Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AristidisZ είπε

Λίγο σφιχτά δεν τα έχετε τα μπρασελέ ; :P

Οχι ανέβαινουν δύο δάχτυλα απάνω από τον καρπό.

Όποιος θέλει το πιστεύει. Το δικό μου το έχω 12 χρόνια,  της γυναίκας 18 χρόνια το φοραει κάθε μερα (της έχω και το tag την σειρά link) κάθε 2 χρονια σέρβις στην αντιπροσωπία δεν έχουν πάθει το παραμικρό. Διαχρονικά πάντα με ατσάλινο μπρασελε. Οπότε καταφέρω θέλω να πάρω ένα IWC και τέλος. 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, mp123 είπε

Όποιος θέλει το πιστεύει. Το δικό μου το έχω 12 χρόνια,  της γυναίκας 18 χρόνια το φοραει κάθε μερα (της έχω και το tag την σειρά link) κάθε 2 χρονια σέρβις στην αντιπροσωπία δεν έχουν πάθει το παραμικρό. Διαχρονικά πάντα με ατσάλινο μπρασελε. Οπότε καταφέρω θέλω να πάρω ένα IWC και τέλος. 

Ε καλά γιατί να μη το πιστέψουμε ; :)

Και εμένα ο στόχος μου είναι ένας μικρός πρίγκηπας, άτιμη κενωνία... (σε έναν άλλον κόσμο θα ήθελα ένα patek philippe calatrava αλλά τουλάχιστον με το IWC διατηρούμε κάποιες αμυδρές ελπίδες) :P :P 

Επεξ/σία από AristidisZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ε καλά γιατί να μη το πιστέψουμε ; :)

Και εμένα ο στόχος μου είναι ένας μικρός πρίγκηπας, άτιμη κενωνία... (σε έναν άλλον κόσμο θα ήθελα ένα patek philippe αλλά τουλάχιστον με το IWC διατηρούμε κάποιες αμυδρές ελπίδες) :P :P 

Ενταξη δεν είναι αφταστο όνειρο 4000 ευρω ξεκιναει που έχω ρωτήσει. Ολα γινοντε. Εδώ ένα μέτριο σκουτερακι έχει τόσα. Οχι τωρα ρολόι που δεν χανει την αξια του και θα το χαίρεστε μια ζωή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ενταξη δεν είναι αφταστο όνειρο 4000 ευρω ξεκιναει που έχω ρωτήσει. Ολα γινοντε. Εδώ ένα μέτριο σκουτερακι έχει τόσα. Οχι τωρα ρολόι που δεν χανει την αξια του και θα το χαίρεστε μια ζωή. 

Οχι αλλα δεν ειναι μονο το θεμα της αγορας σε ενα ρολοι.

Σε τοσο ακριβα ρολογια μετα κοστιζουν ακριβα και στην συντηρηση τους και ασε που δεν θα νιωθεις και ανετα να κυκλοφορεις εξω με τοσο ακριβο ρολο μην στο κλεψουν ή μην σου παθει τιποτα πχ αν δεν το φυσας το μαρουλι που λενε και καποιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ενταξη δεν είναι αφταστο όνειρο 4000 ευρω ξεκιναει που έχω ρωτήσει. Ολα γινοντε. Εδώ ένα μέτριο σκουτερακι έχει τόσα. Οχι τωρα ρολόι που δεν χανει την αξια του και θα το χαίρεστε μια ζωή. 

Με 3 και κάτι το παίρνεις ;)

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οχι αλλα δεν ειναι μονο το θεμα της αγορας σε ενα ρολοι.

 Σε τοσο ακριβα ρολογια μετα κοστιζουν ακριβα και στην συντηρηση τους και ασε που δεν θα νιωθεις και ανετα να κυκλοφορεις εξω με τοσο ακριβο ρολο μην στο κλεψουν ή μην σου παθει τιποτα πχ αν δεν το φυσας το μαρουλι που λενε και καποιοι.

Αυτό είναι το θέμα 

Τα συγκεκριμένα (IWC) μη φανταστείς ότι βαράνε στο μάτι και πολύ, ειδικά ο συνδυασμός μπλε με καφέ στο 95% του κόσμου θα παραπέμπει σε Timberland :P

Επειδή λείπουμε από το σπίτι πάρα πολλές ώρες, εμένα το μεγαλύτερο άγχος μου είναι να αφήνω σπίτι πράγματα αξίας... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ενταξη δεν είναι αφταστο όνειρο 4000 ευρω ξεκιναει που έχω ρωτήσει. Ολα γινοντε. Εδώ ένα μέτριο σκουτερακι έχει τόσα. Οχι τωρα ρολόι που δεν χανει την αξια του και θα το χαίρεστε μια ζωή. 

