Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα που δεν είναι glossy. Mου την σπάνε οι καθρεφτί οθόνες.

 

 

απο τη μια εχεις glare απο την αλλη ομως σε κανονικο περιβαλλον εχεις καλυτερη εικονα... ειναι δικοπο μαχαιρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πριν απο λιγο ειμουν σε καταστημα multirama. Μπορει λοιπον να προστεθει 1 GB DDR2 με 19 ευρω χωρις καμια αλλη επιβαρυνση και χωρις να χαθει η εγγυηση. Το ιδιο ισχυει και για αλλαγη σκληρου δισκου.

-----Προστέθηκε 23/9/2008 στις 11 : 43 : 35-----

Παρεπιπτοντος ο δισκος δεν ειναι WD ειναι TOSHIBA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα τα σπαει το εχω περιπου 8-9 ημερες (ηταν το τελευταιο μεσω τηλεφωνου που ειχαν) θα εχουν παλι στο τελος του μηνα αλλα μονο σε μαυρο χρωμα οπως μου ειπε.

 

δεν καταλαβαινει τπτ ουτε ζεστενεται !!!

για την εγγυηση ειναι ενα ετος για εργασια και ανταλλακτικα και για τον δευτερο και τριτο χρονο μονο ανταλλακτικα. η ασφαλεια κλοπης δεν ξερω τι ειναι...

 

γνωριζει καποιος που μπορω να βρω την θηκη του ?

-----Προστέθηκε 23/9/2008 στις 08 : 41 : 39-----

το χρωμα δεν ειναι παλι ασπρο ειναι περλε.. πολυ ωραιο παρα μαυριλα..αυτα ειναι γουστα βεβαια.

 

για την μπαταρια οποιος θελει μπορει να αγορασει εξτρα cells και να τα προσθεσει δεν ειναι τπτ διαφορετικα να αγορασει μπαταρια με 6 απο εξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κάνεις ασφάλεια κλοπής (δεν στοιχίζει κάτι, συμπληρώνεις το έντυπο εκείνη την ώρα) και στο κλέψουν κάνοντας διάρρηξη στο σπίτι σου/πορτ μπαγκαζ του αυτοκινήτου σου, στο αντικαθιστούν. Αν όμως, π.χ. το έχεις στο κάθισμα του συνοδηγού και στο βουτήξει διερχόμενος με μηχανάκι, δεν στο αντικαθιστούν. Ούτε αν στο αρπάξουν από τον ώμο ή το ξεχάσεις κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κάνεις ασφάλεια κλοπής (δεν στοιχίζει κάτι, συμπληρώνεις το έντυπο εκείνη την ώρα) και στο κλέψουν κάνοντας διάρρηξη στο σπίτι σου/πορτ μπαγκαζ του αυτοκινήτου σου, στο αντικαθιστούν. Αν όμως, π.χ. το έχεις στο κάθισμα του συνοδηγού και στο βουτήξει διερχόμενος με μηχανάκι, δεν στο αντικαθιστούν. Ούτε αν στο αρπάξουν από τον ώμο ή το ξεχάσεις κάπου.

 

πολυ καλο αυτο αλλα δεν συμπληρωσα κανενα χαρτι καθως μου το εστειλαν με κουριερ ο οποιος χτυπησε το κουδουνι και επειδη ειχε το φορτηγο στη μεση μου το εβαλε μεσα στο ασανσερ και εφυγε.. δεν υπεγραψα καν οτι το παρελαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

To touchpad του Multirama διαθέτει scroll λειτουργία ή είναι και αυτό σαν το Advent 4211 όπου πρέπει να κάνεις συνεχόμενα tapping στις γωνίες του touchpad για να ρολαρει η οθόνη (άκρως σπαστικό για το σερφάρισμα)?

 

Προσωπικά έχω συνηθισει να δουλευω συνεχώς με το touchpad στο σερφάρισμα και μου είναι πολύ δύσκολο να γυρίσω στα βελάκια.

 

 

υ.γ: Συγνωμη αν εχει ξανασυζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν έτυχε να δω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

To touchpad του Multirama διαθέτει scroll λειτουργία ή είναι και αυτό σαν το Advent 4211 όπου πρέπει να κάνεις συνεχόμενα tapping στις γωνίες του touchpad για να ρολαρει η οθόνη (άκρως σπαστικό για το σερφάρισμα)?

 

Προσωπικά έχω συνηθισει να δουλευω συνεχώς με το touchpad στο σερφάρισμα και μου είναι πολύ δύσκολο να γυρίσω στα βελάκια.

 

 

υ.γ: Συγνωμη αν εχει ξανασυζητηθεί το συγκεκριμένο θέμα αλλά δεν έτυχε να δω κατι.

 

αυτο γινεται στο sentelic touchpad. αν εχει το synaptics ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εκανα update το bios στην εκδοση 1,08 χωρις κανενα προβλημα. Πλεον στην boot screen φιγουραρει το λογοτυπο της MSI :-D. Οι ρυθμισεις μεσα εχουν αλλαξει και επιτρεπουν overclocking μεταξυ 8 - 24%. Παρολο ομως που ενεργοποιησα την maximun επιλογη το εχω συνδεμενο στην πριζα εχω απενεργοποιησει το intel speedstep δεν ειδα το ρολοι να ανεβαινει στα 2 GHZ. Ετρεξα το cpu - z και μια ταινια ταυτοχρονα και ειναι ακομη στα 1.6. Το εχει κανεις κανεις να μου πει αν κανω κατι λαθος?

-----Προστέθηκε 24/9/2008 στις 12 : 48 : 27-----

Εσβησα κατα λαθος τους drivers της καρτας ηχου. Προσπαθω να τους ξαναπερασω και ενω τους κανει κανονικα εγκατασταση στην επανεκινιση δεν εμφανιζει την καρτα ηχου. Δοκιμασα αυτους του msi wind καθως και τους τελευταιους hd 2,04 της realtek....καμια βοηθεια κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...