Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο ειναι να για να μπορουμε να κανουμε τα qa ενεργα ΚΑΙ σε 4.65 

και να μην χρειαζετε να κατεβαινουμε σε 3.55.

 

τσαμπα χαρηκες... :-D

Σε καποια απ τα σχόλια το ανεφεραν για αυτό ρώτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, συγνωμη που απαντω σε αυτο το ποστ, εχω διαβάσει και τους οδηγους για συνδεση του ps3 με FTP αλλα δυστυχως το μηχανημα δεν συνδεεται. Ουτε με filezilla ουτε με flashFXP. Ping κανω κανονικα στην διευθυνση ποτυ μου δινει το play. Εχει κανενας καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, συγνωμη που απαντω σε αυτο το ποστ, εχω διαβάσει και τους οδηγους για συνδεση του ps3 με FTP αλλα δυστυχως το μηχανημα δεν συνδεεται. Ουτε με filezilla ουτε με flashFXP. Ping κανω κανονικα στην διευθυνση ποτυ μου δινει το play. Εχει κανενας καμια ιδεα?

πρεπει να εισαι μεσα στον multiman για να 

γινεις connectable με FTP...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ο μονος τροπος για downgrade σε 80αρι fat ειναι με e3 flasher ετσι(ειμαι σε 4.45ofw)?

Αν ναι, θα παω για ofw update. Που μπορω να βρω το Latest ofw για εγγαταστα απο usb? --> να ψαξεις στο google βλακαα. Το βρηκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ο μονος τροπος για downgrade σε 80αρι fat ειναι με e3 flasher ετσι(ειμαι σε 4.45ofw)?

Αν ναι, θα παω για ofw update. Που μπορω να βρω το Latest ofw για εγγαταστα απο usb? --> να ψαξεις στο google βλακαα. Το βρηκα :P

θα πρέπει να μας πεις του code του ps3 σου (CECH) το γράφει στο αυτοκόλλητο του serial num,για να δούμε αν μπορείς να κάνεις jailbreak.Το δικό σου προφανώς θα είναι το CECHL

 

P.S από τα Σέρρας βλέπω είσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι το CECHK04. Σερρας city σε λεω βεε :P

Και εγώ από τα Σέρρας είμαι σε λέω. :devil:

Η κονσόλα σου γίνετε jailbreak αλλά πρέπει να την στείλεις σε κάποιον που έχει flasher(ειδάλλως αγοράζεις ένα και το κάνεις εσύ αλλά είναι δύσκολο αν δεν ξέρεις και θα σου μείνει το flasher  αξίας περίπου 80ε,ενώ αν το στείλεις σε άτομο που γνωρίζει η τιμή θα είναι 30 ευρώ έτυμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει βαλει κανενας το mortal kombat komplete? Το περασα και οταν το ανοιξα μου εγραψε πως υπαρχει ενημερωση για το παιχνιδι, πατησα ΟΚ για να την κανει, μου εβγαλε να περιμενω και μετα εκανε επανεκινηση η κονσολα. Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps3 slim με

Serial: 02-27456973-1900355-CECH-2504B

System Software Version 4.31

 

χακαρεται; πως; με ενδιαφερει ναι παιζω παιχνιδια απ τον σκληρο

 

πες και το date code που αναγραφεται απο κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να εισαι μεσα στον multiman για να 

γινεις connectable με FTP...

Καλησπέρα και παλι, ειμαι στο xmb του multiman και παλι δεν συνδεεται. Μηπως κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...