τα ρολόγια μια χαρά χάνουν την αξία τους, δεν μπορείς να τα πεις επένδυση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

τα ρολόγια μια χαρά χάνουν την αξία τους, δεν μπορείς να τα πεις επένδυση.. 

Ένα pilot θα κάνει πάντα 3-4 k, νομίζω σε αυτό αναφέρεται ο @mp123, όχι ότι ντε και καλά θα μπορείς να πάρεις πίσω όλα τα λεφτά σου αν αγοράσεις  σήμερα ένα και πας να το πουλήσεις μετά από 3 χρόνια... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οχι αλλα δεν ειναι μονο το θεμα της αγορας σε ενα ρολοι.

Σε τοσο ακριβα ρολογια μετα κοστιζουν ακριβα και στην συντηρηση τους και ασε που δεν θα νιωθεις και ανετα να κυκλοφορεις εξω με τοσο ακριβο ρολο μην στο κλεψουν ή μην σου παθει τιποτα πχ αν δεν το φυσας το μαρουλι που λενε και καποιοι.

τα iwc μηχανές eta δεν χρησιμοποιούν; σιγά την ακριβή συντήρηση που θα θέλουν (εκτός αντιπροσωπείας πάντα) 

 

και με αυτό το δεδομένο βέβαια, δεν ξέρω αν αξίζουν και τα χρήματά τους, να δώσεις 2 χιλιάρικα για ετα οκ, αλλά όχι και 4..δώσε κάτι παραπάνω και πάρε κάτι πιο καλό 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ένα pilot θα κάνει πάντα 3-4 k, νομίζω σε αυτό αναφέρεται ο @mp123, όχι ότι ντε και καλά θα μπορείς να πάρεις πίσω όλα τα λεφτά σου αν αγοράσεις  σήμερα ένα και πας να το πουλήσεις μετά από 3 χρόνια... 

Το καλό ρολόι δεν το πουλάς. Παίρνεις ένα διαχρονικό. Φυσικά υπάρχει και ένα όριο. Ως 3 - 4 Κ το πολυ. Δυο καλά ρολόγια και τέλος. Με σωστη συντήρηση είναι για μια ζωή. Φυσικά συντήρηση μόνο στην αντιπροσωπία που παίρνεις και 2 χρονια εγγυηση ως το επόμενο σέρβις. 

32 λεπτά πριν, logistoulis είπε

τα ρολόγια μια χαρά χάνουν την αξία τους, δεν μπορείς να τα πεις επένδυση.. 

Το δικό μου το πήρα από εξωτερικό με tax free. Εκανε 1200 $ ενώ στην Ελλάδα 1800 ευρώ. Μετά από 12 χρόνια δεν βλέπω να έχει πέσει η αξία του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογη μου σαν κάτοχος 2 DJ,  1 GMT και 1 SUB που πουλήθηκε, 1 speedmaster και 1 seamaster.

Καλό και ακριβο ρολόι δλδ πανω απο 3Κ ψωνίζεις αφού έχεις πάρει rolex. (Γιατί θα σε τρώει που δεν πήρες R)

 

Με μόνη εξαίρεση ίσως το pam000 ή pam01000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, amagawd είπε

 Καλό και ακριβο ρολόι δλδ πανω απο 3Κ ψωνίζεις αφού έχεις πάρει rolex. (Γιατί θα σε τρώει που δεν πήρες R)

 

Καλά δεν έχει και όλος ο κόσμος πετριά με τα ρόλεξ :) :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, amagawd είπε

Άψογη μου σαν κάτοχος 2 DJ,  1 GMT και 1 SUB που πουλήθηκε, 1 speedmaster και 1 seamaster.

Καλό και ακριβο ρολόι δλδ πανω απο 3Κ ψωνίζεις αφού έχεις πάρει rolex. (Γιατί θα σε τρώει που δεν πήρες R)

Με μόνη εξαίρεση ίσως το pam000 ή pam01000

Είμαστε εναλλακτικοί 😋 Tag, IWC. Τωρα Rolex να πω την αλήθεια δεν θα έπαιρνα. Δεν λέω ρολογαρα αλλά είναι ενα status symbol που δεν μου ταιριάζει προσωπικά. Προτιμω τις 2 εταιρίες που ανέφερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα το μόνο Rolex που μου αρέσει (και πολύ ) είναι το explorer, τα υπόλοιπα δεν με συγκινούν. Θα ήθελα καποτε να έχω ένα

 

Και τα tudor έχουν ενδιαφέρον σαν λιγότερο ακριβά

 

Γενικά όμως μάλλον θα προτιμούσα κάμποσα omega πιο πρι

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καινούριο μέλος στην οικογένεια.. Επειδή δεν βόλευε το μπρασελέ στο στράτευμα (χεχε), πήγα πήρα και ένα με καουτσούκ.

 

20160823175409_casio_g_shock_dw_5600e_1v

Επεξ/σία από GeorgeHellas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...