Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εστω οτι το date code ειναι οκ.

πως θα γινει το χακαρισμα;

 

χρειαζεσαι Ε3 FLASHER(hardware υλικο) και γνωσεις για να κατεβεις σε 3.55 αρχικα και μετα περνας τα 

αρχεια που πρεπει για να δεχτει το cfw το ps3...

Καλησπέρα και παλι, ειμαι στο xmb του multiman και παλι δεν συνδεεται. Μηπως κανω κατι λαθος?

συνδεεις ethernet ps3-router και pc-router.

εισαι multiman,τσεκαρεις ip,ανοιγεις ftp(flashfxp-filezilla),βαζεις ip και 

κανεις connect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρειαζεσαι Ε3 FLASHER(hardware υλικο) και γνωσεις για να κατεβεις σε 3.55 αρχικα και μετα περνας τα 

αρχεια που πρεπει για να δεχτει το cfw το ps3...

συνδεεις ethernet ps3-router και pc-router.

εισαι multiman,τσεκαρεις ip,ανοιγεις ftp(flashfxp-filezilla),βαζεις ip και 

κανεις connect.

Χα! Ξερεις τι @@ εχω κανει? εχω συνδεσει pc me ps3 μεσω ethernet καθως το ρουτερ ειναι σε αλλο δωματιο. Να φανταστω με αυτον τον τροπο δεν γινεται κατι, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα! Ξερεις τι @@ εχω κανει? εχω συνδεσει pc me ps3 μεσω ethernet καθως το ρουτερ ειναι σε αλλο δωματιο. Να φανταστω με αυτον τον τροπο δεν γινεται κατι, σωστα?

δεν γινετε με αυτον τον τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω ενα θεματακι. Μπενω στο psn και παγωνει. Πριν καν φορτωσει τπτ. Μονο την πανω μπαρα βλεπω. Μπηκα πανω απο 10φορες σημερα, αλλα τωρα ξαφνικα παγωνει. Οτι και να πατησω δεν πιανει. Πρεπει να το σβηνω απο το κουμπι δλδ. Εσβησα το psn και το ξανακατεβασα, αλλα παλι τα ιδια

 

Edit: στον broswer μπενω κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ ενταξει ο Νικηφορος,σημερα μου το εστειλε και δουλευει μια χαρα!

παντως το μηχανακι εχει θεμα με θερμοκρασιες (απο παλια ειχε),εβαλα το fan control στο 70 και δοκιμασα να παιξω 15 λεπτα,ανεβασε 78 βαθμους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ ενταξει ο Νικηφορος,σημερα μου το εστειλε και δουλευει μια χαρα!

παντως το μηχανακι εχει θεμα με θερμοκρασιες (απο παλια ειχε),εβαλα το fan control στο 70 και δοκιμασα να παιξω 15 λεπτα,ανεβασε 78 βαθμους...

θα το βαζεις στο 0χ80 ισως και παραπανω

αν θελεις να σου κρατησει η κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στους 0χ80 τα παει σχετικα καλα αλλα κανει  φασαρια το ρημαδι.

τι μοντα μπορω να του κανω μηπως πεσει μερικους βαθμους ετσι ωστε να το εχω καπου στο 0χ68 - 0χ70?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ετσι ειναι με αυτα τα μοντελα,ανεβαζουν στο τσακ-μπαμ 

θερμοκρασιες...

Δεν ξερω αν θα πρεπει να το σκαλισεις το μηχανημα.

Στο λεω γιατι ειναι ιδιοτροπα μοντελα και μην γινει χειροτερο

απ'οτι ειναι...

 

με 0χ80 ποσο σου φτανει με 1 ωρα gaming???

Δοκιμασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ανοιξα το ps3 να δω τι δεν παει καλα και ανεβαζει τοσες θερμοκρασιες το fat,το μελετησα αρκετη ωρα και πιστευω εχουν κανει αρκετα κατασκευαστηκα λαθη στο συστημα ψυξης και airflow.ξεκινησα της μοντες...

 

1: ανοιξα μια μεγαλη τρυπα στο πλαστικο,κατω ακριβως απο τον ανεμιστηρα για να τραβαει τον φρεσκο αερα.η πρωτη φωτο δεν ειναι δικια μου γιατι ξεχασα να τραβηξω,ειναι απο το νετ αλλα ετσι ακριβως την ανοιξα.

 

2: ξεμονταρα εντελος τον ανεμιστηρα απο την βαση του.

 

3: ανοιξα μερικες τρυπες δυπλα ακριβως εκει που παταει η cpu για να περναει και απο εκει ο αερας.

 

4: εβγαλα το τροφοδοτικο εξω και στην θεση του εβαλα ενα ανεμιστηρακι.

 

5: ανοιξα μονο την πισω δεξια σκαρα (απο εκει βγαζει αερα ο cpu).

