Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, HALF EVIL είπε

Πως σας φαίνονται; 

Πανέμορφα όλα εκτός απ' το 3, με χαλάει αυτή η γκουμούτσα όπως και το καντράν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι τα tw από άποψη ποιότητας, αν σου αρέσει το design προχωρα.

Κατά τ άλλα, ο καρπός αυτός έχει φτιαχτεί γι αυτα τα διαμάντια.....

20191124-124001.jpg

20191124-131430.jpg

20191124-135808.jpg

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα

Εχεις καποιος προσωπικη εμπειρια απο την εταιρεια Parnis γιατι ειδα ενα που ενδιαφερει και σε μερικα βιντεο που ειδα λενε οτι ειναι αρκετα καλα για τα λεφτα που δινεις

https://parnis.org/collections/gmt/products/gmt-43

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/10/2019 στις 1:14 ΜΜ, lifeowner771 είπε

Ναι κανονικά. Αλλά αν θες, μπορείς να τσεκάρεις απευθείας και το site του πωλητη που το πηρα. 

https://www.montredo.com/en-gb/

Τελικά πήρα το quartz στα 43mm, το μπλε με την κεραμική στεφάνη. Βγήκε στα 1320 τελική τιμή. Με τον χρονογράφο, ανέβαινε 4-5 κατοστάρικα και ήδη έκανα μια μικρή υπέρβαση στο μπάτζετ.

 

Δεν το χορταίνεις στον καρπό.

 

TAG-Heuer-Aquaracer-43-Quartz-Blue-Dial-

Επεξ/σία από Addicted_21
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλοφόρετο. Σημασία έχει να σου αρέσει. Έχει και τα καλά του το quartz, αν και στο αυτόματο μοντέλο το καντράν που θύμιζε deck σκάφους και το cyclops με κέρδισαν σε σχέση με το quartz. To μπλε χρώμα είναι απλά τέλειο 🤩

Επεξ/σία από lifeowner771
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδια, τα φωτα σας παρακαλω γιατι η γυναικα θα με τρελανει!

Της αρεσουν τα 3 παρακατω ρολογια. Παραθετω τα λινκς για να δειτε τα μοντελα, και θα βαλω και την τιμη (ισοτιμια) στην οποια τα βρισκω εδώ (εμιρατα) για να εχουμε καλυτερη συγκριση.

 

Ξεκιναμε με Tissot, φλαμινγκο στα 295Εουρω (ελλαδα όπως βλέπετε είναι σαφως πιο ακριβο, βγαινει στα 355 εουρω)

https://www.skroutz.gr/s/15669016/Tissot-T-Lady-Flamingo-T094-210-33-116-01.html

Συνεχιζουμε με ΔΚΝΥ crosswalk στα 190Eουρω (εκτος αν το παραγγειλλω από Ελλαδα στα 122Εουρω -ναι είναι φτηνοτερο στην Ελλαδα, αλλα θα μεινει σπιτι Αθηνα μεχρι να κατεβω και να το τσιμπησω (μικρο το κακο, ειπε μπορει να περιμενει)

https://www.skroutz.gr/s/19955833/DKNY-Crosswalk-Crystals-NY2831-Rose-Gold.html

Τελος, εχουμε μια αγνωστη μαρκα-με εκαψες για μενα, Anna Kleine στα 115 εουρω.

https://www.amazon.ae/gp/product/B071ZH6WZR/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A2ZV3YF7E4HOXK&psc=1

Το χρωμα και τα σχεδια της αρεσουν όλα. Από την μια δεν θελει να ξοδεψουμε τα χρηματα για το Τισσοτ (που είναι σχετικα εγγυηση στη μικρομεσαια αγορα ρολογιών), από την άλλη φοβαται πως τα DNKΥ & Anna Klein, o rosegold , θα ξεβαψει σε μερικους μηνες εκει που θα τριβεται το ρολοι, ειτε θα ξεκολλησουν τα σβαροφσκι, και θα κλαιμε τα λεφτα μας, συν την ψυχικη μου υγεια που το δωρο θα "παει στραφι"..

