Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναβαθμίστηκε σήμερα το επίσημο site του πρώτου psjailbreak,δεν πιστέυω τπτ αν δεν δω αποτελέσματα, και στις 5 σεπτεμβρίου είχαν πει οτι στις 15 "το πολύ" θα είχαν βγάλει τον backup manager v1.1 αλλα τπτ, ή είδαν πως πάνε οι χάκερς και λένε καθίστε να βγάλουμε φοβερό Update που δεν το έχει ο ανταγωνισμός ή λένε ας βγάλουμε και 2ο αβαβα μήνυμα και όσο πουλήσουμε ακόμα σε όσους δεν μας πήρανε χαμπάρι ακόμα.....

 

μακάρι να βγω ψέυτης αλλα πιστέυω είναι το 2ο.

 

και εγώ το 2ο πιστεύω.. δεν με πείθει το μήνυμα.. γιατί να σε ενημερώσει ότι θα βγάλει την αναβάθμιση σε 13 ημέρες; τώρα δεν μπορεί; αν έχουν έτοιμες κάποιες από τις δυνατότητες που λέγαν ότι θα είναι έτοιμες πριν 1 μήνα και θέλουν να τελειώσουν τις υπόλοιπες, θα μπορούσαν να βγάζαν 1.1, μετά 1.2 κ.ο.κ.

οι ίδιοι λένε στο μήνυμα ότι αξίζει τα πολλά λεφτά του.. κι όμως αν τα άξιζε, γιατί αφήνει τους χρήστες του 2 μήνες χωρίς αναβάθμιση;;;

τρίχες κατσαρές λοιπόν..

 

Παίδες καλημέρα,

υπάρχει jailbreak για PS3?

αν ναι για ποιό λογισμικό;

Ευχαριστώ

 

κάνε τον κόπο να διαβάσεις και καμία σελίδα παραπάνω.. η ίδια ερώτηση έχει τεθεί 200 φορές..

 

παιδια μολις μου ηρθε το ps3break.

το ps3 μου εχει την 3,40 μεσα , πρεπει πρωτα να περασω

καποια αλλη (3,41?) ?

υπαρχει καποιο link με how-to , γιατι φτασαμε τις 100 σελιδες.

 

ευχαριστω

 

πρέπει να βάλεις την 3.41.. την κατεβάζεις από το site του ps3break ή από όπου αλλού θες, και αποθηκεύεις το αρχείο σε ένα φλασάκι/εξωτ.σκληρό στον φάκελο Χ:\PS3\UPDATE\

μετά το συνδέεις στην κονσόλα σου και πας στο update και πατάς update from external drive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν μας συμφερει να σπασει η 4 ή η 50 αυτη την στιγμη. αν σπασει κατι θα βρουν να κλειδωσουν στο gt5 και μετα θα περιμενουμε εκ νεου...

 

Ποιός το χέζει το GT5;:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός το χέζει το GT5;:lol:

 

εγώ παίζει να κάνω Update φίλε αν δεν παίζει το gt5,τόσο πολύ με νοιάζει. το θέμα είναι οτι το gt5 πρέπει να έχει πάει gold λογικά,δύσκολα να προλάβουν απο τις 20οκτ μέχρι τις 4νοε που πρέπει να κυκλοφορίσει το παιχνίδι να βγάλουν 5+εκατ αντίτυπα για να βάλουν update μεγαλύτερο απο το 3.50.

 

ήδη το μεγαλύτερο update που κυκλοφόρησε σε παιχνίδι είναι στο Medal of honor το 3.42 και το moh βγαίνει σε λίγες μέρες.δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβουν να βγάλουν 3.60 patch και να το βάλουν και στο gt5,αν όντως το psjailbreak team βγάλει να παίζει το στικάκι σε 3.42+ firmware τότε θα έχουν κάνει πολύ μεγαλή μαγκιά,αλλιώς κλάφτα χαράλαμπε(ήδη τα έχουν βρει σκούρα με το moh...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιό usb stick/open source jailbreak και με ποιό homebrew το φορτώνεις, επίσης το έκανες backup από δισκάκι ή το βρήκες από το "Θείο";

 

Έχω το DINGOO με το 1.1 μέσα και το βρήκα απο το "θείο" όπως και όλα τα games που έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παίζει να κάνω Update φίλε αν δεν παίζει το gt5,τόσο πολύ με νοιάζει. το θέμα είναι οτι το gt5 πρέπει να έχει πάει gold λογικά,δύσκολα να προλάβουν απο τις 20οκτ μέχρι τις 4νοε που πρέπει να κυκλοφορίσει το παιχνίδι να βγάλουν 5+εκατ αντίτυπα για να βάλουν update μεγαλύτερο απο το 3.50.

