Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναφέρει γενικά για νέα firmware.Θα δούμε "κοντή γιορτή"

 

Δεν γίνεται αυτό, είναι πρακτικά αδύνατο. Αν εσύ βγάλεις ένα σπάσιμο για το δικό μου firmware και έρθω εγώ μετά και βγάλω update για να μην δουλεύει το σπάσιμο σου, δεν μπορεί να δουλεύει. Η ομάδα του 1ου jailbreak αναφέρεται στα ήδη υπάρχοντα patch στα οποία δεν λειτουργεί το σπάσιμο.

 

Παρόλα αυτά το 3.42, που δεν ήταν προγραμματισμένο να βγει ποτέ, βγήκε μερικές μέρες αφού έβγαλαν το σπάσιμο. Οπότε μην παραξενευτήται αν δείτε κανένα 3.51 μία εβδομάδα μετά το νέο σπάσιμο, ΑΝ υπάρξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται αυτό, είναι πρακτικά αδύνατο. Αν εσύ βγάλεις ένα σπάσιμο για το δικό μου firmware και έρθω εγώ μετά και βγάλω update για να μην δουλεύει το σπάσιμο σου, δεν μπορεί να δουλεύει. Η ομάδα του 1ου jailbreak αναφέρεται στα ήδη υπάρχοντα patch στα οποία δεν λειτουργεί το σπάσιμο.

 

Παρόλα αυτά το 3.42, που δεν ήταν προγραμματισμένο να βγει ποτέ, βγήκε μερικές μέρες αφού έβγαλαν το σπάσιμο. Οπότε μην παραξενευτήται αν δείτε κανένα 3.51 μία εβδομάδα μετά το νέο σπάσιμο, ΑΝ υπάρξει.

 

εγώ θέλω να καλύψουν μέχρι το 3.50.... γίνεται?? δίνει 3d ταινίες και λογικά το gt5 θα έχει 3.50 ,αυτά μου αρκούν να μην ξανακάνω Update ποτέ ότι και να προσφέρουν αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θέλω να καλύψουν μέχρι το 3.50.... γίνεται?? δίνει 3d ταινίες και λογικά το gt5 θα έχει 3.50 ,αυτά μου αρκούν να μην ξανακάνω Update ποτέ ότι και να προσφέρουν αργότερα.

Καλα μη το λες αυτο...Παντα θα υπαρχει κατι αργοτερα που να το θελουμε...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να γίνει σαν το psp

 

γάιδαρο τον χαρίζανε τον κοιτούσε στα δόντια..... καλά είναι και έτσι ,εδώ και 4 χρόνια είμαστα χωρίς τπτ.τώρα κάθε μέρα υπάρχει εξέλιξη.

 

ακόμα να βρεθεί λύση για το medal of honor και έχουν βγει άλλα 2-3 παιχνίδια 3.42 ,απορώ περιμένουν τις 20οκτ και την Psjailbreak team??? τόσες μέρες έστω κάτι περίμενα να δώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μη το λες αυτο...Παντα θα υπαρχει κατι αργοτερα που να το θελουμε...:-)

 

Σωστά τα λες!! Δηλώσεις τέτοιου τύπου είναι υπερβολικές και εντέλει άστοχες και άκυρες. Ποτέ δεν έχει μείνει κάποιος με firmware π.χ. του 2007. Καταρχήν δεν γίνεται γιατί τα πιο καινούρια παιχνίδια απαιτούν να αναβαθμίσεις και κατά δεύτερο λόγο κανένας δεν λέει όχι σε bug fixes και ιδιαίτερα σε νέα features.

 

---------- Προσθήκη στις 08:38 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:34 ----------

 

γάιδαρο τον χαρίζανε τον κοιτούσε στα δόντια..... καλά είναι και έτσι ,εδώ και 4 χρόνια είμαστα χωρίς τπτ.τώρα κάθε μέρα υπάρχει εξέλιξη.

 

ακόμα να βρεθεί λύση για το medal of honor και έχουν βγει άλλα 2-3 παιχνίδια 3.42 ,απορώ περιμένουν τις 20οκτ και την Psjailbreak team??? τόσες μέρες έστω κάτι περίμενα να δώ.

 

Απλά οι κλώνοι και τα PSGroove, PSFreedom δεν αφιερώνουν πολύ χρόνο σε κάτι που απαιτεί τόσο ψάξιμο και τόση δουλειά. Αφήνουν τους άλλους να κάνουν την δουλειά και αυτοί μετά απλά αντιγράφουν...

Κακά τα ψέματα, αν δεν κάνει κάτι η πρώτη PS Jailbreak team, περιμένει κανείς αλήθεια ότι θα βγει ποτέ κανένας άλλος να πει ότι βρήκε τρόπο να σπάσουν και τα 3.42, 3.50;;;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να εχετε παντα στην ακρη του μυαλου σας οτι μπορει και να τα εχουν ετοιμα τα καινουρια firmware για τα σπαστηρια και απλα να περιμενουν τι θα κανει η σονυ και μετα να την αιφνιδιασουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χει κανει κανεις με iphone? (το σπασιμο οχι τiποτα αλλο ε.. :) ). Γιατι οταν πηγα να το κανω στο play φιλου μου προεκυψε ενα θεμα.Το σπασιμο δεν δουλεψε και το iphone εμεινε να ρολλαρει κωδικα.Μολις τελειωσει η μπαταρια θα ξαναπροσπαθησω.Χιλιες φορες htc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως και έχει κινητρο! αν θέλει να ξαναπουλήσει έστω και ένα στικάκι, θα πρέπει να βγάλει κάποια αναβάθμιση. να δείξει στους πελάτες της ότι δεν πέταξαν τα λεφτά τους. ως τώρα μόνο αυτό δεν έχει δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά οι κλώνοι και τα PSGroove, PSFreedom δεν αφιερώνουν πολύ χρόνο σε κάτι που απαιτεί τόσο ψάξιμο και τόση δουλειά. Αφήνουν τους άλλους να κάνουν την δουλειά και αυτοί μετά απλά αντιγράφουν...

