Προς το περιεχόμενο

MMORPG (Αγαπημένα, Προτάσεις, Απορίες)


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ενταξει δεν το συνεχιζω γαιτι δεν θα βγει ακρη.....την γνωμη μου την ειπα καλο το l2 αλλα σε αρκετα σημεια μπορουσε να ειναι καλυτερο και ειδικα στο pvp

Εγώ πάλι πιστεύω πως όντως θα μπορούσε να είναι καλύτερο εάν δεν υπήρχε η κλάψα για το unbalance.

Ποίος σου απαγορεύει να κάνεις κάθε φορά το class που είναι (ή πιστεύεις πως είναι) overpowered;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σε όλους! Έχω μεγάλη αγάπη στα παιχνίδια εδώ και παρά πολλά χρονιά (μια 20ετια) αλλά δυστυχώς λόγω ελλείψεις χρόνου τώρα τελευταία παίζω επιλεκτικά κάποιους τίτλους. Από MMORG δεν έχω παίξει πολλά παιχνίδια, έχω δοκιμάσει WoW, Lineage II, LoTR online, SW Galaxies, AoC και λίγο Eve. Τώρα το καλοκαιράκι θα έχω λίγο παραπάνω ελεύθερο χρόνο και σκέφτομαι να ξεκινήσω κάποιο παιχνίδι αλλά να αναφέρω ότι δεν θα έχω ΠΟΛΎ χρόνο να αφιερώνω.

Αυτό που ψάχνω είναι ένα online παιχνίδι να περνάω ευχάριστα κάποιες ώρες χωρίς όμως καψίματα γιατί περάσανε τα φοιτητικά χρονιά και δεν υπάρχει χρόνος ούτε για δείγμα! Είμαι μεταξύ Darkfall και Age of Conan, το δεύτερο το είχα παίξει όταν είχε επανακυκλοφορήσει αλλά δύστυχος το σταμάτησα αρχικά γιατί μετά το Lvl 20 θυμάμαι ήταν μάπα και δεύτερον λόγω φανταρικού. Έχω ακούσει όμως ότι τώρα τελευταία έχει φτιάξει αρκετά. Μεταξύ AoC και Darkfall εσείς τι θα μου προτείνατε; Μιλάμε και χαλαρό παιχνίδι, περισσότερο PvE και ενίοτε και PvP. Θετικό στοιχείο να υπάρχει καλό community στο παιχνίδι (αν γίνεται και ελληνικά clans). Aν υπάρχει κάποιο άλλο game που δεν το γνωρίζω η δεν είναι τώρα στο μυαλό μου, δεκτές όλες οι προτάσεις!

 

P.S. Το παιχνίδι θα το παίξω μέχρι την κυκλοφορία του Old Republic γιατί έχω τρελό κόλλημα με Star Wars και αυτός είναι και ο λόγος που είχα καεί παλια και με το Galaxies!

 

P.S.2. Μην μου προτείνεται κάποιο offline RPG όπως πχ Dragon Age, Witcher η Neverwinter Nights γιατί όλα αυτά έχουν ήδη καεί!

 

P.S.3. Το Eve το είχα παίξει για ένα μικρο χρονικό διάστημα και μου άρεσε παρά πολύ αλλά δύστυχος έχω την εντύπωση ότι θέλει να αφιερώσεις αρκετό χρόνο για να απολαύσεις το παιχνίδι γιαυτό δεν είναι στις προτάσεις μου.

 

P.S.4. Δεν άνοιξα καινούργιο θέμα γιατί μετά από αναζήτηση βρήκα αυτό εδώ και νομίζω πως είναι καλύτερα να ρωτήσω εδώ παρά να ανοίγω καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Μεταξύ AoC και Darkfall εσείς τι θα μου προτείνατε; Μιλάμε και χαλαρό παιχνίδι, περισσότερο PvE και ενίοτε και PvP...

 

Δεν έχω παίξει το AOC (το έβαλα και μέσα σε 5 λεπτά το έκανα uninstall για την ακρίβεια.), πάντως το darkfall μάλλον είναι το ακριβώς αντίθετο από αυτό που ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει το AOC (το έβαλα και μέσα σε 5 λεπτά το έκανα uninstall για την ακρίβεια.), πάντως το darkfall μάλλον είναι το ακριβώς αντίθετο από αυτό που ψάχνεις.

