Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το l2 για εμενα ήταν το καλύτερο MMO που έπαιξα (4 χρονια) και ΣΙΧΑΙΝΟΜΟΥΝ τον official με τα bot και τις μαλακίες. Για εμενα η επιτυχία του ήταν μέσα από τους καλους private servers που υπήρξαν (αν και δεν ξέρω αν βγήκε μετά κάποιος που άξιζε έχω χρονια να παίξω). Οποτε σκοτιστήκαμε αν ενώνονται οι servers του official , το pvp/pk/siege system του δεν το έφτασε κανένα ΜΜΟ και ειδικά το wow που θεωρείτε από πολλούς nerds (BEST MMO GAME EVER ΑΘΑΝΑΤΟ ΟΥΑΟΥ) που η επιτυχία του στηρίχτηκε μόνο και μόνο στο pve στοιχείο του . :-)

 

Ναι, ακόμα θυμάμαι την εμπειρία μου με τον server της BnB που με έκανε να ξαναπιάσω MMO μετά από 3 χρόνια και φυσικά εξαιτίας της άθλιας εμπειρίας που είχα από τον εν λόγω server, το Lineage διεγράφη από τις επιλογές.

 

Το επιτυχημένο MMO κρίνεται και από τον κόσμο που διατηρεί στους servers της και σε αυτόν τον τομέα, μόνο το WoW τα έχει καταφέρει.

 

Τυχαίο? Δε νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ακόμα θυμάμαι την εμπειρία μου με τον server της BnB που με έκανε να ξαναπιάσω MMO μετά από 3 χρόνια και φυσικά εξαιτίας της άθλιας εμπειρίας που είχα από τον εν λόγω server, το Lineage διεγράφη από τις επιλογές.

 

Το επιτυχημένο MMO κρίνεται και από τον κόσμο που διατηρεί στους servers της και σε αυτόν τον τομέα, μόνο το WoW τα έχει καταφέρει.

 

Τυχαίο? Δε νομίζω.

 

Ναι είναι θέμα γούστου και σε ποιον απευθύνεται. Το l2 είχε όλη την καφρίλα και το χύμα που μπορούσε να ζητήσει ο καθένας ενώ το wow απευθύνεται σε διαφορετικό κοινό. Στην πλειοψηφία τους nerds .. τυχαίο δεν νομίζω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι θέμα γούστου και σε ποιον απευθύνεται. Το l2 είχε όλη την καφρίλα και το χύμα που μπορούσε να ζητήσει ο καθένας ενώ το wow απευθύνεται σε διαφορετικό κοινό. Στην πλειοψηφία τους nerds .. τυχαίο δεν νομίζω :P

 

Sorry, αλλά εγώ το L2 το έμαθα από έναν χοντρό, καράφλα, σκατόφλωρο που ψεύδιζε, όταν ήμασταν φαντάροι στον Έβρο.

 

Να υποθέσω δηλαδή ότι όσοι παίζετε L2 είστε κάπως έτσι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ποιος μιλησε για official servers?

Nicoc89 +1

 

αν αξίζει το game το πληρώνεις, αν όχι τότε δεν είναι και τόσο καλό για να αξίζει να μηνιαία συνδρομή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αξίζει το game το πληρώνεις, αν όχι τότε δεν είναι και τόσο καλό για να αξίζει να μηνιαία συνδρομή...

Εγω προσωπικα δεν θα εδινα σε κανενα game συνδρομη... Προτιμω αυτα τα 15-20 ευρω να τα χαλασω αλλου..

Μια φορα εκανα το λαθος να ριξω λεφτα σε mmo και τη πατησα.. Οσο επαιζα το game ηταν καλα , αλλα μετα που το σταματησα καταλαβα οτι 500+ ευρω εφυγαν ετσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, αλλά εγώ το L2 το έμαθα από έναν χοντρό, καράφλα, σκατόφλωρο που ψεύδιζε, όταν ήμασταν φαντάροι στον Έβρο.

