Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

takisxx για να έχεις πρόσβαση στο PSN πρέπει να έχεις τελευταία έκδοση λογισμικού.

Τα spoof καλό θα είναι να αποφεύγονται, κακό κάνουν παρά καλό,(aka console ban)

 

gazp πρόσεχε τί κάνεις,δεν βάζεις το cfw στο στικάκι, παρά ένα αρχείο που πρέπει να κατεβάσεις.

Το cfw τό βάζεις στο τέλος αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία.

αρα πρεπει να περασω 4.82 ετσι? Απλα μετα πρεπει να περασω παλι cfw 4,82 απο την αρχη?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αρα πρεπει να περασω 4.82 ετσι? Απλα μετα πρεπει να περασω παλι cfw 4,82 απο την αρχη?

αφου εισαι ΗΔΗ σε custom firmware,παλι custom του βαζεις το 4.82.

αυτη τη στιγμη,μονο του Alexander υπαρχει.

Αν δεν βιαζεσαι,κανε υπομονη να βγει της Rebug Team.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gazp πρόσεχε τί κάνεις,δεν βάζεις το cfw στο στικάκι, παρά ένα αρχείο που πρέπει να κατεβάσεις.

Το cfw τό βάζεις στο τέλος αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Αυτο κανω mikele αλλα εξακολουθω να μην βλεπω τα αρχεια του miniweb (ανοιγω τον browser, αρχικη σελιδα κενη, εχω κανει delete cookies & cache)....Οταν βαζω την ip που εμφανιζει το miniweb στο ps3 βλεπω απλα την λευκη σελιδα του about:blank

 

Το αρχειακι απλα το βαζω στο στικακι και το εχω συνδεμενο στην τερμα δεξια θυρα του ps3, φορμαρισμενο σε fat 32. Δε χρειαζεται να τρεξω κατι απο εκει ετσι?

 

edit: θα δοκιμασω με αλλο φλασακι γιατι δεν το βλεπει στο xmb

edit2: ουτε το dvd βλεπει στο xmb αν και το εχω συνδεδεμενο επανω...τι στο καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο κανω mikele αλλα εξακολουθω να μην βλεπω τα αρχεια του miniweb (ανοιγω τον browser, αρχικη σελιδα κενη, εχω κανει delete cookies & cache)....Οταν βαζω την ip που εμφανιζει το miniweb στο ps3 βλεπω απλα την λευκη σελιδα του about:blank

 

Το αρχειακι απλα το βαζω στο στικακι και το εχω συνδεμενο στην τερμα δεξια θυρα του ps3, φορμαρισμενο σε fat 32. Δε χρειαζεται να τρεξω κατι απο εκει ετσι?

 

edit: θα δοκιμασω με αλλο φλασακι γιατι δεν το βλεπει στο xmb

edit2: ουτε το dvd βλεπει στο xmb αν και το εχω συνδεδεμενο επανω...τι στο καλο?

επελεξε αυτο στον browser του ps3

http://redthetrainer.com/ps3/

 

πληρης οδηγος εδω....(φτιαχνεις account για να εχεις προσβαση στα αρχεια)

https://www.se7ensins.com/forums/threads/how-to-install-ps3xploit.1687612/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους δουλεψε! Περιμενω να δω αν θα γινει επιτυχως η διαδικασια! Σ ευχαριστω πολυ (για μια ακομα φορα) ηταν πολυτιμη η βοηθεια σου :)

Δώσε και σε μας ένα update όταν τελειώσεις;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε και σε μας ένα update όταν τελειώσεις ;)

Triggering Exploit Failed 10 times - Refresh the Page

^ τι παει στραβά; δε βλέπει το αρχείο στο usb?

 

edit: μετα απο καμμια 50αρια fails, επι τελους εγραψε success και προχωραω παρακατω. Και παλι σας ευχαριστω ολους!

Eπανερχομαι και λεω το εξης:

 

Ολα πηγαν μια χαρα και ξεκινησα το install το Ferrox 4.82. Διαβαζει κανονικα το update file και μολις γεμιζει η μπαρα η κονσολα κανει restart. Μεχρι εδω καλα. Μετα το restart το λαμπακι αναβει πρασινο, στιγμιαια κιτρινο και μετα κοκκινο κανοντας 3 μπιπ και η κονσολα μενει εκει με το κοκκινο λαμπακι να αναβοσβηνει....Τσεκαρα στο ιντερνετ και λενε οτι ειναι YLOD (ειναι οντως?). Παιζει να εκανα εγω καποια βλακεια η ημουνα τοσο τυχερος που μου εκατσε ακριβως αυτη τη στιγμη? Τι κανω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Triggering Exploit Failed 10 times - Refresh the Page

^ τι παει στραβά; δε βλέπει το αρχείο στο usb?