 

Το έπαιξες πρόσφατα το AoC? Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Τι εννοείς για το Darkfall? Ότι είναι πιο πολύ για PvP και θέλει πολύ χρόνο; Καμία άλλη πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rift: planes of telara το έχεις δει? (Το πρώτο που θα σου πρότεινα θα ήταν το age of conan, αλλά αφού δεν...). Το darkfall είναι μάλλον πολύ αγχωτικό για casual player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαιξες πρόσφατα το AoC? Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις; Τι εννοείς για το Darkfall? Ότι είναι πιο πολύ για PvP και θέλει πολύ χρόνο; Καμία άλλη πρόταση;

 

Θα σου πώ εγώ ένα πράγμα για το AoC, αν σ'αρέσει το PvE, είναι το καλύτερο game που υπάρχει. Οι περισσότεροι είναι προκατειλλημένοι με αυτό το παιχνίδι επειδή έκανε άσχημη αρχή (και ποιό δεν έκανε) αλλά έχει βελτιωθεί πολύ. Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις έναν μήνα και μετά αποφασίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν λες ότι θέλει και ταλέντο για να κάνεις pvp στο l2 .

Ολυμπιάδα και μόνο ξεχωρίζεις τους κάλους από τους κακούς !

Έξω από ολυμπιάδα μετρανε buffs & items δεν έχει να κάνει με το ταλέντο , και στο λέει κάποιος που έπαιζε από το c2 μέχρι κ c6 .

Χ5000 κ 100000 servers δεν είναι line age ! αν η μονή σας εμπειρία είναι από prive servers τότε είναι σαν να μην έχετε παίξει l2 , άπειρα bugs απλά ! gm’s που μοιράζουν / πουλαν items σε φίλους και τα σχετικά .

και κάτι τελευταίο μην κρίνεται το l2 με τα σημερινά standard το παιχνίδι κοντεύει να κλείσει 10 έτη !

ps :Για μένα το καλύτερο pvp το έχει καθαρά το guild wars και το eve online ( εντελώς διαφορετικό game ) αλλά αξίζει για όσους έχουν την υπομονή .

Ps 2 : ούτε το botting είναι L2 . είναι ένα από τα πράγματα που με ξενέρωσε αφάνταστα και παράτησα το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχωριζεις στο oly τους καλους? αυτο και αν ηταν καλο αστειο.. :rolleyes:

Φυσικά και τους ξεχωρίζεις στην oly τους καλούς.

Οι καλοί είναι αυτοί που δεν ασχολούνται γιατί δεν έχει και πολύ νόημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dragonheart : Αν θες pve το lotro ειναι το καλυτερο.Επισης το conan ειναι πολυ καλο.

Ενα διασκεδαστικο παιχνιδι με πολυ καλο pvp ειναι το warhammer.Το καλο ειναι οτι εχει ζωνες που pvpαρεις,

και δεν σου την σπανε οι αντιπαλοι.

Επισης υπαρχει και το rift που λενε οτι ειναι πολυ καλο,και συνδιαζει wow,warhammer.

Παντως το darkfall ξεχασε το,δεν ειναι για σενα :P Eιναι open pvp,και οποιος σε ριξει σου περνει ολα τ'αντικειμενα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Κρίμα ρε γμτ γιατί το Darkfall μου είχε κινήσει το ενδιαφέρον, αλλά αν είναι έτσι όπως το λέτε τότε δεν υπάρχει περίπτωση! Έβαλα χθες το AoC να το δοκιμάσω αλλά ο χειρισμός με WASD δεν μου άρεσε καθόλου το έψαξα λιγάκι αλλά δεν είδα να αλλάζει. Δεν μπορείς να το κάνεις point & click? Το lotro το είχα παίξει όταν ήταν beta και λίγο στην αρχή, δεν με είχε τρελάνει αλλά ήταν καλούτσικο. Αυτό που δεν ήξερα καθόλου ήταν το Rift, θα κατεβάσω το trial και θα του ρίξω μια ματιά. Ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μια φορα κ ενα καιρο ειδα διαφηση του ΜΕΤΙΝ2...

απο περιεργεια ειπα να το δοκιμασω "μιας που ειναι δωρεαν.." απο τοτε καταλαβα οτι αν ειναι να ασχοληθω με καποιο game αυτο θα ηταν ενα mmorg!

αλλα το μετιν2 εχει καμποσο καιρο που το βαρεθηκα.. δεν εμεινε κ τιποτα να κανω!

εχετε κανενα καλο κατα νου?

perfect world - runes of magic τα δοκιμασα... ηταν ανελεητα βαρετα κ τα 2!!

 

κανενα με μαχες συμμαχιων- αρκετο pvp κτλ κτλ ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...