Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου περασα rebug, επρεπε να περασω webman, και το σωστο multiman και μετα απο 5-6 οδηγους μεσω youtube για το πως λειτουργει το καθετι(στο περιπου), καταφερα να παιξω Ico ! το μονο μου ερωτημα τωρα ειναι, πως αντιγραφω παιχνιδια που δεν ειναι σε δισκακι [?]

Ευχαριστω πολυ  !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κουμπωσε σωστα οπως πρεπει την καλοδιοταινια,και βαλε πανω μια ταινια με δυνατη κολλα

να την κρατα σταθερα.

αν ειναι χειροτερα και δεν ειναι μονο το κλιπ,περιμενεις να βγει NO BD firmware (αν βγει)

Στερεωσα την καλωδιοταινια αλλα εξακολουθεί να κανει τα ίδια, τόσο με τo QA όσο και με Multiman - Webman. Αν βγει rebug 4.82 μπορω να το βάλω;

 

τρελο αλλα θα ρωτησω, μπορω να βαλω rebug 4.8.1.2 χωρις να κανω την διαδικασια με τα qa flags?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε την καλωδιοταινία σωστά και κράτησε με λίγο Sellotape πιο πίσω.

Μετά βάλε την πλαστική σφήνα που κλειδώνει την καλωδιοταινία κανονικά στη θέση της και βάλε Sellotape από πάνω να την κρατήσει κλειδωμένει και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε την καλωδιοταινία σωστά και κράτησε με λίγο Sellotape πιο πίσω.

Μετά βάλε την πλαστική σφήνα που κλειδώνει την καλωδιοταινία κανονικά στη θέση της και βάλε Sellotape από πάνω να την κρατήσει κλειδωμένει και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

αυτο ακριβως εκανα και καταφερα να το στερεωσω με τη σφηνα (κολλησα την σφηνα πισω στην θεση της μιας και ειχε απλα σπασει ελαχιστα στην ακρη με λιγο....αφροστοκο :P ) αλλα εξακολουθει και κανει τα ιδια @#

 

Παταω και χωρις "μπιπ" εμφανιζει μαυρη οθονη και απλα μενει εκει....και εχω καταληξει να ξεμεινω στο Ferrox και μολις περασουν 5 λεπτα η κονσολα απο πισω απλα καιει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να περάσεις κάποιο utility να δεις αν εγκαθίσταται, μήπως και δεν είναι το drive το πρόβλημα σου

Τώρα για την θερμοκρασία τσέκαρε τον ανεμιστήρα ότι δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου περασα rebug, επρεπε να περασω webman, και το σωστο multiman και μετα απο 5-6 οδηγους μεσω youtube για το πως λειτουργει το καθετι(στο περιπου), καταφερα να παιξω Ico ! το μονο μου ερωτημα τωρα ειναι, πως αντιγραφω παιχνιδια που δεν ειναι σε δισκακι [?]

Ευχαριστω πολυ  !

μονο αντιγραφη απο δισκακι σε σκληρο κανει ο mutliman.

αντιγραφες δεν παιζει το ps3,κατεβαζεις απο ιντερνετ κ τα βαζεις στον σκληρο,

ειτε εσωτερικο,ειτε εξωτερικο fat32 usb 2.0

 

Στερεωσα την καλωδιοταινια αλλα εξακολουθεί να κανει τα ίδια, τόσο με τo QA όσο και με Multiman - Webman. Αν βγει rebug 4.82 μπορω να το βάλω;

 

τρελο αλλα θα ρωτησω, μπορω να βαλω rebug 4.8.1.2 χωρις να κανω την διαδικασια με τα qa flags?

oxi μην το κανεις χωρις qa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Μιας και έχω καιρό να ασχοληθώ με το ps3, μήπως έχει αλλάξει κάτι που μου διαφεύγει.

Ασχετα με το πρόβλημα του @gazp που δεν μπορεί να εγκαταστήσει κανένα pkg αρχείο, πιθανότατα λόγω BD...

Η σημαία QA δεν πρέπει να είναι σε 3.55 CFW για να ενεργοποιηθεί;

Θυμάμαι παλιά πως έπρεπε να βάλουμε μια υβριδική 3.55 σε FSM (factory service mode) για να την ανοίξουμε.

Από 3.60 και πάνω η SONY πρόσθεσε νέο βήμα για επαλήθευση ταυτότητας.

Πώς λοιπόν το QA utility θα λειτουργεί σε μεταγενέστερα FW?

Διορθώστε με αν έχω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Μιας και έχω καιρό να ασχοληθώ με το ps3, μήπως έχει αλλάξει κάτι που μου διαφεύγει.

Ασχετα με το πρόβλημα του @gazp που δεν μπορεί να εγκαταστήσει κανένα pkg αρχείο, πιθανότατα λόγω BD...

Η σημαία QA δεν πρέπει να είναι σε 3.55 CFW για να ενεργοποιηθεί;

Θυμάμαι παλιά πως έπρεπε να βάλουμε μια υβριδική 3.55 σε FSM (factory service mode) για να την ανοίξουμε.

Από 3.60 και πάνω η SONY πρόσθεσε νέο βήμα για επαλήθευση ταυτότητας.

Πώς λοιπόν το QA utility θα λειτουργεί σε μεταγενέστερα FW?

Διορθώστε με αν έχω λάθος

δεν ειναι το συνηθισμενο qa το οποιο παιζει σε 3.55 

ειναι φτιαγμενο για την εκαστοτε περισταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι το συνηθισμενο qa το οποιο παιζει σε 3.55

ειναι φτιαγμενο για την εκαστοτε περισταση...

Ενδιαφέρον, κάποιο link ή έστω το ακριβές του όνομα για να το βρω;

Έτσι εγκυκλοπαιδικά για να τα ξαναθυμηθούμαι λίγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον, κάποιο link ή έστω το ακριβές του όνομα για να το βρω;

Έτσι εγκυκλοπαιδικά για να τα ξαναθυμηθούμαι λίγο!

http://www.mediafire.com/file/t2h2c27vd1avle6/Habib-QA_Toggle-4.21%2B%28standalone%29.pkg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβαλε κανεις ;

Το έβαλα εγώ. Δεν το πολυέχω τεστάρει αλλά μια χαρά είναι. Απλώς επειδή είναι η lite έκδοση webman mod και multiman πρέπει να βάλεις εσύ. Δεν τα έχει μέσα το cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...