Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ κατέβασα με επιτυχία το Jeibreak σε Version 4.82 αλλά δεν ξέρω πως να κατεβάσω τα modds....

Ξέρει κανείς πώς να βρω τα modds για την Version που έχω;

 

Και εχω κατεβάσει κάτι εφαρμογές στο PS3 ( WEDMAN MILTIMAN PSNINJA κτλ. ) θα μπορώ να μπαίνω σε online παιχνίδι από το PSN?

Η υπάρχει άλλος τρόπος;

Επεξ/σία από Anonumous2018....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Anonumous2018.... είπε

Εγώ κατέβασα με επιτυχία το Jeibreak σε Version 4.82 αλλά δεν ξέρω πως να κατεβάσω τα modds....

Ξέρει κανείς πώς να βρω τα modds για την Version που έχω;

Και εχω κατεβάσει κάτι εφαρμογές στο PS3 ( WEDMAN MILTIMAN PSNINJA κτλ. ) θα μπορώ να μπαίνω σε online παιχνίδι από το PSN?

Η υπάρχει άλλος τρόπος;

Μπαίνεις με δικιά σου ευθύνη, λένε οτί αν διαγράφεις το ονλαίν ιστορικό σου κάθε μέρα έχεις καλύτερες πιθανότητες να μην σε μπανάρουν.\\

Απλά να ξέρεις οτί το μπαν είναι αναπόφευκτο, είτε σε μια εβδομάδα είτε σε ένα χρόνο θα μπανάρουν την κονσόλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2018 στις 2:37 ΠΜ, xristoskon είπε

Ps3 fat hack v2.2

Ένα φιλαράκι αγόρασε ένα ps3 fat με version 2.2 firmware , θέλει να του το hackaro , έχετε κανένα πιο σίγουρο τρόπο - οδηγό για να μην ταλαιπωρηθώ ?

βαζεις 3.55 OFW,μετα βαζεις 3.55 kmeaw κανεις ενεργα τα qa και ΜΕ USB αναβαθμιζεις σε 4.82 Ferrox η Rebug

Στις 26/4/2018 στις 8:40 ΠΜ, Anonumous2018.... είπε

Εγώ κατέβασα με επιτυχία το Jeibreak σε Version 4.82 αλλά δεν ξέρω πως να κατεβάσω τα modds....

Ξέρει κανείς πώς να βρω τα modds για την Version που έχω;

Και εχω κατεβάσει κάτι εφαρμογές στο PS3 ( WEDMAN MILTIMAN PSNINJA κτλ. ) θα μπορώ να μπαίνω σε online παιχνίδι από το PSN?

Η υπάρχει άλλος τρόπος;

Τα mods δεν έχουν σχέση με το firmware, αλλά με τα παιχνίδια.

Υπάρχουν αρκετά sites που έχουν mods.

Όσο αφορά psninja, το σβήνεις άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες περασα το exploit απο redthetrainer σε ps3 fat 4.82 

Οταν παω να περασω rebug μου βγαζει data corrupted  error 8002f957 γυρω στο 75%.

Αλλαξα δισκο,αλλαξα φλασακι,το προβλημα ιδιο.

Kαμια ιδεα;

edit Το ελυσα,τελικα το fat μου ηταν NOR και εγω περασα exploit για NAND.

Διαβασα οτι αν το ps3 σας παιρνει το δισκο ισια μεσα ειναι NOR,εαν τον παιρνει μεσα και μετα πλαγια ειναι NOR.

Δεν ξερω ποσο αληθευει,το γραφω για μελλοντικη χρηση ( ή ελεγχο ) .

 

Επεξ/σία από Eurwpoulo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σφάλμα στο ps3/Gta v

Καλησπέρα σας παιδιά!

Χρειάζομαι μία Βοήθεια........

1ο) Χθές καθώς πήγα να παίξω στο GTA ONLINE με JeiBreak & Modds Menu μου έβγαλε να κάνω αναβάθμιση  την έκδοση 1.27 για το GTA μόνο.

Όταν πατάω το Cancel κλήνουν αυτόματα το PSN και ξανά ανοίγει ΜΟΝΟ όταν κλείσω το Ps3.

Όταν πατάω για να κάνω το Update μου πάει έως τα 100% και μου βγάζει οτι η έκδοση αυτή δεν υπάρχει!

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Anonumous2018.... είπε

Σφάλμα στο ps3/Gta v

Καλησπέρα σας παιδιά!

Χρειάζομαι μία Βοήθεια........

1ο) Χθές καθώς πήγα να παίξω στο GTA ONLINE με JeiBreak & Modds Menu μου έβγαλε να κάνω αναβάθμιση  την έκδοση 1.27 για το GTA μόνο.

Όταν πατάω το Cancel κλήνουν αυτόματα το PSN και ξανά ανοίγει ΜΟΝΟ όταν κλείσω το Ps3.

Όταν πατάω για να κάνω το Update μου πάει έως τα 100% και μου βγάζει οτι η έκδοση αυτή δεν υπάρχει!

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Σβήσε τά game data του Gta V (προσοχή όχι το installation) και άσε το παιχνίδι νά κατεβάσει όλα τα updates.

Όταν τελειώσει, βάζεις το mod.Κοινως φταίει το mod που έχεις βάλει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Σβήσε τά game data του Gta V (προσοχή όχι το installation) και άσε το παιχνίδι νά κατεβάσει όλα τα updates.

Όταν τελειώσει, βάζεις το mod.Κοινως φταίει το mod που έχεις βάλει....

Σε ευχαριστώ πολύ  @mikele13- αλλά καταλάθως διέγραψα  το Grand Then Auto Install γιατί δεν υπήρχε άλλο GTA.Ξέρεις άλλον τρόπο να το φτιάξω; Και άρα πρέπει να βάλω νέο Modds σωστά;

Επεξ/σία από Anonumous2018....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Anonumous2018.... είπε

Σε ευχαριστώ πολύ  @mikele13- αλλά καταλάθως διέγραψα  το Grand Then Auto Install γιατί δεν υπήρχε άλλο GTA.Ξέρεις άλλον τρόπο να το φτιάξω; Και άρα πρέπει να βάλω νέο Modds σωστά;

Τρέχεις το παιχνίδι πάλι να κάνει updates και μετά installation, και είσαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Τρέχεις το παιχνίδι πάλι να κάνει updates και μετά installation, και είσαι οκ

Δέν μπορώ να κάνω καθόλου update μου βγάζει ότι αυτή η έκδοση δεν υπάρχει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...