μπω σε PSN? 

ετσι ακριβως...

psnpatch να βαζεις πριν μπεις PSN και να πατας το Χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α, οκ. το spoof το βάζω μία φορά ή θα πρέπει να το τρέχω κάθε φορά πριν τρέξω το  psnpatch?

το spoof το κανεις install ΜΙΑ ΦΟΡΑ και δεν το ξαναπειραζεις.

οταν θελησεις να αλλαξεις cfw,τοτε το κανεις DISABLE και μετα DELETE.

 

που ειναι ο roggero

Διακοπες.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το spoof το κανεις install ΜΙΑ ΦΟΡΑ και δεν το ξαναπειραζεις.

οταν θελησεις να αλλαξεις cfw,τοτε το κανεις DISABLE και μετα DELETE.

 

Διακοπες.... :-D

 

οπότε όπως είμαι ermak, περνάω spoof 4.60, psnpatch 4.60 και μπαίνω psn κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη βαζετε λινκ απο firmware που δεν ειναι ευρεως τεσταρισμενα και επιπροσθετως απο developers που δεν εχουν δωσει δειγματα δουλειας εως τωρα. Δε λεω οτι δε μπορει ναναι καλο αλλα το σωστο ειναι να εχουμε ενα αξιοπιστο feedback

Επιπροσθετως το 4.65 δεν ειναι υποχρεωτικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη βαζετε λινκ απο firmware που δεν ειναι ευρεως τεσταρισμενα και επιπροσθετως απο developers που δεν εχουν δωσει δειγματα δουλειας εως τωρα. Δε λεω οτι δε μπορει ναναι καλο αλλα το σωστο ειναι να εχουμε ενα αξιοπιστο feedback

Επιπροσθετως το 4.65 δεν ειναι υποχρεωτικο

πως δεν είναι υποχρεωτικό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που βγήκε το 4.65 θα δουλευεουν τα spoofers του 4.60?

Τα spoofers είναι για να ανεβαίνεις image στο cfw.Αυτό που λες δεν υφίσταται καν.

πως δεν είναι υποχρεωτικό? 

Δεν το απαιτεί ακόμα το psn να είσαι σε 4.65.

είναι προαιρετικό μέχρι στιγμής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...