Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Καιρός να πάρω ένα beater για ρολόι γιατί πολύ νερό έχει φάει το pro diver φέτος.

Ψαχνω το κλασσικο ασημένιο ψηφιακό Casio '80s. Είναι αδιάβροχα αυτά; Ποιες οι διαφορές, γιατί βλέπω ξεκινάν φθηνά (16-17€) και φθάνουν πολλαπλάσια.

ΥΓ. Ζιο δεν σε ξεχασα, αύριο πρωί γυρίζω βάση, μετα από καιρό.

ΥΓ2. Λέει το ladies είναι με ολόμαυρο καντράν μόνο;

IMG_5013.JPG

Επεξ/σία από Sheogorath
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, tsiro7 είπε

Νομίζω τα πολύ φθηνά είναι με πλαστικη κάσα. Αδιάβροχα είναι συνήθως αλλά όχι 100m, τα φθηνά τουλάχιστο. 

Ευχαριστω.

Καμια ιδέα για αυτό πχ; https://www.skroutz.gr/s/15102156/Casio-Vintage-Stainless-A-168WEM-1EF.html

Αν και "ξεφεύγει" σε τιμή λίγο, έχει κάτι παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι αδιάβροχο πάντως, γενικά αυτής της κατηγορίας Casio έχουν θέμα με το νερό, δεν ξέρω βέβαια τη χρήση θα του κάνεις αλλά κοίτα και το κλασικό gshock https://oroloi-kosmimata.gr/product/casio-g-shock-digital-black-rubber-strap-gents-watch-cod-dw-5600e-1ver/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρωτάω γιατί ειδα φιλη να κολυμπάει ανετα σε πισίνα πολλές φορές με αυτό.

Λοιπον, σας ευχαριστω. Συνεπως του ρίχνω άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, alexfok1991 είπε

καλησπερα. 

Σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του παρακάτω ρολογιού: 

https://www.skroutz.gr/s/7759552/Citizen-CA4213-00E.html#reviews

Το μόνο  που με προβληματίζει είναι η λειτουργία eco drive της citizen γιατί φίλος μου που έχει χρυσοχοείο μου είπε οτι βγάζει πολλά προβλήματα ο συγκεκριμένος μηχανισμός. 'Eχει κάποιος άποψη για το συγκεκριμένο απο εμπειρία?

Όπως σου είπαν, απλά δεν θα πρέπει να το αποθηκεύεις σε σκοτάδι. Το συγκεκριμένο το έχει κολλητός μου φίλος, μάλιστα ήμουν μαζί του όταν το πήρε, και είναι απροβλημάτιστο μέχρι σήμερα (2,5 χρόνια). Απλά είναι λίγο μεγάλο, οπότε κοίτα να ταιριάζει στον καρπό σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τα dress watches η γραμμη ειναι πολυ λεπτη μεταξυ ανδρικου/γυναικειου ε?

ενω ειμαι στα αντρικα ρολογια στο σκρουτζ,οταν παταω το λινκ για να μπω στο καταστημα που το πουλαει το εχει στα γυναικεια 😂

Μου αρεσουν τα minimal χωρις πολλα πολλα.καθαρα για το look (δεν ακολουθω αυτο to (πολυ) ακριβο σπορ)

https://www.skroutz.gr/s/5751888/Oozoo-C6931.html#reviews

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/8/2018 στις 8:05 ΜΜ, villasg είπε

Μια και βρηκα χρονο να σας δειξω την συλλογη μου απο ερωτες και καθημερινα ρολογια ....

Ερώτηση, επειδή είδα SEIKO στη συλλογή σου, είναι και σε εσένα τόσο σπαστικά ευαίσθητα στα scratches και στο hairline ή έχω πέσει σε ιδιαίτερη περίπτωση στο δικό μου skx007?

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4mage είπε

Ερώτηση, επειδή είδα SEIKO στη συλλογή σου, είναι και σε εσένα τόσο σπαστικά ευαίσθητα στα scratches και στο hairline ή έχω πέσει σε ιδιαίτερη περίπτωση στο δικό μου skx007?

Οχι δεν εχω θεμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2018 στις 9:03 ΜΜ, DYEL είπε

Οσον αφορα τα dress watches η γραμμη ειναι πολυ λεπτη μεταξυ ανδρικου/γυναικειου ε?

 

Στις πιο premium μάρκες δε θα το έλεγα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ougxar είπε

βαρεθηκα τα smartwatches και γυρισα σε αυτο,αγορασμενο το 2006,το αγαπω

IMG_20180816_132857.jpg

Ωραίο αλλά έχω την εντύπωση ότι στην αντηλιά  ή με δυνατό φως δεν διακρίνεις καλά τους δείκτες οπότε και την ώρα. Έχω ένα παρόμοιο Casio. Θέλει προσοχή αυτό το θέμα που λέω και το ανακαλύπτουμε αφού αγοράσουμε και συνήθως μέσα από το ίντερνετ. Μην ξεχνάμε ότι ρολόι κυρίως χρειάζεται για να μας δείχνει την ώρα.

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...