Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και απο εμενα παιδια

Εχω ενα προβλημα εδω και καιρο με το <<metin 2>>.Ενω το ανοιγει κανονικα,εκει που παιζω μου μαυριζει η οθονη αλλα ο ηχος συνεχίζει να ακουγετε.Μπορω να τον επαναφερω μονο με επανακκινηση.Νομιζα μηπως το κλεινει το τειχος προστασιας αλλα οχι, το απενεργοποιησα και παλι το κανει.Ο υπολογιστης δεν ειναι και καινουργιος αλλα αφου το παιζω για λιγο νομιζω πως δεν εχει προβλημα.Παιδια σας παρακαλω βοηθηστεμε.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια δεν μπορω να βγαλω ακρη.Πειτε μου σας παρακαλω που μπορω να δω το συστημα γενικα ολο(καρτα γραφικων,CPU,μνημη,καρτα ηχου).Και τελος θελω να μου πειτε πως μπορω να διαμορφοσω το παιχνιδι για να το παιξω.(Να διαμορφώσω τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα το κουμπί των windows και r και γράψε dxdiag.Θα σου βγάλει έναν πίνακα που έχει πληροφορίες για το σύστημα σου.Τώρα για το πως να το ρυθμίσεις, τα βασικά πρώτα, βρες τα τελευταία drivers για την κάρτα σου και μπες στο menu του παιχνιδιού και επέλεξε τις πιο χαμηλές ρυθμίσεις παντού.Άμα μαυρίζει και δεν μπορείς να βγεις στα windows(alt tab, ctrl alt del) δεν ακούγεται και πολύ καλό(για την κάρτα γραφικών).To monitor μπαίνει σε sleep όταν μαυρίζει η οθόνη ή μένει ανοιχτό και απλά δείχνει μαύρη εικόνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από wow, warhammer (για λίγο) και Aion, σκέφτομαι να δοκιμάσω το Age of Conan, μιας και έχω ακούσει ότι έχει βελτιωθεί αρκετά εν όψη και του νέου expansion.

 

Παίζει κανείς από εδώ για να μου προτείνει server? Επίσης αν έχει παίξει κανείς θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο είναι grind game ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από wow, warhammer (για λίγο) και Aion, σκέφτομαι να δοκιμάσω το Age of Conan, μιας και έχω ακούσει ότι έχει βελτιωθεί αρκετά εν όψη και του νέου expansion.

 

Παίζει κανείς από εδώ για να μου προτείνει server? Επίσης αν έχει παίξει κανείς θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο είναι grind game ή όχι.

 

Έλα στον Crom απο άποψη server.

 

Το παιχνίδι δεν έχει πολύ grind, λιγότερο τώρα με τα offline leveling, αλλά όταν φτάσεις στην Khitai με τα factions θα χρειαστεί λίγο grinding για να αποκτήσεις κάποια rewards.

 

Καλή διασκέδαση, και αν θές μίλα μου ingame (χαρακτήρες:Subdee, Aeessedai)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι δεν έχει πολύ grind, λιγότερο τώρα με τα offline leveling, αλλά όταν φτάσεις στην Khitai με τα factions θα χρειαστεί λίγο grinding για να αποκτήσεις κάποια rewards.

(χαρακτήρες:Subdee, Aeessedai)

 

Tι είναι το offline leveling?

 

Tελικά πήγα Aquilonia γιατί είμαι του pvp και λίγο RP δεν θα 'ταν άσχημο.

 

Επίσης τι ακριβώς παίζει με τα factions? Eννοώ πως χωρίζονται?

 

Μπήκα στο game χωρίς να έχω ψάξει πολλά πράγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι είναι το offline leveling?

 

Tελικά πήγα Aquilonia γιατί είμαι του pvp και λίγο RP δεν θα 'ταν άσχημο.

 

Επίσης τι ακριβώς παίζει με τα factions? Eννοώ πως χωρίζονται?

 

Μπήκα στο game χωρίς να έχω ψάξει πολλά πράγματα..

 

Offline leveling είναι ένα σύστημα όπου μπορείς να παίρνεις level όσο είσαι offline και μετά να τα δίνεις σε όποιον χαρακτήρα θέλεις.

 

Τα factions είναι για μετά το level 80, άρα μην ασχολείσαι και πολύ μαζί τους τώρα. Απόλαυσε το παιχνίδι και μη βιαστείς να πιάσεις top level. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Offline leveling είναι ένα σύστημα όπου μπορείς να παίρνεις level όσο είσαι offline και μετά να τα δίνεις σε όποιον χαρακτήρα θέλεις.

 

Τα factions είναι για μετά το level 80, άρα μην ασχολείσαι και πολύ μαζί τους τώρα. Απόλαυσε το παιχνίδι και μη βιαστείς να πιάσεις top level. :-)

 

Aχα! Ενδιαφέρον! Αυτή τη στιγμή παίρνω level δηλαδή? :rolleyes:

 

Έτσι από περιέργεια, τα factions έχουν σχέση με τις χώρες Aquilonia, Stygia κλπ ή όχι?

 

Μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος πάντως και δεν το περίμενα. Το πήρα δοκιμαστικά για να δω κάτι διαφορετικό, αλλά φαίνεται πραγματικά ωραίο παιχνίδι.

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Λοιπόν παίδες καλησπέρα, είμαι καινούργιος και στο φόρουμ και στο gaming, έλιωσα ένα trial από wow (5 trials με το ίδιο account) κι εθίστικα, δεν μπορώ όμως να βλέπω need to pay :cry: ! Το έψαξα κι σ'ένα site που λέγεται youtube... είδα διάφορα free mmorpg που προτείνανε από δω. To ερώτημά μου λοιπόν είναι το εξής:

Σε ποιο tottaly free mmorpg να μπω και να είναι παρόμοιο με wow (ή κάποιο καλύτερο στυλάκι), αλλά να έχει πολύ κόσμο (αν γίνεται όσο περισσότερους Έλληνες) και να είναι καθαρό( από άποψη ότι δεν θα γεμίσω trojans ή να αναγκαστώ να φορματάρω). Ίσως είμαι κουραστικός και απαιτητικός αλλά θέλω να παίξω όπως είπα τσαμπέ, με κοσμο και γουστάρω PvE και πολλά dungeons, ακόμα δεν ξέρω αν μου αρέσει το PvP γιατί μόνο trial είχα το wow κι εκεί λίγα duels...:-D

 

thanks ιν αντβανς B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...