Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Προσωπικά, θα ήθελα να δω μεγαλύτερη συνέπεια στην εφαρμογή των κανονισμών και ένα ξεκαθάρισμα του τι συνιστά "κόσμια" συμπεριφορά, γιατί ο όρος είχε "ξεχειλώσει" τον τελευταίο καιρό.

Όλα τα δάχτυλα δεν είναι ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Subforum Αθλητικών στο Mpla-Mpla. Διαφορετικός Mod, αυτή τη φορά.

Πάντως τα αθλητικά είναι πολύ επίφοβο :fear:

 

έχω μάθει πως είχε τραβήξει μεγάλα ζόρια το forum με αυτό το θέμα παλιά (νομίζω προ-insomnia)

Επισης καλο θα ηταν να ''μετατρεψετε'' σε mod καποια παιδια που παρακολουθουν συχνα το φορουμ και δεν εχουν προκαλεσει

Για το θέμα mod, ο Hal έχει μεν δίκιο (το ότι εμάς μας πιάνει η παπαροβλακίαση μες τη νύχτα είναι δικιά μας ευθύνη) αλλά γενικά παρατηρείται τη νύχτα στασιμότητα και σε θέματα τύπου "παίδες που θα βρω σοκολάτα φράουλα χολαργό κυριακή?".

Εφόσον η πλειοψηφία της ομάδας διαχείρισης έχει και δουλειές το πρωί (ή φεύγει για ταξίδια κάθε τρεις και λίγο :P) ένας "ανεξάρτητος", "καμμένος" αλλά υπεύθυνος σε μια πιο βραδυνή, άτυπη βάρδια θα βοηθούσε πιστεύω.

 

 

hint, o πράττων τα report ίσως μπορούσε και εφαρμόζειν και τα lock :-D γκουχ, γκουχ ****** for mod

 

σε κάθε post να υπάρχει ένα "κουμπί" TOP για να μας πηγαίνει στο πάνω μέρος της σελίδας...αρκετά βολικό όταν έχουμε 40 posts per page :-)

 

more themes, bigger avatars (100x100), .gif avatars, custom titles, more emoticons :P

agreed agreed agreed agreed agreed agreed :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι χρειάζεται επιπλέον moderator στο Μπλα-Μπλα, ειδικά αν εξετάζει η διαχείριση την περίπτωση να επαναφέρει τα αθλητικά των "μεγάλων".

 

Προσωπικά, θα ήθελα να δω μεγαλύτερη συνέπεια στην εφαρμογή των κανονισμών και ένα ξεκαθάρισμα του τι συνιστά "κόσμια" συμπεριφορά, γιατί ο όρος είχε "ξεχειλώσει" τον τελευταίο καιρό.

 

Αθλητικά και πολιτικά ορθό πλαίσιο διαλόγου, χμμμ, ας μη γελιόμαστε: απλά δεν συμβιβάζονται.

Αυτό νομίζω πως είναι αυτονόητο. Οποιαδήποτε προσπάθεια να καλουπωθεί ο τρόπος έκφρασης δεκάδων μελών, κυκλοθυμικών και μειλήχιων, το μόνο αποτέλεσμα που μπορεί να έχει είναι να πέφτουν μπαν κάθε βδομάδα και να κλειδώνονται τα τόπικς κάθε τρεις μήνες ξέρωγω.

 

Η λύση του subforum, προσφέρει την ευχέρεια του να διέπεται από λιιιιίγο πιο χαλαρούς όρους χρήσης που με την ύπαρξη dedicated mod(s) και λίγη καλή θέληση από όλους, πιστεύω πως μπορεί να λειτουργήσει.

Μη γελάτε, το πιστεύω=Ρ

 

 

Αν θέλετε, μπορούμε να επεκταθούμε κι άλλο πάνω σ'αυτή την ιδέα.

 

 

 

Πάντως τα αθλητικά είναι πολύ επίφοβο :fear:

Τς τς τς....

Καταστροφολογία!

Υπερβολή!

'ξακόσαξινταέξι!

