Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσον αφορα τα psn games και τα activations τους με edat/rap files και το react PSN.

Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε μα ποτε React PSN. οτιδηποτε ελεγε οτι ηεθελε react PSN για να ξεκλειδωσει παντα τυχαινε και το εβρισκα σε απλη μορφη (pkg) που ηταν ετοιμο χωρις να χρειαζεται activation με ReactPSN.

Απλα ψαξε καλυτερα :) η καποια διαφορετικη μορφη του αρχειου που σε ενδιαφερει.

 

Ο μικελε πολυ σωστα ειπε οτι δεν χρειαζεσαι dongle. Με ενα cobra cfw (θα εισαι ΟΚ οσον αφορα το b/c του PS2)

Εχω μονο εναν ενδοιασμο οτι ισως να μη δουλευουν στην CECHG ορισμενα cobra firmware.

Αυτο γιατι μερικα γραφουν οτι δε λειτουργουνε σε κονσολες με backwards compatibility. Δε ξερω αν ειναι θεμα αρχιτεκτονικης η τσιπ.

Το κακο με την CECHG ειναι οτι ενω εχει την ιδια αρχιτεκτονικη με τις πρωτες FAT consoles που ηταν b/c εν τουτοις αφαιρεσανε το b/c απο την κονσολα. Δηλαδη εχει ολες τις ευπαθειες των πρωτων ΦΑΤ + του οτι δεν ειναι b/c

 

PS: Λογω μεγαλης ευπαθειας σε θερμοκρασιες να παιζεις παντα με Fan Control Utility ενεργο. Οπως και να αλλαξεις παστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα παιδια μολις πηρα ενα usb 64gb αλλα πηγα να το κανω σε fat32 αλλα λεει οτι ειναι exfat και δεν μπορω να το κανω fat32  αλλα μονο ntfs ! ξερει κανεις πως να το κανω σε fat 32 για να παιζει στο Ps3 ? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια μολις πηρα ενα usb 64gb αλλα πηγα να το κανω σε fat32 αλλα λεει οτι ειναι exfat και δεν μπορω να το κανω fat32  αλλα μονο ntfs ! ξερει κανεις πως να το κανω σε fat 32 για να παιζει στο Ps3 ? ευχαριστω!

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια τρίτη εφαρμογή για τη μετατροπή,υπάρχουν διάφορες στο google,αλλά φαντάζομαι πως δεν μπορώ να αναφέρω το όνομα κάποιας...

 

Ο λόγος είναι ότι δεν επιτρέπει την μετατροπή σε fat32 η microsoft όταν πρόκειται για συσκευές άνω των 32gb αν δεν κάνω λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια μολις πηρα ενα usb 64gb αλλα πηγα να το κανω σε fat32 αλλα λεει οτι ειναι exfat και δεν μπορω να το κανω fat32  αλλα μονο ntfs ! ξερει κανεις πως να το κανω σε fat 32 για να παιζει στο Ps3 ? ευχαριστω!

το πρόγραμμα που χρειάζεσαι για format είναι αυτό

http://tokiwa.qee.jp/EN/Fat32Formatter/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω αλλα δεν γινεται , ξερεις πως γινεται?

να υποθεσω οτι εχεις windows 7;;; επειδη ειχα αναλογο θεμα δοκιμασε καποιο απο τα προγραμματα εδω http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/formatting-external-hard-drive-to-fat-32/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω αλλα δεν γινεται , ξερεις πως γινεται?

Κάτι δεν κάνεις σωστά.εγώ το πρόγραμμα το χρησιμοποιώ χρόνια.διαλέγεις το usb και πατάς πάνω στο partition,τικαρεις το quick format και πατάς start.

Αν δεν στο κάνει, κάνης initialize το drive και ξαναπατάς start

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα.

Έχω ξεμείνει στο cfw 4.46 (rogero) και τρέχω τα παιχνίδια με multiman.

Για να τρέξω παιχνίδι που χρειάζεται 4.60, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω, με αναλυτικές οδηγίες?

 

ΥΓ.φατ είναι η κονσόλα μου, αν έχει σημασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα ps3 slim cech-2004a αλλα λεει date code 1A.Γινεται downgrade?

εισαι σιγουρος οτι λεει 1Α?

η κονσολα ειναι του 2009 και εσυ μας λες α' τριμηνο του 2011

μηπως ειναι 2504?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...