Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
το μονο που θα ηθελα ειναι να επανελθει σε μιρικα πραγματα το παλιο καλο Insomnia.Δηλαδη να εκλειψουν τα epic,legendary,fail,owned και κατι τετοια που γραφουν μερικα μελη. Ειναι πραγματικα πολυ κουραστικο οταν δημιουργουνται κατα καιρους μερικα ενδιαφεροντα θεματα να τα καταστρεφουν ετσι μερικοι μερικοι...

 

Δηλαδή δεν θα ήταν καλύτερο για εσένα άλλα και για τα άλλα μελή να υπάρχουν στο insomnia περιεκτικά και όχι ανούσια μηνύματα;

Δεν λέω κάλος είναι και ο χαβαλές ώρες ώρες άλλα όχι συνεχεία άλλωστε τα legendary ποστ έχουν το topic τους και μπορούν να σχολιάζονται εκεί,δεν είναι ανάγκη να "ξεχειλώνεται" ολόκληρο το topic με σχόλια του τύπου epic κτλ. που δεν έχουν καμιά σχέση με το θέμα.

 

 

δεν παίζει κάτι τέτοιο :P

 

άσε που το 99% των epic, legendary, fail, owned γράφονται στο Μπλα Μπλα section και χωρίς να θέλω να το υποβαθμίσω (πολύ) δεν είναι το "κεντρικό" section του forum...άρα who cares? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Και βασικα ενα μεγαλο μερος των epic/fail κτλ topics μπαινει σε ηδη κατεστραμμενα topics, ή σε αυτοκατεστραμμενα :P

Οποτε δε τιθεται καν λογος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παίζει κάτι τέτοιο :P

 

άσε που το 99% των epic, legendary, fail, owned γράφονται στο Μπλα Μπλα section και χωρίς να θέλω να το υποβαθμίσω (πολύ) δεν είναι το "κεντρικό" section του forum...άρα who cares? :P

 

 

Να γίνει πολλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γίνει πολλ.

 

Εγώ λέω να γίνει τρολλ.

 

Παρακαλώ να παραμείνουμε στα πλαίσια της σοβαρότητας και να μην αρχίσουν οι αντιπαραθέσεις για τυχόν προτάσεις με τις οποίες ίσως δεν συμφωνούμε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταπληκτικό ποστ.

 

 

...λοιπόν,

Edit για να ευθυμήσουμε λίγο.

 

OROKUSAKI για jr.moderator.

Ακαδημίες ΙΝΣΟΜΝΙΑ.

Επεξ/σία από livewire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φλασιά που μούρθε μόλις τώρα και αφορά τις Αγγελίες.

 

Όχι Γιώργο,δεν σου παίρνω τη καραμέλα απ' το στόμα,δικιά σου είναι.

 

Μήπως θα μπορούσε να υπάρχει ξεχωριστό τμήμα για τις ανταλλαγές.Δηλαδή,υπάρχουν ορισμένα πραγματάκια που δεν κοστολογούνται με λεφτά.Μην αρχίσετε,υπάρχουν και τέτοια πράγματα.Εμένα ,π.χ.,μου περισσεύουν αρκετά hardwarάδικα που δεν θα ήθελα να χαρίσω (υπάρχουν σοβαροί λόγοι που σταθεροποποίησαν αυτή μου την άποψη),αλλά και κάθε μέρα ανακαλύπτω ελλείψεις.

 

Έχω (ας πούμε) ένα laptop απ' το ElectroWorld,απ' αυτά με τα 300γιούργια και ψάχνω να το ανταλλάξω με tablet.Δεν θέλω να το πουλήσω γιατί όλοι ξέρουμε πόσο κάνει,δεν μπορώ συνεπώς να βάλω κανέναν στο γκεζί.Ή,αρκετές μητρικές,τροφοδοτικά,μνήμες,κάρτες δικτύου,σκληροί κλπ μαζεύουν σκόνη,ενώ κάπου θα μπορούσαν να χρησιμεύσουν.Αντιθέτως,μου λείπουν εξειδικευμένα παπαράκια,όπως παλαιού τύπου μνημάκια για laptop,περίεργα κουτιά,μικρά τροφοδοτικά κλπ.

