Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(νομίζω ότι) Το θέμα μας δεν είναι ποιός θα είναι ο επόμενος επιστάτης/τσομπάνος,αλλά ανοιχτές προτάσεις για την εύρυθμη λειτουργία του forum.

 

Αν γίνει ο Tresh mod θα φτιάξουν πολλά στο forum :-D

οπότε..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Θα σας τη χαλασω, αλλα δεν ειναι μονο οι mods το θεμα :P

 

Υπαρχουν και αλλα πολλα μετρα που ειπωθηκαν και θα κανουν το φορουμ πολυ καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας τη χαλασω, αλλα δεν ειναι μονο οι mods το θεμα :P

 

Υπαρχουν και αλλα πολλα μετρα που ειπωθηκαν και θα κανουν το φορουμ πολυ καλυτερο.

 

yeap. αφήστε στην άκρη το θέμα των mods. Ήδη έχουν αναφερθεί ενδιαφέρουσες προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap. αφήστε στην άκρη το θέμα των mods. Ήδη έχουν αναφερθεί ενδιαφέρουσες προτάσεις.

 

Ναι αλλά άμα κάνετε τον ThReSh mod πείτε του άμα έχουμε καμιά μικρο διαφωνία μην με bannaρει :P

Ειμαι safe list B)

 

Λοιπόν τώρα λίγο σοβαρά...

Εγώ λοιπόν αυτό που έχω να προτείνω είναι να υπάρχει σε κάθε ποστ μια επιλογή όπου να βάζουμε ένα + η ένα - στο ποστ του κάθε ένα όπως γίνετε και στα comments του Youtube και γενικά σε πολλά άλλα forums :-)

Θα είναι αρκετά καλό αν σκεφτείς ότι ποσά ποστ γίνονται του στιλ +1 και από μένα όπως έκανα και εγώ πριν λίγο παρά πάνω!

Και όχι μόνο αυτό αλλά ο καθένας που θα ανοίγει κάποιο θέμα με απορία όπως κάποια σύνθεση Η/Υ θα μπορεί να δει και πια είναι η καλύτερη πρότασει :-D

 

Θα χαρώ να το δω αυτό το μικρο αλλά αρκετά καλό πρόσθετο για το forum του Insomnia.gr

Αυτά από μένα B) ελπίζω να την πάρετε στα σοβαρά την πρόταση μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Vamire αυτο με το +1 κτλ ηδη ισχυει στο Μπλα-Μπλα section (εκει που χρειαζεται δηλαδη).

Δε νομιζω οτι εχει κανενα νοημα στα υπολοιπα sections.

Αντιθετως, καποια πραγματα που ειπωθηκαν παραπισω εγω προσωπικα τα κατατασσω πολυ ψηλοτερα στη λιστα απο αυτο.

 

PS: Εντυπωση μου κανει πως κανεις δεν εχει αναφερθει ακομα στα περι οριων υπογραφης κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μπλα μπλα πρέπει να επιτρέπονται όλες οι συζητήσεις ή δεν έχει νόημα η ύπαρξή του.

 

Πως μπορείς να μιλήσεις για την επικαιρότητα ή για κάποιο κοινωνικό πρόβλημα δίχως να αναφερθείς στην πολιτική; Άνθρωποι είμαστε κι όχι ζώα με ένστικτα (τουλάχιστον οι περισσότεροι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vamire αυτο με το +1 κτλ ηδη ισχυει στο Μπλα-Μπλα section (εκει που χρειαζεται δηλαδη).

Δε νομιζω οτι εχει κανενα νοημα στα υπολοιπα sections.

Αντιθετως, καποια πραγματα που ειπωθηκαν παραπισω εγω προσωπικα τα κατατασσω πολυ ψηλοτερα στη λιστα απο αυτο.

 

PS: Εντυπωση μου κανει πως κανεις δεν εχει αναφερθει ακομα στα περι οριων υπογραφης κτλ...

 

Όχι τώρα ας πούμε θα σου έβαζα ένα -1 :-D άρα μετράει να υπάρχει παντού :-)

Σίγουρα τα άλλα είναι πιο ψηλότερα αλλά και η λεπτομέρεια κάνει τον νικητή B)

 

 

Όσο για της υπογραφές δεν έχω καταλάβει ακριβώς τους όρους κάπου κατά καιρούς παίρνει το ματάκι μου κάτι bannerακια :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορείς να μιλήσεις για την επικαιρότητα ή για κάποιο κοινωνικό πρόβλημα δίχως να αναφερθείς στην πολιτική; Άνθρωποι είμαστε κι όχι ζώα με ένστικτα (τουλάχιστον οι περισσότεροι).

