Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά τα πιο πολλά mmo τώρα είναι κλώνοι του wow. 
Προσωπικά μόνο το L2 εμένα με κράτησε ως παιχνίδι μέχρι που έγινε και καλά free 2 play. Γενικά μακρυά από f2p παιχνίδια. Κοστίζουν πολύ περισσότερο από αυτά με συνδρομή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιό θα προτείνατε;

PvP k endgame είναι πλέον σημαντικά.

Μακρυά από wow

Μακρια απο archeage,neverwinter αν εχεις να ριξεις πολλα λεφτα παιζουν αρκετοι.Θα σου ελεγα βρες κατι να ασχοληθεις μεχρι να βγει το black desert να καουμε ολοι μας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λες μακρυα απο WoW τοτε ξεχνα τα παιχνιδια με συνδρομη.Δεν υπαρχει ουτε ενα Mmo αυτη την στιγμη που να σου προσφερει το Content του Wow,ακομα και αν αγορασεις το Starter pack που κανει 15ευρω. Για το Elder Scrolls κατι ακουγεται οτι οδευει για Free 2 play. Mmo που αξιζει να κοιταξεις αυτη την στιγμη ειναι τα Wildstar και Rift. Το δε Rift περυσι βγηκε το 3ο παιχνιδι με τις πιο πολλες  ωρες που επαιξε ο κοσμος στο Pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σου ειπαν , δεν υπαρχει αξιολογο MMO atm 

ESO/Wildstar πηγαν κ τα δυο απατα , οπως περιμεναν οι περισσοτεροι εκτος απο τα fanboys . Μετα το hype πεθαναν κ τα 2 . 

Το TSW απο οταν εγινε B2P , προσελκυσε περισσοτερο κοσμο αλλα δεν εχω ιδεα πως πηγε . Στην αρχη παντως προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου .

 

Με το ζορι κατι κανει το Rift , αλλα κι αυτο εχει καποια expansions που πρεπει να αγορασεις κ δεν ειμαι σιγουρος σε τι φαση ειναι το shop του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ψαχνομαι για mmo αλλα ειμαι πολυ περισσοτερο PvE παικτης.

 

To WoW το χω βαρεθει πλεον και το Raiding μ εχει κουρασει. Ψαχνω κατι που να εχει νοημα να κανεις exploration, να υπαρχουν world events, world bosses, να εχει καλα και χρησιμα professions, να υπαρχει καλη εξελιξη του char σου, ωραιο talent system κλπ. Γενικοτερα θα ηθελα το παιχνιδι να βασιζεται στο open world content κι οχι σε instanced μερη οπως dungeons και raids.

 

Σημερα αρχισα να σκεφτομαι το Final Fantasy αφου ξερω οτι εχει πολυ καλο PvE content, καλο Lore και πολυ ωραια γραφικα και κοσμο. Επιπλεον οπου και να χω κοιταξει, ασχημα λογια ή reviews δεν βλεπω, το αντιθετο μαλιστα. Παρολα αυτα δεν ξερω αν υπαρχει open world content ή ειναι οπως του WoW, δηλαδη ανευ ουσιας.

 

Αν καποιος παιζει FF και μπορει να απαντησει ας πει κι αν υπαρχει καθολου Ελληνικο community.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος wow ....

 

για εμενα προσωοπικα υπαρχουν τα εξης 2 παιχνιδια που αξιζει να δωσεις προσοχη αναλογα με τι παιχτης εισαι

 

1)wildstar που εκει ξεχνας τα κλασσικα μμο ειναι ενα old schooll με πολυ δυσκολα οσο αφαορα την συγκεντρωση που θες, dungeons raids etc etc θελει αρκετο φαρμ ωστε να εξελιξεις τον χαρακτηρα σου γενικα ειναι ενα πολυ ανταγωνιστικο παιχνιδι και οχι για πολλους..

 

2)Gw2 που εκει πλεων εισαι αφεντικο στον ευατο σου αν μου επιτρεπετε η εκφραση κανεις οτι θες οποτε το θες και οταν το θεςδεν δεσμευεσε με τη κλειστη νοοτροποια των ραιντς dungeons   ειναι ενα ελευθερο σε content παιχνιδι με ελευθερια γενικη..

 

Εγω με αυτα τα 2 ασχολουμε (70% wildstar - 30% Gw2)αυτο το καιρο και ειμαι πολυ γεματος παιχτικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ψαχνομαι για mmo αλλα ειμαι πολυ περισσοτερο PvE παικτης.

 

To WoW το χω βαρεθει πλεον και το Raiding μ εχει κουρασει. Ψαχνω κατι που να εχει νοημα να κανεις exploration, να υπαρχουν world events, world bosses, να εχει καλα και χρησιμα professions, να υπαρχει καλη εξελιξη του char σου, ωραιο talent system κλπ. Γενικοτερα θα ηθελα το παιχνιδι να βασιζεται στο open world content κι οχι σε instanced μερη οπως dungeons και raids.

 

Σημερα αρχισα να σκεφτομαι το Final Fantasy αφου ξερω οτι εχει πολυ καλο PvE content, καλο Lore και πολυ ωραια γραφικα και κοσμο. Επιπλεον οπου και να χω κοιταξει, ασχημα λογια ή reviews δεν βλεπω, το αντιθετο μαλιστα. Παρολα αυτα δεν ξερω αν υπαρχει open world content ή ειναι οπως του WoW, δηλαδη ανευ ουσιας.