 

Να υποθέσω δηλαδή ότι όσοι παίζετε L2 είστε κάπως έτσι? :P

 

Εγώ μιλάω για τον κανόνα και εσύ για την εξαίρεση , διάλεξε και πάρε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, αλλά εγώ το L2 το έμαθα από έναν χοντρό, καράφλα, σκατόφλωρο που ψεύδιζε, όταν ήμασταν φαντάροι στον Έβρο.

 

Να υποθέσω δηλαδή ότι όσοι παίζετε L2 είστε κάπως έτσι? :P

Ναι κι εγω ετσι ειμαι!

Απλα να , εγω βρωμαω κιολας..

Περιμενω ποτε θα ερθει η κυριακη του Πασχα για να πληθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο ανωρημο αυτο που λεει ο Nicoc αλλα και ομως εν μερη ισχυει..

 

Το L2 ειχε τετοιο πληθυσμο που σιγουρα δε μπορει καποιος να πει πως ηταν ολοι cool τυποι. Επειδη ομως σε καθε σοβαρο server που επαιξα συνηθιζα να γνωριζομαι με τους καλυτερους απο κοντα, ολοι ειχαν κατι να πουν για τη ζωη τους..

 

Απο την αλλη το wow ειχε πιο πολυ μουσατους γυαλακιδες.. τουλαχιστον ταα pro ατομα που γνωριζω ετσι εδειχναν.

 

Οτι θελει πιστευει ο καθενας ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι φυσικό σε απόλυτους αριθμούς το WOW να έχει πιο πολλούς NERDS.... Απο την στιγμή που μιλάμε για πολλαπλάσιο πληθυσμό σε σχέση με το 2ο MMORPG τι περιμένατε δηλαδή !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο ανωρημο αυτο που λεει ο Nicoc

 

Με πληγώνεις .. άκου ανώριμος εγώ :mellow: :o :cry:

όντως ακούστηκα κάπως αλλα όπως είπες ότι θέλει πιστεύει ο καθένας :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κι εγω ετσι ειμαι!

Απλα να , εγω βρωμαω κιολας..

Περιμενω ποτε θα ερθει η κυριακη του Πασχα για να πληθω...

 

 

Εγώ πάντως πλένομαι, μούσια δεν έχω, γυαλιά δεν φοράω (υπάρχουν και φακοί επαφής) και επιπλέον οι 6 Έλληνες με τους οποίους παίζω στον server επίσης πλένονται, είναι γ@μώ τα τυπάκια και ζουν και μία φυσιολογική ζωή afk.

 

Όπως πολύ σωστά ειπώθηκε το πρώτο, σίγουρα έχει πολύ περισσότερο κόσμο από το δεύτερο (ίσως τρίτοτέταρτο αυτή τη στιγμή ;) ) εξού και τα μεγάλα νούμερα nerds, coll τύπων, noobs κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αρκετά παράξενο που πολλοί pvpiers παρουσιάζουν το lineage ως το καλύτερο mmo, όταν τo game είναι κατά 99% grinding. Δεν λέω, έχει ενδιαφέρον pvp system, αλλά το grind είναι ατελείωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν απο πρωτα που ειχε τοσο καλο pvp που το χαιροσουν, ανεβαινε η πιεση γουσταρες και στα @@ σου για το grind, τωρα πια ειναι αρχαιο game για μενα προσωπικα αλλα θα ηθελα να βγαλουν καινουρια με την ιδια νοοτροπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το τελευταίο διάστημα σκέφτομαι να ξεκινήσω ένα mmorpg αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω το κατάλληλο. Δοκίμασα λίγο το eve on line αλλά μπορώ να πω ότι με δυσκόλεψε αρκετά και με ξένισε το interface οπότε το παράτησα... Για το wow δεν το θέλω! Το guild wars σκέφτομαι προς το παρόν αλλά δεν ξέρω από που να ξεκινήσω. Εννοώ ότι κάνοντας μία βόλτα σε κάποιο e-shop είδα αρκετές διαφορετικές εκδόσεις. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό ή να μου προτείνει κάποιο άλλο καλό mmorpg...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...