 

+1

 

Όσο για το - και το +, νομίζω πως ειδικά στα άλλα sections χρειάζεται. Αν προτείνει κάποιος μια λύση σε ένα πρόβλημα για παράδειγμα, μπορούν να την κάνουν rate τα άλλα μέλη κι έτσι ο ενδιαφερόμενος να κρίνει αν είναι καλή η λύση ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορουν να κατακρινουν τα μελη μια πιθανως λαθος λυση ή τελειως λαθος λυση απλα κανοντας quote το ποστ και γραφοντας ''Δε τα λες καλα'' ή κατι τετοιο...

 

Γιατι τα ±1 μη νομιζεις οτι τα παρακολουθουν ολοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον καιρό θα τα παρακολουθούν όμως ακόμα και οι noobades... :)

Άσε που δεν βρίσκω λόγο να μην υπάρχει...Δεν πρόκειται το site να χάσει κόσμο από αυτό ισα ισα που θα μειωθούν κάπως και οι διαφωνίες και τα off topic γιατι με το "διαφωνώ μαζί σου"πάει αμέσως για off topic ;)

Ασε που αυτα που θα εχουν +5 ας πουμε οταν ψάχνει κάποιος μέσα σε 40 σελιδεσ να διαβάσει κατι σημαντικό αν εχει rate θα παει αμέσως το ματάκι του και ετσι δεν θα παρατάει το search του...

Εγώ μια φορά πάντως στο δικό μου site που ετοιμάζω στο forum θα έχει rate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουν να κατακρινουν τα μελη μια πιθανως λαθος λυση ή τελειως λαθος λυση απλα κανοντας quote το ποστ και γραφοντας ''Δε τα λες καλα'' ή κατι τετοιο...

 

Γιατι τα ±1 μη νομιζεις οτι τα παρακολουθουν ολοι..

 

Αν είναι έτσι, τότε δε χρειάζονται πουθενά τα +/-. Αυτό που προτείνω είναι, εφόσον υπάρχει η δυνατότητα, να ενεργοποιηθεί και σε άλλους τομείς. Το αν το προσέχουν όλοι ή όχι, είναι καθαρά θέμα σχεδιασμού/υλοποίησης - αναλογήσου δηλαδή για ποιους λόγους στα σχόλια του YouTube είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα προσέξεις και τη βαθμολογία του κάθε σχολίου ενώ εδώ όχι.

 

EDIT: Και αυτό που αναφέρει ο Vamire666 είναι σωστό. Σκέψου ότι σε ένα thread θα μπορούσε να μπει η δυνατότητα γρήγορου φιλτραρίσματος (από το χρήστη) μόνο της καλύτερης λύσης (ή των λύσεων που έχουν ένα αριθμό θετικών ψήφων και πάνω). Αυτό δε γίνεται με τα ποστ συμφωνίας ή διαφωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι, τότε δε χρειάζονται πουθενά τα +/-. Αυτό που προτείνω είναι, εφόσον υπάρχει η δυνατότητα, να ενεργοποιηθεί και σε άλλους τομείς. Το αν το προσέχουν όλοι ή όχι, είναι καθαρά θέμα σχεδιασμού/υλοποίησης - αναλογήσου δηλαδή για ποιους λόγους στα σχόλια του YouTube είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα προσέξεις και τη βαθμολογία του κάθε σχολίου ενώ εδώ όχι.

 

EDIT: Και αυτό που αναφέρει ο Vamire666 είναι σωστό. Σκέψου ότι σε ένα thread θα μπορούσε να μπει η δυνατότητα γρήγορου φιλτραρίσματος (από το χρήστη) μόνο της καλύτερης λύσης (ή των λύσεων που έχουν ένα αριθμό θετικών ψήφων και πάνω). Αυτό δε γίνεται με τα ποστ συμφωνίας ή διαφωνίας.

 

+1 σε ΟΛΑ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μπλα μπλα πρέπει να επιτρέπονται όλες οι συζητήσεις ή δεν έχει νόημα η ύπαρξή του.

 

Πως μπορείς να μιλήσεις για την επικαιρότητα ή για κάποιο κοινωνικό πρόβλημα δίχως να αναφερθείς στην πολιτική; Άνθρωποι είμαστε κι όχι ζώα με ένστικτα (τουλάχιστον οι περισσότεροι).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...