Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
57 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

Σιγουρα δεν ειναι για ολους τους καρπους.θα το βουτας το ρολοι? θα βασιζεσαι σε αυτο για τους χρονους βυθου?

Οχι χρόνους κοιτάω με Suunto eon steel  ,  αλλά το analog πάντα θα το φοράω , σαν ψυχολογικό backup η για ψαροντουφεκο σκετο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε θες ένα πιστοποίημενο diver, το Seiko που σκέφτεσαι έναντι του Γερμανού ασυζητητί. Οι υπολογιστές κατάδυσης είναι απαραίτητοι αλλά η αίσθηση του analog στο βυθό είναι φοβερή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, skipperas είπε

Έχω σταμπάρει εδώ και καιρό αυτό το Longines Hydroconquest. Tο θεωρώ αρκετά value for money, ειδικά το αυτόματο. Πως σας φαίνεται;

maxresdefault.jpg

Το είδα χθες σε αγγελία forum για ρολογια....( όχι δίκη μου)    στα 650€ σε σχετικά καλή κατάσταση..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φωτα σας γιατι εγω θα πω να με ενα casio g shock.

Εχω αρραβωνα (ναι θα το κανω και αυτο) μου ειπανε τι δωρο θελω.

Αλυσιδες,κρεμαστα, βραχιολια κλπ.δεν φοραω και καθε μερα λογο δουλειάς θα μαι βαλε, βγαλε. Απογορευονται.

Ειπα ρολοι αλλα επειδη με ξερω αν ειναι κατι με μπαρσελεδες και πολυ καλο θα φαει ακυρο. Σκεφτηκα να γραψω εδω για καμια γνωμη. Ποσο δεν θελω να ξοδεψουν πολλα, δεν εχει ο αρραβωνας αυτον το σκοπο για μενα.

100-150€

Μονο αυτο μου γυαλισε. Αν υπηρχε και σε μαυρο ακομα καλυτερα.

 

http://oroloi-kosmimata.gr/index.php?route=product/product&path=74_76_80&product_id=873
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Λίβερπουλ με το καλο ρε 

γιατι δε κοιτάς g-shock? https://www.oroloi.gr/el-gr/brand/rologia-CASIO/

Κοιτουσα εκει και παλια αλλα ελεγα αν εβρισκα αυτο που εβαλα σε μαυρο θα μου αρεζε. Κατι αλλο ξερω θα το βαρεθω.

Σε ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Τα φωτα σας γιατι εγω θα πω να με ενα casio g shock.

Εχω αρραβωνα (ναι θα το κανω και αυτο) μου ειπανε τι δωρο θελω.

Αλυσιδες,κρεμαστα, βραχιολια κλπ.δεν φοραω και καθε μερα λογο δουλειάς θα μαι βαλε, βγαλε. Απογορευονται.

Ειπα ρολοι αλλα επειδη με ξερω αν ειναι κατι με μπαρσελεδες και πολυ καλο θα φαει ακυρο. Σκεφτηκα να γραψω εδω για καμια γνωμη. Ποσο δεν θελω να ξοδεψουν πολλα, δεν εχει ο αρραβωνας αυτον το σκοπο για μενα.

100-150€

Μονο αυτο μου γυαλισε. Αν υπηρχε και σε μαυρο ακομα καλυτερα.

http://oroloi-kosmimata.gr/index.php?route=product/product&path=74_76_80&product_id=873
 

Βίο ανθόσπαρτο κι όλα δεξιά να σας έρθουν, ΑΛΛΑ μην πάρεις quartz ρολοι με μεταλλικο μπρασελέ, είναι η επιτομή της ...Ρομιοσύνης! (εκ του Ρομά...) Ομοίως και για το συνδυασμό ψηφιακού καντράν κι αναλογικών δεικτών.

Τα G-shock έχουν μια χαρά μοντέλα με μαυρα συνθετικά λουράκια και πληρως ψηφιακά καντράν, που είναι ο,τι πρέπει.

Στις 5/7/2018 στις 7:33 ΜΜ, skipperas είπε

Έχω σταμπάρει εδώ και καιρό αυτό το Longines Hydroconquest. Tο θεωρώ αρκετά value for money, ειδικά το αυτόματο. Πως σας φαίνεται;

maxresdefault.jpg

Πολύ άσχημη γραμματοσειρα για τα αραβικά (6, 9, 12) ψηφια του καντραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Liverpool με το καλό! Για ρολόγια, στα 100 - 150€ έχει πάρα πολλά ωραία αναλογικά όλων των τύπων. Αυτό που έβαλες να πω την αλήθεια δεν θα το έπαιρνα, αλλά το θέμα είναι τι αρέσει σε σένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ειμαι αναμεσα σε τετοιο αλλα μαυρο να μην φαινεται μεταλλικο. Αλλιως g shock ή καταμαυρο ή ασπρο με μαυρο καντράν.

Απλα δεν θελω κατι που θα φαινεται πολυ καλο και οχι καθημερινο, δεν με νοιαζει αν ειναι δωρο αρραβωνα, αν δεν θα το φορεσω δεν λεει για μενα. Αυτο που σκέφτομαι εγω ειναι για ολες τις ωρες δεν θελω κατι που θα το φοραω σαν αξεσουαρ μονο, δεν μου πάνε αυτα. 

Φορουσα ενα το χειμωνα, ηταν μηχανικο και το βαρεθηκα.

Το χω στο συρταρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
11 ώρες πριν, theseus είπε

αξιζει η αγορα του Tissot Sport PRC200 Chronograph T055.417.17.057.00; αν ναι καποιο αξιοπιστο site ελλαδα η εξωτερικο;

...και στο δικό (χρονογράφος) και στου αδερφού μου(απλό) έχανε πολύ ο μηχανισμός τους και τους άλλαξαν μέσα στην εγγύηση. Αλλά κατά τα άλλα δε μετάνιωσα που το πήρα. Τα θεωρώ τα πιο vfm σε αυτήν την κατηγορία (μαζί με τα Hamilton). Και εάν δεν κάνω λάθος, στα πιο πρόσφατα μοντέλα έχουν καινούριο μηχανισμό. Εάν είσαι Αθήνα, πήγαινε καλύτερα στην Πανεπιστημίου που έχουν κατάστημα να ρίξεις μια ματιά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

 

Έχει κανείς αυτό? Breeze Renagate 110852.8 ψάχνω παντού κάποιο manual  (δεν είχε τίποτα μέσα) να δω τις λειτουργίες του πως το ρυθμίζεις κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, niktac είπε

Καλημερα,

Έχει κανείς αυτό? Breeze Renagate 110852.8 ψάχνω παντού κάποιο manual  (δεν είχε τίποτα μέσα) να δω τις λειτουργίες του πως το ρυθμίζεις κτλ. 

Μάρκα Ελληνική. Φασόν προϊόντα. Τι μηχανισμούς έχουν μέσα αυτοί ξέρουν. Από τι υλικό είναι η κάσα τους πάλι άγνωστο.

Για δες εδώ  μήπως πάρεις τις πληροφορίες που θέλεις. Κάτι απλό θα είναι πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...