Προς το περιεχόμενο

linksys wag200g


nolo10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Παιδιά άλλαξα τελικά ένα leve-1 που είχα πάρει και είχα πρόβλημα με το εν λόγο modem.

 

Αυτή τη στιγμή το δουλεύω σε μία 1-Mbit Conn-x αλλα κανονικά θα δουλεύει σε 8-Mbit πάλι Conn-x.

 

Θέλω να ρωτήσω... Να αλλάξω τώρα τις ρυθμίσεις ή όταν το βάλω στην 8άρα???

 

Τί ρυθμίσεις πρέπει να κάνω και τί security να βάλω??? WAP-2 Mixed???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ενα Megabit τι 8 το ιδιο ειναι .απλα βαλτο pppoe/llc αντι για pppoa/vcmux τωρα στην 8 αρα αμα δεν το εχεις κανει ηδη.πλεον ολα τα dslam ειναι pppoe.επισης να ειναι Multimode και οχι g.dmt αν το εχεις πειραξει.και ειναι wpa οχι wap.grrrr.wpa mixed ειναι μια χαρα.η αμα εχει επιλογη wpa+wpa2 ακομα καλυτερα.επισης μπορεις και wpa2 mixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα σε ολοι την παρεα!χριαζομαι βοηθεια για το ρουτερ WAG200G της Linksys εχω Firmware Version: 1.01.05,Encapsulation: pppoa,Multiplexing: vc,DSL Modulation: adsl2 και δεν κσερω τι να κανω με τις ρυθμησεις...το firmware na balw to 1.01.08 i 09.Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις εχω τις ρυθμησεις ετσι εδω και καιρο...μου φενεται μια χαρα αλλα εχω προβλιμα με τα πορτς και νομιζω οτι φτεναι η ρυθμησεις ι οχι?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 08:24 ----------

 

θελω να πω πως εχω τις ρυθμησεις ετσι πως ειπα πιο πριν.και οταν παω να πορτ φογαρτ δεν μπορω...παντος ευχαριστω για ολα θα δοκιμασω αυτο που ειπες!1.01.08.β. αυτο δεν ειναι για annexb?giati egw exw annexa αλλα εδω ειναι που τα εχω χασει δεν κσερω τι να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

annex a ειναι .β.για το port forward δεν παιζει ρολο το Pppoa/vc αλλα πλεον ολα τα dslam ειναι Pppoe/llc.επισης για το port forward http://www.portforward.com.κατι θα κανεις λαθος.αν εχεις οτενετ κλεισε την αυξημενη ασφαλεια απο το site tous

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω forthnet και ευχαριστω για την βοηθεια!θελω να μπορω να γινω host για το warcraft3 αλλα οτι και να κανω δεν μπορω και δεν ξερω γιατι...ανιγω τα πορτς απο το http://www.portforward.com κανω οτι λεει και παλι δεν μπορω.μεχρι και τα firewall εκλισα αλλα τιποτα δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ο αδερφος σου δεν παιζει ρολο.με τεστ το βλεπεις.εγω πχ κανω το τεστ του emule αλλα υπαρχουν και sites που τεσταρουν ποια ports ειναι ανοιχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να μου πεις μερικα sites για να δω ποια ports δουλευουν?και εβαλα την firmware 1.01.09 αν θελισω να βαλω την παλια firmware 1.01.05 που λενε οτι ειναι ι original που θα την βρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to 1.00.05 ειναι το πιο παλιο.δοκιμασε 1.01.08 η 1.01.09 .δεν βρισκω λογο να πας σε πιο παλιο..β.στο emule μεσα εχει τεστ για ports

 

http://www.t1shopper.com/tools/port-scanner/

 

kai εδω βρηκα ενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιταξα να δω αν ειναι ανοιχτα τα Ports..και μου γραφει isn't responding on port 23 (telnet) i kai se opoia allh port ακομα και στην Port Range Forwarding δεν γινεται τιποτα.ξερεις γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...