 

ήδη το μεγαλύτερο update που κυκλοφόρησε σε παιχνίδι είναι στο Medal of honor το 3.42 και το moh βγαίνει σε λίγες μέρες.δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβουν να βγάλουν 3.60 patch και να το βάλουν και στο gt5,αν όντως το psjailbreak team βγάλει να παίζει το στικάκι σε 3.42+ firmware τότε θα έχουν κάνει πολύ μεγαλή μαγκιά,αλλιώς κλάφτα χαράλαμπε(ήδη τα έχουν βρει σκούρα με το moh...)

 

Σιγά μην χάσουμε ΟΛΑ τα άλλα παιχνίδια μόνο για το GT5!! Εννοείται πως μένουμε 3.41 (οπότε και JB) και χωρίς αυτό! Το αληθινό πρόβλημα όμως είναι πως αναπόφευκτα θα βγαίνουν όλο και περισσότερα games που να απαιτούν updated firmware. Οπότε αν κάνει τη μαγκιά το (πρωτότυπο) PS Jailbreak team, τότε θα είναι τεράστια και εγώ προσωπικά θα το αγοράσω, μόνο και μόνο για επιβράβευση στην δουλειά που θα έχουν κάνει, ανεξάρτητα αν θα ακολουθήσουν και οι κλώνοι και τα PSGroove, PSFreedom σε αυτό.

 

Με την ευκαιρία να ρωτήσω και κάτι που δεν μου είναι ξεκάθαρο:

Γενικά στα παιχνίδια μπορούμε να κάνουμε update, ή όταν παίζουμε μέσω δίσκου (από JB) δεν γίνεται σε κανένα;

Σε περίπτωση που σε κάποια μπορούμε να κάνουμε update πως θα το ξέρουμε; Απλά δοκιμάζουμε αν γίνεται και αν όχι ΓΙΟΚ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σείς μην αγχώνεστε. Αφού σε λίγο καιρό θα βγει update για όλα τα firmware, οπότε και gt5 θα παίξουμε και κομπλέ θα είμαστε. Πάντως επιτέλους τα κατάφερα κι έπαιξα uncharted2 22gb μέσα από internal δίσκο Ps3 με ftp μεταφορά!!!

 

Κόλαση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα το PS3Break στις 24/9 από το digimartz και ακόμα μου το φέρνουν οι %#@#$. Έσκασα 27 ευρώ κ δεν μου ήρθε ακόμα κ τώρα έχει ήδη βγει η έκδοση 1.1 αναβαθμισμένη και φθηνότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Ps3 με Firmware 3.41
2.Usb dongle jailbreak clone η κάποιο κινητό από εδώ

http://www.psfreedom.com/wiki/Device_compatibility_list

Για tutorial δες στο ps3hax.net ανάλογα με τη συσκευή

http://www.psjblist.com/
Compatibility list

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παίζει να κάνω Update φίλε αν δεν παίζει το gt5,τόσο πολύ με νοιάζει. το θέμα είναι οτι το gt5 πρέπει να έχει πάει gold λογικά,δύσκολα να προλάβουν απο τις 20οκτ μέχρι τις 4νοε που πρέπει να κυκλοφορίσει το παιχνίδι να βγάλουν 5+εκατ αντίτυπα για να βάλουν update μεγαλύτερο απο το 3.50.

 

ήδη το μεγαλύτερο update που κυκλοφόρησε σε παιχνίδι είναι στο Medal of honor το 3.42 και το moh βγαίνει σε λίγες μέρες.δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβουν να βγάλουν 3.60 patch και να το βάλουν και στο gt5,αν όντως το psjailbreak team βγάλει να παίζει το στικάκι σε 3.42+ firmware τότε θα έχουν κάνει πολύ μεγαλή μαγκιά,αλλιώς κλάφτα χαράλαμπε(ήδη τα έχουν βρει σκούρα με το moh...)

 

ποιος ασχολείται μωρέ με τους απατεώνες.. το medal of honor έσπασε ήδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει τελικά να μπείς στην διαδηκασία του jailbreak η ακόμα είναι νωρίς ?

 

Ποιά λύση προτείνετε που να αναβαθμίζεται όμως?

teensy2++

 

10 χαρακτήρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επίσημη ιστοσελίδα του psjailbreak.com αναφέρει ότι στις 20 Οκτωβρίου το στικάκι θα είναι συμβατό με όλα τα firmware του PS3.

 

Όχι με το 3.51 όμως που θα βγει 1 στις 27/10 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...