 

Αν καποιος παιζει FF και μπορει να απαντησει ας πει κι αν υπαρχει καθολου Ελληνικο community.

 

Μάνο, βασισμένος σε αυτά που έγραψες , και αν δεν σε ενδιαφέρουν πολύ τα γραφικά, θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Everquest 2. Για εμένα προσωπικά , ήταν και παραμένει το No 1 MMORPG στο PVE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και με τα 2 που λες. Οσον αφορα το WS περιμενω το Drop 4. Το GW2 το επαιξα αλλα να σου πω την αληθεια με χαλαει ιδιαιτερα το οτι δεν εχει trinity. Μπορει σε καποιους να αρεσει, ομως το να μην εχει ξεκαθαρους ρολους σε healer/tank/dps προσωπικα δεν μου αρεσει.

 

edit*

 

Aurora ειμαι σχεδον 40 ετων και ξεκινησα με EQ1. Δεν λεω οτι εχεις αδικο για το EQ2, ισως ακομα και τωρα να ειναι το <πιο> mmo απ οσα κυκλοφορουν, ομως δυστυχως δεν μπορω να το παιξω ξανα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και με τα 2 που λες. Οσον αφορα το WS περιμενω το Drop 4. Το GW2 το επαιξα αλλα να σου πω την αληθεια με χαλαει ιδιαιτερα το οτι δεν εχει trinity. Μπορει σε καποιους να αρεσει, ομως το να μην εχει ξεκαθαρους ρολους σε healer/tank/dps προσωπικα δεν μου αρεσει.

 

edit*

 

Aurora ειμαι σχεδον 40 ετων και ξεκινησα με EQ1. Δεν λεω οτι εχεις αδικο για το EQ2, ισως ακομα και τωρα να ειναι το <πιο> mmo απ οσα κυκλοφορουν, ομως δυστυχως δεν μπορω να το παιξω ξανα :)

Πολλα Likes :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτο το εχω πει εδω και 2 χρονια οτι το Gw2 (και να με συμπαθανε τα παιδια που παιζουν δεν εχω τπτ με το παιχνιδι)θα ειναι ενα πολυ αξιολογο backup game, για να μπεις λιγο να χαλαρωσεις ,να το εχεις ενω εισαι σε αναμονη καποιου αλλου παιχνιδιου που θα βγει η ακομα ακομα να το παιζεις 1-2 ωρες τη μερα ειναι το καλυτερο παιχνιδι στη κατηγορια του! και φυσηκα για να το ευχατηστιθεις  οπως και το wildstar πρεπει λιγο να βγεις απο καποια στερεότυπα που εχουμε...το gw2 αν ειχε trinity θα εκλεινε στο χρονο πανω..το παιχνιδι ειναι δομημενο να ζει ετσι και ετσι πρεπει να παιζετε..

 

eq1 δεν εχω παιξει ποτε...γτ δν ξερω...χμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει το GW2 να με απογοητευσε, ομως ειμαι λατρης του GW1. Εχω φαει απειρες ωρες στον κοσμο του παιχνιδιου και για να πω την αληθεια ισως μια αιτια που δεν μου αρεσε το GW2 αρκετα, να ειναι το οτι περιμενα πως θα εβγαινε ενα GW1 mmo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ψαχνω για ενα mmo Rpg

 

καλησπερα ψαχνω για ενα ελαφρύ mmo rpg  με ελαφρια γραφικα γιατι απο οτι ειδα τα καινουργια δεν τα σηκώνω και λεφτα για νεο μηχάνημα δεν υπαρχουνε οποτε βολευομαι με αυτο που εχω  :-D . Ξαχνω κανενα rpg αλλα ολα ειναι βαρια και θα κολανε , αν εχετε καποια πρόταση (2006-2009) ετος κυκλοφοριας ή κανενα που να πεφτουνε τα γραφικα πολυ δεν εχω θεμα .... παρακαλω προτείνετε κανενα βαρέθηκα το league of legends με τοσα noobia θελω να κανω " αποτοξίνωση ¨χΔ . Ανεβαζω και μια photo με τα χαρακτηριστικα του pc μου . ( airon,wow,linage2) δεν με συγκίνησαν  ..... ευχαριστώ any way

post-327266-0-11680200-1423394809_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για ενα mmo Rpg

 

καλησπερα ψαχνω για ενα ελαφρύ mmo rpg  με ελαφρια γραφικα γιατι απο οτι ειδα τα καινουργια δεν τα σηκώνω και λεφτα για νεο μηχάνημα δεν υπαρχουνε οποτε βολευομαι με αυτο που εχω  :-D . Ξαχνω κανενα rpg αλλα ολα ειναι βαρια και θα κολανε , αν εχετε καποια πρόταση (2006-2009) ετος κυκλοφοριας ή κανενα που να πεφτουνε τα γραφικα πολυ δεν εχω θεμα .... παρακαλω προτείνετε κανενα βαρέθηκα το league of legends με τοσα noobia θελω να κανω " αποτοξίνωση ¨χΔ . Ανεβαζω και μια photo με τα χαρακτηριστικα του pc μου . ( airon,wow,linage2) δεν με συγκίνησαν  ..... ευχαριστώ any way

Δοκίμασε RIFT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...