Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα. Μολις εκανα jb το playstation με το ps3break v1.2 και εχω 2 πραγματακια ακομα που δεν εχω καταλαβει και θελω να ρωτησω.

1. για να περασω απο τον υπολογιστη μου κατευθιαν παιχνιδια στον εσωτερικο σκληρο του ps3, τι κανω ακριβως?

 

ευχαρηστω πολυ

 

edit. ποση ωρα κανει ο open manager περιπου να περασει το παιχνιδι στο σκληρο του ps3? εχω βαλει ενα παιχνιδι εδω και 38 λεπτα και ακομα το αντιγραφει. ειναι φυσιολογικο?

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα αυτον τον οδηγο που χρησιμοποιει το Iphone 2g για jb toy ps3...

http://hackstor.blogspot.com/2010/09/news-jailbreak-playstation-3-ps3-using.html

εχει "μειονεκτηματα" και αν ναι ποια ,αυτος ο τροπος μεσω 2g σε σχεση με τα στικακια που συζητιουνται εδω?

Θα εχω δυνατοτητα να περασω παιχνιδια στο σκληρο χωρις να απαιτειται η υπαρξη original δισκακι ?

 

ΥΓ sorry αν επαναλαμβανομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια βοηθεια παρακαλω απο καποιον που ξερει. κατεβασα ενα ftp manager, το κανω install κανονικα, το τρεχω , μπαινω απο το pc μου με το filezilla κανονικα στο ps3 και εχω προσβαση σε ολους τους φακελους κανονικα.

Το προβλημα ειναι οτι οταν επιλεγω να μεταφερω τον φακελο απο το παιχνιδι μεσα στον δισκο του PS3 , δεν γινεται η μεταφορα. Τι φταιει ξερει κανεις?

 

δοκιμασα να μεταφερω παιχνιδι και με φλασακι , αλλα δεν μεταφερετε γιατι ειναι σε fat32 και δεν μπορει να το διαβασει. Δοκιμασα και φορμαρα το φλασακι σε ntfs, του φορτοσα το παιχνιδι, αλλα με NTFS δεν βλεπει το φλασακι το ps3. Τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση?

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου λές μήπως πρόσφατα έκανες βίδες το PS3 σου; Έχει σημασία γιατί αν κάποιο κομμάτι δεν το έχεις συνδέσει καλά θα σου κάνει νούμερα. Επίσης αν δεν έχεις καθόλου bluray drive ή είναι χαλασμένο(δεν εννοώ το laser) πάλι δεν θα σου παίζουν σωστά τα προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν συμβαινει τιποτα απο αυτα. ολα λειτουργουν αψογα στην κονσολα. απλα δεν μπορω να στειλω μεσω ftp απο το pc στον δισκο του PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιό λόγο να στέλνετε μέσω ftp ? κατεβάστε το open manager tools 1.0 και βάλτε το παιχνίδι εκει μέσα (στο Pc) ,το πρόγραμμα θα σας πει αν έχει μεγαλύτερο αρχείο απο 4gb και αν θέλετε να το κομματιάσει στη υποστιριζόμενη μορφή απο τον open manager,το μόνο που έχετε να κάνετε μετά είναι να το μεταφέρετε στον εξωτερικό σας και μετά στον εσωτερικό του Ps3 ,tada το παιχνίδι παίζει,τέλος.

 

τώρα απο την άλλη αν δεν έχετε εξωτερικό δίσκο πάω πάσο,πάτε αγοράστε!!!!εγώ με εναν 80άρη την κάνω την δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιον φακελο του δισκου περναμε τα παιχνιδια χτες τελικα με flashfxp περασα το παιχνιδι στον δισκο του PS3 αλλα δεν το εμφανιζει πουθενα. Συγκεκριμενα τον εβαλα εδω /dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ αλλα και σκετο στο /dev_hdd0/game/ , αλλα στο open manager δεν εμφανιζεται τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω γιατι εχω χασει λιγο τη μπαλα.Προσπαθω να τρεξω το sims και μου βγαζει το An error occurred during the start operation(80010019) .Εβαλα και τον τελευταιο open manager κτλ.Το παιχνιδι ειναι πατσαρισμενο για 3.41.Μηπως φταει το στικακι?Ειναι το ps3break v1.0 που δεν αναβαθμιζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...