Κακά τα ψέματα, αν δεν κάνει κάτι η πρώτη PS Jailbreak team, περιμένει κανείς αλήθεια ότι θα βγει ποτέ κανένας άλλος να πει ότι βρήκε τρόπο να σπάσουν και τα 3.42, 3.50;;;...

 

τι??? μέχρι στιγμής έχουμε ακριβώς το αντίθετο. η πρώτη ps jailbreak team δεν έχει βγάλει ούτε 1 update,αντίθετα το psgroove/psfreedom έχουν κυκλοφορίσει άποιρα updates... οι κλώνοι ναι τα αντιγράφουν,αλλα μέχρι στιγμής αντιγράφουν τα psgroove/psfreedom και όχι το jailbreak και δουλέυουν με hex απο psgroove.

 

η πρώτη psjailbreak team έχει εξαφανιστεί και είναι μόνο υποσχέσεις,άσχετο αν αυτοί άνοιξαν την πόρτα,εγώ προσωπικά μόνο απο το psgroove περιμένω σπάσιμο για 3.42/3.50+ η psjailbreak team μόνο κοροιδία είναι ,άκου εκει 15 σεπτεμβρίου Backup manager v2 και μετά απο 1 μήνα χωρίς update να λένε "έλα μωρε 20 οκτ το update τελικά και θα σας φτιάχνει και καφέ και τόστ" 0 credibility έχουν πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
τι??? μέχρι στιγμής έχουμε ακριβώς το αντίθετο. η πρώτη ps jailbreak team δεν έχει βγάλει ούτε 1 update,αντίθετα το psgroove/psfreedom έχουν κυκλοφορίσει άποιρα updates... οι κλώνοι ναι τα αντιγράφουν,αλλα μέχρι στιγμής αντιγράφουν τα psgroove/psfreedom και όχι το jailbreak και δουλέυουν με hex απο psgroove.

 

η πρώτη psjailbreak team έχει εξαφανιστεί και είναι μόνο υποσχέσεις,άσχετο αν αυτοί άνοιξαν την πόρτα,εγώ προσωπικά μόνο απο το psgroove περιμένω σπάσιμο για 3.42/3.50+ η psjailbreak team μόνο κοροιδία είναι ,άκου εκει 15 σεπτεμβρίου Backup manager v2 και μετά απο 1 μήνα χωρίς update να λένε "έλα μωρε 20 οκτ το update τελικά και θα σας φτιάχνει και καφέ και τόστ" 0 credibility έχουν πλέον.

 

Τα παραλές. Μακάρι να έχεις δίκιο ότι το PSGroove θα βγάλει κάτι για 3.42, 3.50, αλλά μέχρι στιγμής στην ουσία ωραία "μπιχλιμπιδάκια" βγάζει, π.χ. open manager. Δεν έχει βγάλει κάτι που πραγματικά να κάνει τη διαφορά, πόσο μάλλον να "σπάσει" τα 3.42, 3.50.

Τουλάχιστον οι άλλοι μπορεί να καθυστερούν, αλλά ΑΝ τελικά βγάλουν αυτό που λένε, θα γίνει χαμός! Και εγώ προσωπικά τότε θα τους ενισχύσω αν μπορέσω, γιατί θα το αξίζουν.

Τώρα αν βγάλει κάτι τόσο καλό το PSGroove, μαζί τους! Αλλά μέχρι στιγμής κινούνται σε "ρηχά" και θα έλεγε κανείς πιο "εύκολα νερά". Δεν έχουν ανακοινώσει ούτε να έχουν αρχίσει καν κάποιο "project" για σπάσιμο των 3.42, 3.50. Και όπως και να το κάνουμε, αυτό είναι το καυτό θέμα αυτή τη στιγμή, για να μπορούν οι πάντες να κάνουν JB.

Υπάρχει μόνο μία ελπίδα περισσότερο από την open community: Να βγάλουν custom firmware για π.χ. 3.50, που να μπορεί να εγκατασταθεί με κάποιο οpen tool και να είναι jailbroken το PS3. Αν γίνει κάτι τέτοιο το συζητάμε...

Επεξ/σία από Kostas75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι μπιχλιμπιδια αυτα που βγαζει, καθε μανατζερ υποστηριζει ολο και πιο πολλα παιχνιδια και μας κανει και την ζωη πιο ευκολη. αν δεν σπασει η 3.4.2 μας βλεπω να ξανα αγοραζουμε ps3 για το gt5 οπως καναμε οι περισοτεροι οταν πρωτοβγηκε. πως τα φερνει η ζωη ε; θα αλλαξουμε 2 κονσολες για το ιδιο παιχνιδι που ακομα το περιμενουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...