 

edit: μετα απο καμμια 50αρια fails, επι τελους εγραψε success και προχωραω παρακατω. Και παλι σας ευχαριστω ολους!

Eπανερχομαι και λεω το εξης:

 

Ολα πηγαν μια χαρα και ξεκινησα το install το Ferrox 4.82. Διαβαζει κανονικα το update file και μολις γεμιζει η μπαρα η κονσολα κανει restart. Μεχρι εδω καλα. Μετα το restart το λαμπακι αναβει πρασινο, στιγμιαια κιτρινο και μετα κοκκινο κανοντας 3 μπιπ και η κονσολα μενει εκει με το κοκκινο λαμπακι να αναβοσβηνει....Τσεκαρα στο ιντερνετ και λενε οτι ειναι YLOD (ειναι οντως?). Παιζει να εκανα εγω καποια βλακεια η ημουνα τοσο τυχερος που μου εκατσε ακριβως αυτη τη στιγμη? Τι κανω τωρα?

αν την ειχες πολλη ωρα ανοιχτη με τα πειραματα κλπ μεχρι δηλαδη να βγαλεις ακρη,

και συναμα αν ηταν και fat θα ελεγα ναι σου'κατσε λαχειο.

 

βλακεια δεν εχεις κανει γιατι σου ειδε το custom και προχωρησε κανονικα,

μενοντας να κανει το installation το οποιο δεν προλαβες.

 

αστη να κρυωσει λιγο μπας και...

 

EDIT> εχεις CECH-G :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

EDIT> εχεις CECH-G :fear:

ναι, εγινε καποια σαπιλα? δεν επρεπε να δοκιμασω το hack?

 

οταν τ αφηνω να κρυωσει ανοιγει αλλα μετα απο 2 λεπτα σβηνει.Δειχνει να προσπαθει να περασει το CFW αλλα δεν προλαβαινει να τελειωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mikele αρχηγε, να προχωρησω λες σε cech2504A με datecode 0D?

το minverchk λεει minimum 3.50 αρα ειμαι ενταξει.

απλα κολωνω γιατι ειναι κονσολα φιλου, και οχι δικια μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, εγινε καποια σαπιλα? δεν επρεπε να δοκιμασω το hack?

 

οταν τ αφηνω να κρυωσει ανοιγει αλλα μετα απο 2 λεπτα σβηνει.Δειχνει να προσπαθει να περασει το CFW αλλα δεν προλαβαινει να τελειωσει.

 

εσυ καλα τα πηγες,απλα σταθηκες ατυχος απο τις θερμοκρασιες που χτυπανε τερμα αυτα τα μοντελα...

mikele αρχηγε, να προχωρησω λες σε cech2504A με datecode 0D?

το minverchk λεει minimum 3.50 αρα ειμαι ενταξει.

απλα κολωνω γιατι ειναι κονσολα φιλου, και οχι δικια μου :P

ναι εισαι οκ με το μοντελο.

παρε back up πρωτα την nor να την εχεις καβατζα σε περιπτωση "στραβης".

https://www.youtube.com/watch?v=9ZHQVoRYm04&index=1&list=FLxnNBP97Xk_nvpnkzqZicEQ&t=317s

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τρεχω απο το redthetrainer.com/ps3 ,και ολο πεται failed. Δοκιμασα καμια 10αρια φορες για dump, και πανω απο 20 για write. Εκανα και καθαρισμα cookies, cache κλπ.

Καμια ιδεα? Ή να παω για local server?

 

edit: επιασε τωρα στο dump και περιμενω να σβησει η κονσολα. παω και για write σε λιγο και βλεπουμε

 

edit2: ολα καλα, περασα και το ferrox 4.82. ερωτηση: webman και multiman 4.81 ειναι compatible με το 4.82? γιατι απ οσο καταλαβα δεν εχουν βγαλει νεα εκδοση

edit3: multiman δεν βρηκα, αλλα webman εχει

Επεξ/σία από driftingcris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...