Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και με το rebug 999 μπορει να σου βγαλει 4.46 μετα.

Οπως και να εχει κανεις Install τα QA και προχωρας συμφωνα με τον οδηγο.

QA install και ενεργοποιηση --> ελεγχος QA

Rogero 3.55 v7 ---> ελεγχος QA

OFW 3.55 ---> ελεγχος QA. Καλο ειναι εδω να περασεις και δευτερη φορα το OFW 3.55

Μετα βαζεις οτι θες απο 4.ΧΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σε όλους!

Επειδή είμαι κομμάτι άσχετος με όλα τα παραπάνω και δεν μπορώ να τα βάλω σε μια σειρά, τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να χακάρω την κονσόλα μου? Έχω PS3 Slim 250GB με System Software: Version 4.65

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

Επειδή είμαι κομμάτι άσχετος με όλα τα παραπάνω και δεν μπορώ να τα βάλω σε μια σειρά, τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να χακάρω την κονσόλα μου? Έχω PS3 Slim 250GB με System Software: Version 4.65

 

Ευχαριστώ πολύ!

αν δεν ειναι "πειραγμενη" η κονσολα,θα πρεπει να ανοιχτει και να 

τοποθετηθει hardware υλικο(e3 flasher) για να κατεβει σε 3.55 και να βαλεις τα 

καταλληλα αρχεια για να εισαι με cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν ειναι "πειραγμενη" η κονσολα,θα πρεπει να ανοιχτει και να 

τοποθετηθει hardware υλικο(e3 flasher) για να κατεβει σε 3.55 και να βαλεις τα 

καταλληλα αρχεια για να εισαι με cfw.

Όχι η κονσόλα είναι όπως την αγόρασα από το κατάστημα, δεν έχω πειράξει κάτι!

Πού μπορώ να τοποθετήσω το e3 και ποιο το κόστος, με συμφέρει κάτι τέτοιο ή θα πρέπει να πληρώσω πολλά?

Θυμάμαι κάτι αντίστοιχο είχα κάνει και στο PS2 με ένα chip messiah ή κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι η κονσόλα είναι όπως την αγόρασα από το κατάστημα, δεν έχω πειράξει κάτι!

Πού μπορώ να τοποθετήσω το e3 και ποιο το κόστος, με συμφέρει κάτι τέτοιο ή θα πρέπει να πληρώσω πολλά?

Θυμάμαι κάτι αντίστοιχο είχα κάνει και στο PS2 με ένα chip messiah ή κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά...

το e3 δεν μενει μονιμα στην κονσολα.

χρειαζεται για να παρεις back up την nor και να 

κατεβεις σε 3.55

δεν νομιζω οτι σε συμφερει να δωσεις απο 50 εως 80 ευρω

(αναλογως που θα το βρεις)

για να το χρησιμοποιησεις για 1 φορα.

καλυτερα να την δωσεις σε καποιον να στην "φτιαξει..."

πιο λιγα θα δωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το rebug 999 μπορει να σου βγαλει 4.46 μετα.

Οπως και να εχει κανεις Install τα QA και προχωρας συμφωνα με τον οδηγο.

QA install και ενεργοποιηση --> ελεγχος QA

Rogero 3.55 v7 ---> ελεγχος QA

OFW 3.55 ---> ελεγχος QA. Καλο ειναι εδω να περασεις και δευτερη φορα το OFW 3.55

Μετα βαζεις οτι θες απο 4.ΧΧ

Δηλαδη ετσι οπως ειμαι 4.46 περναω qa flags απο xmb και μετα rogero 3.55v7 απο recovery? δεν θα παθει κατι η κονσολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν πηγες με 999 downgrader δε θα σου βγαλει QA toggle στο ΧΜΒ

 

Το εγραψα και πιο πανω, γινεται διαφορετικα η ενεργοποιηση QA σε Rebug

Ψαξε βρες το Rebug toolbox και κανε ενεργοποιηση QA μεσα απο εκει (ειναι καπου στο μενου του)

Κανε restart τη κονσολα βεβαιωσου οτι ειναι ενεργα, και αν στα βγαζει ενεργα (μεσα απο το toolbox) Περνα Rogero 3.55 v7

Μετα εκει μπορεις να κανεις το button combo στα Internet settings να δεις αν παραμενουν ενεργα. Αν δεν ειναι ενεργα προχωρας με εγκατασταση QA κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν πηγες με 999 downgrader δε θα σου βγαλει QA toggle στο ΧΜΒ

 

Το εγραψα και πιο πανω, γινεται διαφορετικα η ενεργοποιηση QA σε Rebug

Ψαξε βρες το Rebug toolbox και κανε ενεργοποιηση QA μεσα απο εκει (ειναι καπου στο μενου του)

Κανε restart τη κονσολα βεβαιωσου οτι ειναι ενεργα, και αν στα βγαζει ενεργα (μεσα απο το toolbox) Περνα Rogero 3.55 v7

Μετα εκει μπορεις να κανεις το button combo στα Internet settings να δεις αν παραμενουν ενεργα. Αν δεν ειναι ενεργα προχωρας με εγκατασταση QA κανονικα.

με 999 downgrader πηγα και μου εβγαλε qa toggle εκανε και τα μπιπ του και επανεκινηση, και μετα εκανα το combo και μου εβγαλε οτι χρειαζοταν κατω απο το network settings....

 

Μετα συνεχισα και εκανα ινσταλλ απο recovery to rogero 3.55v7 μολις ολοκληρωθηεκε μπηκα και εψαξα να δω την βερσιον και αντι να εχω την ρογερο 3,55 εχω την ρογερο 4,25 τι γινεται παλι?? προχωραω κανονικα και του βαζω την οφισιαλ 3,55 Χ2 η κατι δεν παει καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες

εχω ενα ps3 fat 40gb,μια φορα του ειχα περασει μια εκδοση 3.50 δεν θυμαμαι ακριβως πια ηταν και μπορουσα να κανω διαφορα πχ να περναω προγραμματα κτλ.

εδωσα το ps3 για λιγο καιρο στον αδερφο μου και αυτος περασε μαλλον καμια αναβαθμιση χωρις να ξερει και τωρα εχει μεγαλυτερη εκδοση.απο πισω γραφει CECHGO4 και version 4.53,μπορει να γινει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχωραω κανονικα και του βαζω την οφισιαλ 3,55 Χ2 η κατι δεν παει καλα?

Ενω εισαι στο Rogero 3.55 ελεγχεις οτι εχεις ενεργα QA  με button combo Και προχωρας με OFW 3.55 X 2

Δε πειραζει αν γραφει 4.25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες

εχω ενα ps3 fat 40gb,μια φορα του ειχα περασει μια εκδοση 3.50 δεν θυμαμαι ακριβως πια ηταν και μπορουσα να κανω διαφορα πχ να περναω προγραμματα κτλ.

εδωσα το ps3 για λιγο καιρο στον αδερφο μου και αυτος περασε μαλλον καμια αναβαθμιση χωρις να ξερει και τωρα εχει μεγαλυτερη εκδοση.απο πισω γραφει CECHGO4 και version 4.53,μπορει να γινει κατι?

στειλε πμ στον carbon86(Νικηφορος) ο οποιος ασχολειται με τα nand ps3 οπως το δικο σου

ειναι στο Ρεθυμνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ειμαι στο τελευταιο σταδιο, πλεον η κονσολα μου ειναι 3,55 οφισιαλ, βρηκα και το control fan για 4,65. Τα qa ενεργοποιημενα. Τωρα του ερμακου το firmware το περναω απο xmb στο sytem update παταω? η  install packages?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...