Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες θα ηθελα την βοηθεια σας. εχω περασμενο το cfw του ermak το 4.55 που ειναι το τελευταιο του νομιζω και Multiman αντιστοιχο το 4.55. θελω να παιξω pro 14 online και μολις παω στις ρυθμισεις για να μπω στο νετ πρεπει να μπω στο λογαριασμο μου που ομως για να μπω λεει να κανω system update.  τι κανω σε αυτην την περιπτωση για να μπορω να παιξω online? μιας και απο οτι ξερω αν κανω update παει το cfw σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες θα ηθελα την βοηθεια σας. εχω περασμενο το cfw του ermak το 4.55 που ειναι το τελευταιο του νομιζω και Multiman αντιστοιχο το 4.55. θελω να παιξω pro 14 online και μολις παω στις ρυθμισεις για να μπω στο νετ πρεπει να μπω στο λογαριασμο μου που ομως για να μπω λεει να κανω system update.  τι κανω σε αυτην την περιπτωση για να μπορω να παιξω online? μιας και απο οτι ξερω αν κανω update παει το cfw σωστα?

βαζεις spoofer και εχεις "εικονικο" 4.60 οποτε μπαινεις κανονικα PSN.

http://www.psjailbreak.gr/2014/06/arch-460-spoof-enablerdisabler.html

 

το κανεις install,το τρεχεις και τελειωσε.δεν το ξαναπειραζεις.

οταν θελησεις να αλλαξεις cfw η να κανεις αναβαθμιση,θα πρεπει να το κανεις disable

πρωτα και μετα delete.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok thanks για την βοηθεια


οταν το κανω install μου ζηταει στο τελος να κανω hard or soft reboot. τι απο τα δυο κανω?


και μετα απο οτι καταλαβα. βαζω το δισκακι ppes 14, τρεχω το fan control, τρεχω το psn stealth patch, τρεχω το spoof και τελος ξεκιναω να παιζω online αφου συνδεθω στο psn μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok thanks για την βοηθεια

οταν το κανω install μου ζηταει στο τελος να κανω hard or soft reboot. τι απο τα δυο κανω?

και μετα απο οτι καταλαβα. βαζω το δισκακι ppes 14, τρεχω το fan control, τρεχω το psn stealth patch, τρεχω το spoof και τελος ξεκιναω να παιζω online αφου συνδεθω στο psn μου?

hard reboot κανεις.θα πας system info να τσεκαρεις οτι εισαι σε 4.60.

η σειρα ειναι σωστη,με την διαφορα οτι το spoof δεν το ξαναπειραζεις,ειναι μονιμο.

στο εγραψα και πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά σκέφτομαι να πάρω ένα ps3. Μπορεί να παίζει αντιγραφές παιχνίδια με κάποιο είδους τσιπακι ή υπάρχει κάποια διαδικασία που κάνουν για να είναι εφικτό ? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Αποστολή από το LT30p με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη μπες και δες ποιο firmware εχει το ps3 σου-> https://www.youtube.com/watch?v=DnJ9gzbQ-vs

Αν ειναι κατω απο 3.55 τοτε το να το "τσιπαρεις" ειναι πολυ ευκολο περνοντας απλα μια ειδικη custom εκδοση του λογισμικου. Αν ειναι μεγαλυτερη απο 3.55 τοτε θα πρεπει να κανεις downgrade το οποιο γινεται με μια ειδικη συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά σκέφτομαι να πάρω ένα ps3. Μπορεί να παίζει αντιγραφές παιχνίδια με κάποιο είδους τσιπακι ή υπάρχει κάποια διαδικασία που κάνουν για να είναι εφικτό ? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

 

Αποστολή από το LT30p με τη χρήση Insomnia App

αν παρεις fat θα κοιταξεις να ειναι απο CECH -H και πανω.

αν παρεις slim θα κοιταξεις απο κατω να ειναι MEXΡΙ CECH2504B DATE CODE 0D

αν ειναι 3000+4000 σειρα θελεις COBRA ODE που ειναι ασυμφορο απο θεμα κοστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους! Γράφω μετα απο αρκετό καιρό!

Ήθελα να κάνω μια υποκειμενική ερώτηση που δεν μπορεί να απαντηθεί με βεβαιότητα.

Ποιο κονσόλα νομίζετε οτι θα γίνει JB συντομότερα ?

Xbox one η Ps4 .

Αποκλειστικά το μόνο κριτήριο που έχω για να αγοράσω κονσόλα είναι αυτό κ μονο αυτό!

Διότι δεν θα έδινα ποτε των ποτών 50-60 € σε τιτλους !

Αυτό βέβαια είναι δική μ προσωπική άποψη και δεν θέλω να θιξω κανέναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους! Γράφω μετα απο αρκετό καιρό!

Ήθελα να κάνω μια υποκειμενική ερώτηση που δεν μπορεί να απαντηθεί με βεβαιότητα.

Ποιο κονσόλα νομίζετε οτι θα γίνει JB συντομότερα ?

Xbox one η Ps4 .

Αποκλειστικά το μόνο κριτήριο που έχω για να αγοράσω κονσόλα είναι αυτό κ μονο αυτό!

Διότι δεν θα έδινα ποτε των ποτών 50-60 € σε τιτλους !

Αυτό βέβαια είναι δική μ προσωπική άποψη και δεν θέλω να θιξω κανέναν!

Κανε strawpoll και θα ψηφίσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οτι αν δν γίνει σύντομα jb σε μία απο τις 2 κονσόλες τώρα που είναι η αρχή! Και τα λειτουργικά τους ίσως έχουν κενά θα περάσει πολύ καιρός σαν το ps3!

Ξέρετε κάποιο site που να γράφει νέα για αυτό το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...