 

Το να λογομαχήσουν 2,3,4,Χ μέλη δεν πρόκειται να βλάψει κανέναν, ιμο. Μήπως μεγαλοποιούμε την παρουσία μας σε ένα ψηφιακό φόρουμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δημιουργηθεί τομέας για το "Βιβλίο".

 

Όταν κάποιος βάζει τον κέρσορα πάνω από ένα θέμα στο index του forum. Να φαίνεται ο τίτλος του θέματος. Το "Μετάβαση στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα του θέματος "...."" δεν νομίζω να χρειάζεται. Είναι ποιο χρήσιμο (για εμένα) να εμφανίζετε ο τίτλος.

 

aatmfdkr1dejmijc32cp.png

 

Νέα γραφεία και αύξηση στους εργαζόμενους.

 

Να σταματήσουν οι απολύσεις και να υπογραφούν νέες συλλογικές συμβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Linux εισαι?

Ή Windows με Firefox2?

Γιατι βλεπω καπως παραξενη γραμματοσειρα στον browser σου (μοιαζει πολυ με τον Firefox 3 σε Linux ή τον 2 και για windows).

Εν πασει περιπτωσει, νομιζω οτι δεν αξιζει να το συνεχισουμε εδω. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αθλητικά και πολιτικά ορθό πλαίσιο διαλόγου, χμμμ, ας μη γελιόμαστε: απλά δεν συμβιβάζονται.

Αυτό νομίζω πως είναι αυτονόητο. Οποιαδήποτε προσπάθεια να καλουπωθεί ο τρόπος έκφρασης δεκάδων μελών, κυκλοθυμικών και μειλήχιων, το μόνο αποτέλεσμα που μπορεί να έχει είναι να πέφτουν μπαν κάθε βδομάδα και να κλειδώνονται τα τόπικς κάθε τρεις μήνες ξέρωγω.

 

Δεν περιμένω ότι θα μιλάει κανείς με το σεις και με το σας στα αθλητικά. Όμως, δεν είναι δυνατόν να πέφτουν μπινελίκια και να μη γίνονται παρά μόνο συστάσεις για "ψυχραιμία" ή καλωπιστικές παρεμβάσεις και μετά, όταν αυτές πέσουν στο κενό, να ακολουθούν ban, και ούτε καν προς όλους τους υπαίτιους. Έτσι, κανένας στόχος δε διαφυλάσσεται: ούτε η ηρεμία του χώρου, ούτε (πολύ σημαντικότερο για μένα) η αίσθηση της ίσης αντιμετώπισης. Παραδείγματα άφθονα και για όποιον αμφιβάλει υπάρχουν και τα pm για λεπτομέρειες.

 

Η λύση του subforum, προσφέρει την ευχέρεια του να διέπεται από λιιιιίγο πιο χαλαρούς όρους χρήσης που με την ύπαρξη dedicated mod(s) και λίγη καλή θέληση από όλους, πιστεύω πως μπορεί να λειτουργήσει.

Μη γελάτε, το πιστεύω=Ρ

 

Το subforum και μάλιστα με invitation το είχα προτείνει σχετικά πρόσφατα. Θα μπορούσε να λειτουργήσει, αλλά και πάλι θέλει παρακολούθηση, γιατί δυστυχώς απουσιάζει η καίρια παράμετρος του σκεπτικού σου, δηλαδή η καλή θέληση. Το ότι δε γίνεται να ελεγχθεί το Μπλα-Μπλα με έναν moderator και έναν super moderator, ειδικά σε εργάσιμες ώρες ή με αντιλεγόμενα θέματα, είναι δεδομένο, δε νομίζω να διαφωνεί κανείς επ' αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει σε κάποια άλλα vBulletin forums το Quote tag να εμφανίζει αυτόματα μόνο την πρώτη παράγραφο του αναφερθέντος ποστ.

 

Χρήσιμο για κάποια μέλη που κάνουν quote τεράστια ποστ και γράφουν μια γραμμή. Παράδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μια καλή επίσης λειτουργία είναι το "offtopic tag" που έχει πχ το adslgr.com, το οπόιο tag βάζει offtopic κείμενο σε ένα post μέσα σε ένα πλαίσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...