Προς το περιεχόμενο

linksys wag200g


nolo10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

kai eγω το ιδιο θα πω.το telnet ενεργοποιειτε μονο με αλλο firmware εκτος αν το ανοιξεις και κανεις πατεντα για να παιξει με σειριακη:)

και δεν εχω δει ποτε να εχει αλλαξει καποιος το firmware και να εχει γινει απο Isdn σε pstn η το αναποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το εχουν αλλαξει καποιοι που ετσι υποστηριζουν απο οτι ειδα σε forum εξωτερικου με το τροπο που αναφερω, αλλα εδω δεν εχει παρει κατι το ματι μου, ουτε το αυτι μου, ουτε καν το φρυδι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εγω εχω στειλει 2-3 με μαμακισμενες αλλαγες σε customies....... τι να πω οτι ειναι ακινδυνα? Σε αυτο το link στο λενε και οι ιδιοι " with your own risk and danger to brick your modem"............ και το δικο μου εστειλα αλλα ευτυχως που ο woytekm ανοιγει ssh & telnet και μπορεσα και το επανεφερα............... εκανα 2 μερες ομως, βριζοντας τον εαυτο μου (τι μαλακας εισαι και τετοια) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ισχυει το αναποδο απο ta mobo.στο mobo κανεις bios update σου λενε με δικη σου ευθυνη αλλα πολυ δυσκολο να γινει λαθος.ενω στο linksys μαλλον το λενε επειδη 90 τις εκατο θα γινει brick:PPP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα......... σε μερικα μου εκατσε καλα βεβαια (του woytekm παντα) το αλλο του mothership ειναι brick standard. Το τελευταιο του woytekm (09) λενε οτι ειναι πολυ καλο........... εγω παντως δε μπηκα σε πειρασμο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μωρε....... το brick standard ειναι σχετικο........ απλα ημουν λιγο υπερβολικος. Στα ελληνικα wag200 παιζει ενα θεμα, απο αλλες χωρες δε γινονται brick απο οτι διαβαζα. Εξαλλου οι τυποι το γραφουν ρητα οτι ζητουν testers. Παντως εγω κατι τετοιους τυπους σαν το woytekm που γραφουν σε επιπεδο kernel layer abstractive τετοιου ειδους κωδικες, τους βγαζω το χαλαρα καπελο, γιατι καταρχην ειναι μονοι τους και οχι καμια δεκαρια που γραφουν και εμεσσως πλην σαφως προχωρουν την τεχνολογια. Το 09 firmware του wag200, το οποιο παρεπιπτοντως γαμαει, βασιστηκε σε λαθη που ειχε βρει αυτος ο τυπος και διορθωνε μονος του. Ολα τα θεματα για το εν λογω ρουτερ οπως αποσυνδεσεις, dhcp stack, δυσκολια στη ip μετα απο restart, ξαφνικα εξαφανιστηκαν ως δια μαγειας........ τουλαχιστον σε δικα μου tests......... σε κωλογραμμη forthnet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμιζει καποιον που εβγαζε drivers για την creative και στο τελος τον εκραξαν.οσο για το brick και της ελλαδας ειναι eu οπως και αλλων χωρων.για Ip μετα απο restart το wag200 δεν εχει τοσο θεμα.το wag54 πως λεγοταν ενα καινουριο που μοιαζει στο wag160n εκεινο ειχε πολυ θεμα με την ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na arγει δεν θυμαμε.απλα μερικες φορες αν εβαζα τα στοιχεια και δεν εμπαινε στο πρωτο σεταρισμα εκανα reboot.τωρα η αργουσε πολυ η ετρωγε σκαλωμα.γιατι και μια φιλη μου ειχε disconect se isdn wag200 αλλα οκ επαιρνε γρηγορα.τι να πω.ισως αλλο τυπο dslam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...