Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

webMAN MOD can only be accessible via Stand-alone PKG.

 

Κάνεις εγκατάσταση το rebug toolbox απο package manager/install/standar ενεργοποιεις webman+cobra και είσαι κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα εχω μια κονσολα ps3 slim με cfw και τελοσπαντων κατι εγινε και επαθε κατι σαν bootloop δλδ μολις αναβε εμεπαινε στο μενου και μετα απο 1 δευτερολεπτο εκλεινε και εγραφε μηνυμα οτι ειναι κατεστραμενα τα αρχεια και οτι να φλασαρω παλι το update πραγμα που δε καταφερα απλα τα εκανα χειροτερα και τωρα δε μπαινει ουτε recovery. Τωρα απλως αναβουν οι λυχβιες αλλα δε δινει εικονα στη tv εβγαλα το σκληρο και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν εντοπιστηκε σκληρος. Υπαρχει περιπτωση να φτιαξει με καποιο τροπο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω την ερώτηση μου στους ειδικούς μιας και άσχετος.Θελω να περάσω από το ps2 στο PS3 για τον γιό μου,θα μπορούσατε να μου πείτε εάν μπορώ να το τσιπαρει με κάποιο τρόπο εάν μπορεί να γίνει από καταστήματα και αν υπάρχουν παιχνίδια ανάλογα;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγοράσεις πρέπει να προσέξεις τί θα πάρεις διότι ΔΕΝ τσιπαρονται όλα τα μοντέλα.

Καταστήματα άστα μην ψαχτεις καν, και πολλά λεφτά θά δώσεις, και δεν θα ασχοληθούν μαζί σου περί λειτουργίας κλπ.

Παιχνίδια υπάρχουν άφθονα..

Στείλε πμ να μιλήσουμε.

SpirosR2 κάνε φορμάτ τόν σκληρό στον υπολογιστή και τσεκαρε υγεία με hard disk sentinel.

Αν είναι οκ βαλτον πάλι επάνω και άνοιξε κονσόλα.

Θα σου ζητήσει να βάλεις το update σε ένα usb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω πολυ!!

 

Τα νευρα μου ομως μ αυτο το PS3! Εγκατεστησα κανονικα το Rebug, την NοBD εκδοση, εκανα toggle σε Cobra και παω να εγκαταστησω το Rebug Toolbox....Και κλασσικα μου πεταει μια μαυρη οθονη και μενει εκει, οπως οταν προσπαθουσα να εγκαταστησω packages στο προηγουμενο CFW και σκαλωνε....Κανω κατι λαθος? (Package Manager->Install Package Files->PS3 System Storage->Rebug Toolbox και αφου γεμισε μια μπαρα πατησα πανω στο εικονιδιο που μου εβγαλε απο κατω και μαυρισαν ολα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις χαλασμένο bd ρε σύ...

Τσεκαρες την καλοδιοταινια?

Θα την τσεκαρω αλλα αφου εβαλα NoBD CFW δεν επρεπε να δουλευουν ολα; Αλλιως ποιο το νοημα του NoBD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε για να καταλαβω, θελεις να περασεις rebug toolbox για να κανεις toggle cobra?

Γιατι δεν περνας το ferrox που ειναι cobra anyway?

Θελω να περασω Webman για να ελεγξω το fan της κονσολας μιας και ζεσταινεται πολυ. Αλλα οταν παω να τρεξω το rebug toolbox βγαζει μαυρη οθονη και μενει εκει. Το ιδιο ακριβως κανει και με οποιοδηποτε package προσπαθω να τρεξω. Απλα οταν παω να κανω enable το cobra κανει reboot και δε βλεπω διαφορα.

 

Το ιδιο ακριβως μου εκανε και στο Ferrox με τα .pkg που πηγαινα να τρεξω.Το installation γινεται κανονικα απλα μετα δεν τρεχει ποτε. Υπεθεσα οτι επειδη το BluRay ειναι νεκρο οτι με ενα NoBD CFW θα εφτιαχνε αλλα το προβλημα με τη μαυρη οθονη οταν προσπαθω να τρεξω ενα εγκαταστημενο προγραμμα παραμενει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπεθεσα οτι επειδη το BluRay ειναι νεκρο οτι με ενα NoBD CFW θα εφτιαχνε αλλα το προβλημα με τη μαυρη οθονη

Και εγω αυτο υπεθεσα. Δεν εχω καμια εμπειρια με noBD fw, αλλα φανταστηκα οτι θα σου ελυνε το προβλημα. I guess not...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...