 

 

Σκεφτείτε το,plz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αναζήτηση υπάρχει τρόπος για αναζήτηση μικρών λέξεων;. (εκτός του google με site:******)

 

Καλό είναι να υπάρχει κάποιος τρόπος (εάν όχι ήδη και τον αγνοώ) να γίνει "force search" η λέξη kde για παράδειγμα με τους όρους αναζήτησης (από τον χρήστη τάδε), αλλά να ισχύει το ξεκαθάρισμα σύντομων λέξεων (και, το, αν), ο λόγος που αν κατάλαβα καλά ισχύει ο περιορισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αναζήτηση υπάρχει τρόπος για αναζήτηση μικρών λέξεων;. (εκτός του google με site:******)

 

Καλό είναι να υπάρχει κάποιος τρόπος (εάν όχι ήδη και τον αγνοώ) να γίνει "force search" η λέξη kde για παράδειγμα με τους όρους αναζήτησης (από τον χρήστη τάδε), αλλά να ισχύει το ξεκαθάρισμα σύντομων λέξεων (και, το, αν), ο λόγος που αν κατάλαβα καλά ισχύει ο περιορισμός.

 

Γίνεται, με τη χρήση wildcard. Π.χ. αναζήτηση για τον όρο "kde*".

 

Για το συγκεκριμένο παράδειγμα, η αναζήτηση ολοκληρώνεται σχετικά σύντομα. Όμως για τριγράμματα αλφαριθμητικά που έχουν μεγάλη συχνότητα εμφάνισης, θα αργεί πάρα πολύ + πιθανότατα θα προκαλεί αυξημένο server load...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διαγράφονται τα μέλη που δεν έχουν κάνει login για 6 μήνες ή για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που θα αποφασίσει η διαχειριστική ομάδα. Γιατί το φαινόμενο των 123000 χρηστών εκ των οποίων το μεγαλύτερο ποσοστό γράφτηκε μια φορά πριν καιρό και δεν συμμετέχει στο forum δεν είναι καλή εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Να διαγράφονται τα μέλη που δεν έχουν κάνει login για 6 μήνες ή για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που θα αποφασίσει η διαχειριστική ομάδα. Γιατί το φαινόμενο των 123000 χρηστών εκ των οποίων το μεγαλύτερο ποσοστό γράφτηκε μια φορά πριν καιρό και δεν συμμετέχει στο forum δεν είναι καλή εικόνα.

 

η απλά μπορούν να προσθέσουν stats που δείχνουν τους active users βάση ορισμένων προϋποθέσεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διαγράφονται τα μέλη που δεν έχουν κάνει login για 6 μήνες ή για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που θα αποφασίσει η διαχειριστική ομάδα. Γιατί το φαινόμενο των 123000 χρηστών εκ των οποίων το μεγαλύτερο ποσοστό γράφτηκε μια φορά πριν καιρό και δεν συμμετέχει στο forum δεν είναι καλή εικόνα.

Καλά,μην τρελλαίνεστε κι όλας.Γιατί αλλοιώς διαπραγματεύεται κάποιο forum με 120κ+ μέλη κι αλλοιώς με 30κ+.

 

Απλό είναι.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για τις διαφημίσεις, εκεί μετράνε τα stats/hits/uniques κοκ.

Η κίνηση και η επισκεψιμότητα μετράει. ;)

 

 

Υπάρχουν εγγεγραμένα μέλη που προτιμούν να διαβάζουν χωρίς να γράφουν ( δεν τους κατηγορώ με τις επιθέσεις που γίνονται σε ορισμένα section ), και άλλα που απλά διαβάζουν χωρίς καν να έχουν γραφτεί. ;)

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...