Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναλαμπή.

Μιας και είναι και πάλι επίκαιρο, δε θα ήταν κακή ιδέα νομίζω οι χρήστες με λίγα posts (πχ <10) να μην έχουν δυνατότητα ανάρτησης είδησης στο lobby. Όχι για κάποιον ρατσιστικό λόγο αλλά επειδή συχνά πυκνά μπαίνουν ειδήσεις του στυλ "Χάλασε το router μου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Αναλαμπή.

Μιας και είναι και πάλι επίκαιρο, δε θα ήταν κακή ιδέα νομίζω οι χρήστες με λίγα posts (πχ <10) να μην έχουν δυνατότητα ανάρτησης είδησης στο lobby. Όχι για κάποιον ρατσιστικό λόγο αλλά επειδή συχνά πυκνά μπαίνουν ειδήσεις του στυλ "Χάλασε το router μου".

 

καλύτερα να έχουν γίνει Members/Senior Members (δεν είναι και πολλά τα posts)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρόταση και από εμένα. Θα μπορούσε να υπάρξει μια λίστα με τα θέματα των διαγραμμένων - topic;

 

Επίσης καλό θα ήταν να υπάρχουν περισσότεροι διαχειριστές για να μην είναι αφύλακτο το φόρουμ και να απαντούν όταν τους ρωτάς κάτι. Καταλαβαίνω ότι άνθρωποι είναι και αυτοί και δεν μπορούν να είναι συνέχεια μπροστά στους υπολογιστές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγκέντρωσα τις προτάσεις που έχουμε κάνει μέχρι τώρα.

 

