Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα εάν θέλεις μόνο δίσκο να του βάλεις μπορείς και μόνος σου είναι εύκολο και υπάρχουν οδηγοί εδώ, άμα θέλεις να την ανοίξεις τότε Ναι να την δώσεις σε ένα μάστορα.Τι από τα δύο θέλεις

ναι θελω να του βαλω μεγαλυτερο δισκο και να περασω σε αυτον τα δεμομενα του δισκου που φοραει τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θελω να του βαλω μεγαλυτερο δισκο και να περασω σε αυτον τα δεμομενα του δισκου που φοραει τωρα.

 

@Matzos

 

Πρωτα θα βαλεις τον σκληρο επανω.

 

Οταν βαλεις το νεο σκληρο πιθανο κατα 99% να σου ζητησει να ξαναπερασεις firmware που εχεις στον παλιο δισκο,ειτε cfw ειτε ofw

 

Μετα βαζεις τον σκληρο με το Backup στη δεξια θυρα usb και απο τα system settings επιλεγεις το Restore from backup

Προσεχε τωρα πριν κανεις οτιδηποτε αλλο πρεπει να κανεις και trophy synch με τον λογαριασμο σου και εισαι ετοιμος. Αν δεν κανεις trophy synch μερικα saves μπορει να μη λειτουργουνε γιατι δεν ειναι συμβατα με τα trophies που εχουν καταγραψει. Γι αυτο πριν ξεκινησεις καποιο παιχνιδι πρεπει να κανεις sign in +  trophy synch να τα τραβηξει πισω στη κονσολα απο το PSN.

 

Πως περνάμε cfw η ofw απο usb stick

  • Φορμάρουμε ένα κενό usb stick φατ32 στο pc

    Με ΚΕΦΑΛΑΙΑ φτιάχνουμε φάκελο PS3 στο root του stick. Μέσα στον φάκελο PS3 πάλι με κεφαλαία φτιάχνουμε φάκελο UPDATE

  • Μέσα στον UPDATE βάζουμε το ΧΧΧΧ.PUP που κατεβάσαμε και το μετονομάζουμε σε PS3UPDAT.PUP όπως ακριβώς τα γράφουμε πάλι με κεφαλαία. Δηλαδή το στικ θα είναι της μορφής: PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP
  • Βάζουμε το στικ στη δεξιά usb θύρα του PS3 και αναβαθμίζουμε
  • Η αναβάθμιση μέσω ΧΜΒ γίνεται στη στήλη Settings à System Update à Update via StorageMedia.

 

εαν κανω καπου λαθος με διορθωνει ο δασκαλος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το λες αυτό φίλε? Μπορεί να αναλάβει κανείς να μου το φλασάρει? Είναι fat 40GB model NAND και είμαι Αθήνα.

το λεω διοτι ανεβαζουν γρηγορα θερμοκρασιες κ με τον φοβο

του YLOD παιρνεις ρισκο...(οποιος ασχοληθει)

αν το παθει την ωρα της διαδικασιας,την βαφεις μπλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρεξα το PSNPATCH 4.65.11 [stealth Version] ενώ ήμουν συνδεδεμένος στο PSN.

 

Το είχα τρέξει αφού φόρτωσα το game αλλα ξεχάστηκα και αφού συνδέθηκα PSN το έτρεξα και δεύτερη φορά.

 

Υπάρχει κίνδυνος για BAN; Αν ναι πότε θα φανεί αν τη γλίτωσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρεξα το PSNPATCH 4.65.11 [stealth Version] ενώ ήμουν συνδεδεμένος στο PSN.

 

Το είχα τρέξει αφού φόρτωσα το game αλλα ξεχάστηκα και αφού συνδέθηκα PSN το έτρεξα και δεύτερη φορά.

 

Υπάρχει κίνδυνος για BAN; Αν ναι πότε θα φανεί αν τη γλίτωσα;

το psnpatch το τρεχεις πριν φορτωσεις το παιχνιδι και

login στο PSN κανουμε ΠΑΝΤΑ μεσα απο το game,

οπως επισης logout πριν κανουμε quit game.

 

οσο αφορα το ban,μην νομιζεις οτι γλυτωνεις κ πολλα.

αναλογως το παιχνιδι.αν ειναι απο τα τελευταια,

καποια στιγμη θα σου ερθει.

μην ξαφνιαστεις αν καποια μερα δεις το γνωστο μνμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Log out πως κάνουμε πριν βγούμε? Έχει τέτοια επιλογή? Όχι τπτ άλλο απλά στο mw2 δεν έχω δει τέτοια επιλογή.

logout κανουμε πατωντας το κεντρικο button να μας βγαλει xmb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια οπως λεω και στον τιτλο θελω βασικα να αναβαθμισω το τσιπ του Playstation  γιατι δεν μου παιζει τους τελευταιους τιτλους του '15 δηλαδη εαν υπαρχει η δυνατοτητα θα ηθελα και μονος μου να το κανω αλλιως στειλτε μου καποιο σιτε που να το κανει ειδικος ! η εκδοση του τσιπ τωρα ειναι 4.55 και θελω να την παω 4.65 για να μπορω να παιξω τα καινουργια παιχνιδια Σας ευχαριστω πολυ !!

http://www.insomnia.gr/topic/251838-ps3-hacking-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5-22-%CF%83%CE%B5%CF%80-2014/page-571

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσκασε μυτη 4.66 ofw απο SONY

 

το νου σας λοιπον οσοι πατε να μπειτε PSN

Θα σας ζητησει αναβαθμιση,μην την κανετε

(ισχυει για cfw κονσολες και μονο.)

 

Εν αναμονη spoofer 4.66 η καποιο cfw :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσκασε μυτη 4.66 ofw απο SONY

 

το νου σας λοιπον οσοι πατε να μπειτε PSN

Θα σας ζητησει αναβαθμιση,μην την κανετε

(ισχυει για cfw κονσολες και μονο.)

 

Εν αναμονη spoofer 4.66 η καποιο cfw :mad:

 

Δεν φτάνει που περιμέναμε τόσο καιρό τον ΜΜ, μόλις βγήκε μας έκατσε και αυτό...Ρε δε πάνε να....Άντε πάλι περίμενε... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υποχρεωτικό το νέο firmware?

 

Για ποιο λόγο πρέπει να κάνουμε logout πριν σταματήσουμε το παιχνίδι?

 

Μου κάνει εντύπωση ότι χρειάζεται κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έβαλα χθες Ermak 4.65 και MM 4.65. Μπορώ να τρέξω ότι έχει κυκλοφορήσει μέχρι σήμερα, σωστά;

 

Επίσης, ωραίο και χρυσό το Ermak αλλά αυτό το ενοχλητικό πράσινο παιχνίδισμα που κάνει το interface πώς μπορώ να το κλείσω, αν γίνεται φυσικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...