 

6: εβαλα τον ανεμιστηρα στο 0χ68,σε 1 ωρα παιχνιδι (MGS2) πηγε 61 βαθμους.

 

παιδια οποιος εχει θεμα με θερμοκρασιες σε fat κονσολα να της κανει.το μηχανακι θα παρει πραγματικα αερα.

post-111137-0-58870700-1414175771_thumb.jpg

post-111137-0-57024400-1414175903_thumb.jpg

post-111137-0-37665300-1414176007_thumb.jpg

post-111137-0-39688700-1414176290_thumb.jpg

post-111137-0-93004400-1414176311_thumb.jpg

post-111137-0-49067300-1414177297_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσβησα ενα παιχνιδι απο το σκληρο μεσω filezilla αλλα μαλλον δε σβηστηκε καλα γιατι ο χωρος ειναι ακομα δεσμευμενος. Υπαρχει τροπος να το σβησω για τα καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ανοιξα το ps3 να δω τι δεν παει καλα και ανεβαζει τοσες θερμοκρασιες το fat,το μελετησα αρκετη ωρα και πιστευω εχουν κανει αρκετα κατασκευαστηκα λαθη στο συστημα ψυξης και airflow.ξεκινησα της μοντες...

 

1: ανοιξα μια μεγαλη τρυπα στο πλαστικο,κατω ακριβως απο τον ανεμιστηρα για να τραβαει τον φρεσκο αερα.η πρωτη φωτο δεν ειναι δικια μου γιατι ξεχασα να τραβηξω,ειναι απο το νετ αλλα ετσι ακριβως την ανοιξα.

 

2: ξεμονταρα εντελος τον ανεμιστηρα απο την βαση του.

 

3: ανοιξα μερικες τρυπες δυπλα ακριβως εκει που παταει η cpu για να περναει και απο εκει ο αερας.

 

4: εβγαλα το τροφοδοτικο εξω και στην θεση του εβαλα ενα ανεμιστηρακι.

 

5: ανοιξα μονο την πισω δεξια σκαρα (απο εκει βγαζει αερα ο cpu).

 

6: εβαλα τον ανεμιστηρα στο 0χ68,σε 1 ωρα παιχνιδι (MGS2) πηγε 61 βαθμους.

 

παιδια οποιος εχει θεμα με θερμοκρασιες σε fat κονσολα να της κανει.το μηχανακι θα παρει πραγματικα αερα.

 

νεο τεστ: σε 1:36 ωρας παιχνιδιου (mgs2) με τον ανεμιστηρα στα 0χ64 αμεσως με το που σταματησα ειδα 63 βαθμους.

 

πριν το ανοιξω να κανω μοντες το ειχα και δουλευε στον παγκο με φουλ τον ανεμιστηρα,παρατηρησα πως πισω που εχει της 2 γριλιες,αυτη της καρτας γραφικων εβγαζε πολυ αερα ενω της cpu πολυ λιγο.τωρα που ανοιξα τρυπα απο κατω,ανοιξα και την γριλια της cpu βγαζει το δυπλο αερα αποτι της gpu.πιστευω πως αυτο εδωσε αναπνοη στο μηχανακι.

 

την γριλια της gpu δεν την ανοιξα επιτηδες για να φρεναρω λιγο τον αερα στην εξοδο και να γινει καλυτερο airflow στην μερια της cpu.η σκεψη μου νομιζω βγηκε σωστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσβησα ενα παιχνιδι απο το σκληρο μεσω filezilla αλλα μαλλον δε σβηστηκε καλα γιατι ο χωρος ειναι ακομα δεσμευμενος. Υπαρχει τροπος να το σβησω για τα καλα?

πας game data utilities σβηνεις ο'τι εχει απο το παιχνιδι,

και μπαινεις file manager απο multiman και κανεις το ιδιο...

 

νεο τεστ: σε 1:36 ωρας παιχνιδιου (mgs2) με τον ανεμιστηρα στα 0χ64 αμεσως με το που σταματησα ειδα 63 βαθμους.

 

πριν το ανοιξω να κανω μοντες το ειχα και δουλευε στον παγκο με φουλ τον ανεμιστηρα,παρατηρησα πως πισω που εχει της 2 γριλιες,αυτη της καρτας γραφικων εβγαζε πολυ αερα ενω της cpu πολυ λιγο.τωρα που ανοιξα τρυπα απο κατω,ανοιξα και την γριλια της cpu βγαζει το δυπλο αερα αποτι της gpu.πιστευω πως αυτο εδωσε αναπνοη στο μηχανακι.

 

την γριλια της gpu δεν την ανοιξα επιτηδες για να φρεναρω λιγο τον αερα στην εξοδο και να γινει καλυτερο airflow στην μερια της cpu.η σκεψη μου νομιζω βγηκε σωστη.

Ευγε αγορι μου!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...