  1. Subforum Αθλητικών στο Mpla-Mpla. Διαφορετικός Mod, αυτή τη φορά. livewire
  2. Nα γίνει κάτι για τα βιβλία. livewire
  3. Καλο θα ηταν να ''μετατρεψετε'' σε mod καποια παιδια που παρακολουθουν συχνα το φορουμ GeorgeMan
  4. Προσθηκη ενος ακομα Mod στο hardware section κρινεται αναγκαια γιατι οι υπαρχοντες -απ οσο ξερω- ειναι πολυασχολοι και δεν εχουν αρκετο χρονο για καθημερινη ενασχοληση. GeorgeMan
  5. να αναλαβει καποιος να ανανεωνει τη λιστα με τα αρχεια με τις νεες εκδοσεις διαφορων προγραμματων, καθως και θα πρεπει στο μετρο του δυνατου να γινει κατι για να τη προωθησουμε. GeorgeMan
  6. Στις Αγγελίες να υπάρχει ξεχωριστό τμήμα για τις προσφορές από ημιεπαγγελματίες που και αυτοί θα σμπρώχνουν την πραμάτεια τους και εμείς θα επωφελούμαστε απ' τις ανταγωνιστικές τιμές,αλλά ούτε και θα πηγαίνει το post μας πέντε σκαλιά κάτω...o_magazatoras
  7. Σε κάθε post να υπάρχει ένα "κουμπί" TOP για να μας πηγαίνει στο πάνω μέρος της σελίδας. ThReSh
  8. more themes, bigger avatars (100x100), .gif avatars, custom titles, more emoticons. ThReSh
  9. Thresh for mod. Επίσης καλός mod θα ήταν κι ο liopyr. teo64x
  10. Το Quote tag να εμφανίζει αυτόματα μόνο την πρώτη παράγραφο του αναφερθέντος ποστ. teo64x
  11. offtopic tag. ThReSh
  12. Καποια κατηγορια ισως για τεχνικα θεματα τηλεορασης επιγειας και δορυφορικης. adi32
  13. Αντίστοιχα με τα βιβλία και για κόμιξ (ίσως στο ίδιο όπως κινηματογράφος/τηλεόραση). soturin
  14. Εγω θα προτεινα μια πιο lite εκδοση της σελιδας κατα την προσβαση απο κινητο τηλεφωνο! dimitris2006
  15. Για το Μπλα Μπλα να υπαρχει οριο 50 post για να μπορει να μπει καποιος
    Επισης κιτρινη καρτα σε οποιον επιτιθεται προσωπικα και μετα οριστικη απαγορευση εισοδου του στο μπλαμπλα. adi32
  16. με ενοχλεί η...διαδικασία του να κλικάρω τον επεξεργαστή κειμένου, αναρωτιέμαι τον λόγο ύπαρξης της "γρήγορης απάντησης". washcloud
  17. Θα μπορούσε να γίνει κάτι όπως στο Facebook όταν έχουμε επιλέξει να παρακολουθούμε ένα θέμα και είμαστε συνδεδεμένοι να μας εμφανίζετε κάπου ότι υπάρχει καινούριο post...? papahlamidas
  18. Κανενας διαγωνισμος για τα xmass? nik1992
  19. να υπάρχει σε κάθε ποστ μια επιλογή όπου να βάζουμε ένα + η ένα - στο ποστ. Vamire666
  20. Στο μπλα μπλα πρέπει να επιτρέπονται όλες οι συζητήσεις ή δεν έχει νόημα η ύπαρξή του. Πως μπορείς να μιλήσεις για την επικαιρότητα ή για κάποιο κοινωνικό πρόβλημα δίχως να αναφερθείς στην πολιτική; insomniaK
  21. Όταν λαμβάνουμε e-mail με ειδοποίηση για μια απάντηση σε θέμα που παρακολουθούμε, κατα κανόνα περιέχεται και το κείμενο (ή ένα κομμάτι του -δεν είμαι απόλυτα σιγουρος) του νέου μηνύματος, ως απλό text.
    Όταν το κείμενο αυτό περιέχει κάτι σε spoiler tags, θα εμφανιστεί κανονικα (χωρίς να κρύβεται κάπως) στο e-mail που παίρνουμε, κάτι ιδιαίτερα ενοχλητικό για τις Ενότητες Games και Κινηματογράφος.
    Ίσως θα μπορούσε να κρύβεται πχ με "****" ή να μην εμφανίζεται καθόλου; Praetorian
  22. Στις υπογραφές μας,όταν χρησιμοποιούμε spoilers,μέσα σε αυτούς τους spoilers να γίνετε να γράψουμε και να βάλουμε άπειρες εικόνες + γράμματα. giorgos147
  23. Ο αριθμός που λέει τα views για ένα topic να πατιέται και να λέει ποιοι το έχουν δει το θέμα? katerina_a_86
  24. Θα ήταν ωραίο να μπορούσαμε να δούμε κάποια στατιστικά του insomnia. katerina_a_86
  25. Επίσης, να γίνει sticky αυτό --> http://www.insomnia.gr/forum/showthr...AC%CE%B2%CF%89
    ίσως γενικευμένα από ξένα φαγητά σε φαγητά γενικότερα, εντός κι εκτός έδρας. soturin
  26. από την στιγμή που το post counter δεν μετράει στο μπλα-μπλα, μήπως να σταματήσει να μετράει και στα υποφόρουμ της μουσικής και του κινηματογράφου που δεν είναι ακριβώς ...τεχνολογικά? liopyr
  27. ξεχωριστό τμήμα για τις ανταλλαγές (στις αγγελίες). o_magazatoras
  28. Xώρος δημοπρασιών στις αγγελίες. katerina_a_86
  29. Να διαγράφονται τα μέλη που δεν έχουν κάνει login για 6 μήνες ή για κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που θα αποφασίσει η διαχειριστική ομάδα. Γιατί το φαινόμενο των 123000 χρηστών εκ των οποίων το μεγαλύτερο ποσοστό γράφτηκε μια φορά πριν καιρό και δεν συμμετέχει στο forum δεν είναι καλή εικόνα. katerina_a_86
    ή απλά μπορούν να προσθέσουν stats που δείχνουν τους active users βάση ορισμένων προϋποθέσεων... ThReSh
  30. ενα search cloud ετσι ωστε να βλεπουμε τι ψαχνετε πιο πολυ στο search απο εμας και τους επισκεπτες.... ενα visitor counter νομιζω δεν θα ηταν ασχημο... nick#18
  31. κάποιο plugin με το οποίο οι χρήστες έβαζαν με pins τα σπίτια τους σ ένα χάρτη στυλ googlearth. antonl
  32. Μιας και είναι και πάλι επίκαιρο, δε θα ήταν κακή ιδέα νομίζω οι χρήστες με λίγα posts (πχ <10) να μην έχουν δυνατότητα ανάρτησης είδησης στο lobby. Όχι για κάποιον ρατσιστικό λόγο αλλά επειδή συχνά πυκνά μπαίνουν ειδήσεις του στυλ "Χάλασε το router μου". antonl
  33. Θα μπορούσε να υπάρξει μια λίστα με τα θέματα των διαγραμμένων - topic; nurse
  34. Να οργανώνονται συναντήσεις των μελών. katerina_a_86
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  35. Να δημιουργηθεί θεσμός "μέλος του μήνα" το οποίο θα ψηφίζεται από τους χρήστες. katerina_a_86
  36. Θα ήταν καλό να είχαμε λίγο πιο μεγάλο inbox για PMs. Thresh
  37. Να δημιουργηθούν κίνητρα για να εγγράφεται ο μεγάλος αριθμός των χρηστών που παρακολουθούν το forum ως επισκέπτες (πχ να μπορούν να διαβάζουν μόνο την πρώτη σελίδα ενός θέματος ή κάτι παρόμοιο). katerina_a_86

Επεξ/σία από katerina_a_86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν θυμάμαι να το έχουμε αναφέρει (δεν το πρόσεξα και στην λίστα της katerinas) αλλά θα ήταν καλό να είχαμε λίγο πιο μεγάλο inbox για PMs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμάμαι να το έχουμε αναφέρει (δεν το πρόσεξα και στην λίστα της katerinas) αλλά θα ήταν καλό να είχαμε λίγο πιο μεγάλο inbox για PMs

 

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε και το παρέλειψα. Το έβαλα στην λίστα.

Ελπίζω πάντως να γίνουν σύντομα αλλαγές με βάση τις προτάσεις μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έχω μία καλύτερη με λιγότερη δόση χιούμορ...

 

 

SCORPIO777 ban 4ever... :-)

 

τοσο πολυ με μισεις ρε μεγαλε.

 

 

-----Προστέθηκε 3/1/2009 στις 06 : 14 : 36-----

 

 

και τωρα χωρις χιουμορ αυτος που αξιζει να γινει moderator γιατι ειναι απο τους λιγους

που γνωριζουν το forum τοσο καλα ειναι ο ThReSh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...