Οι ερωτήσεις μου είναι κυριως γυρω από το το ΔΚΝΥ και την Αννα. Δεν εχω ιδεα τι μηχανισμο εχουν (του κιλου μαλλον), δεν εχω ιδεα αν αντεχουν στις γρατζουνιες η αν ξεβαφει ο κοκκινοχρυσος κτλ. Οποιος εχει ιδεα, παρακαλω τα φωτα του. Θα εκτιμησω την γνωμη ολων. 

ΥΓ. Άλλες προτασεις σε παρομοιο υφος δεκτες, αλλα προταιρεοτητα εχει να ξεκαθαρίσουμε λιγο τις 3 παραπανω επιλογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hexenlord είπε

Ξεκιναμε με Tissot, φλαμινγκο στα 295Εουρω (ελλαδα όπως βλέπετε είναι σαφως πιο ακριβο, βγαινει στα 355 εουρω)

Που το βρήκες 295?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/12/2019 στις 4:56 ΜΜ, Addicted_21 είπε

Το αυτόματο είναι ένα κλικ ανώτερο αισθητικά, και για μένα.

Επειδή έχω αυτοματο tag και η γυναικα 2 quartz tag το αυτοματο ειναι καλυτερο σε βάθος χρόνου.

Καλόφορετο και κάθε δυο χρόνια σερβις σε εξουσιοδοτημένο.

12 χρονια τωρα δεν εχει παθει τιποτα.

20191222_094858.jpg

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, hexenlord είπε

Το χρωμα και τα σχεδια της αρεσουν όλα. Από την μια δεν θελει να ξοδεψουμε τα χρηματα για το Τισσοτ (που είναι σχετικα εγγυηση στη μικρομεσαια αγορα ρολογιών), από την άλλη φοβαται πως τα DNKΥ & Anna Klein, o rosegold , θα ξεβαψει σε μερικους μηνες εκει που θα τριβεται το ρολοι, ειτε θα ξεκολλησουν τα σβαροφσκι, και θα κλαιμε τα λεφτα μας, συν την ψυχικη μου υγεια που το δωρο θα "παει στραφι"..

Θαρρώ πως όποιο και να πάρεις σε αυτήν την κατηγορία τιμής (pvd) ο ροζ χρυσός θα ξεθωριάσει. Έχω τισσοτ με ροζ χρυσή κάσα, σε μερικούς μήνες έγινε απλά χρυσή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2019 στις 9:47 ΠΜ, mp123 είπε

Επειδή έχω αυτοματο tag και η γυναικα 2 quartz tag το αυτοματο ειναι καλυτερο σε βάθος χρόνου.

Καλόφορετο και κάθε δυο χρόνια σερβις σε εξουσιοδοτημένο.

12 χρονια τωρα δεν εχει παθει τιποτα.

20191222_094858.jpg

Μου φαίνεται too much service ανά διετία, ειδικά σε quartz μηχανισμό. 

Στο μυαλό μου το'χω μπαταρία ανά 2-3 χρόνια, ίσως παράλληλα με έναν έλεγχο στεγανότητας και αντιπροσωπεία μόνο αν πάθει κάτι. 

Στα αυτόματα αλλάζει το πράγμα, σίγουρα θέλει ένα περιοδικό service πχ ανά 5ετία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεθαβω λιγο το θεμα, καθως θελω να παρω δωρο ενα ρολοι στον αντρα. Ξερω ποιο του αρεσει, απλα εχω ενα μικρο θεμα με το μεγεθος του καρπου του.

Επειδη δεν φοραει ρολογια, τπτ στα χερια του (ακομα), δεν ξερω το μεγεθος του καρπου του ωστε να του ειναι ανετο. Δεν μπορω επισης να του πω "ελα δω να σου μετρησω τον καρπο για κατι".

Ξερω πως υπαρχει δυνατοτητα να παμε μετα στο μαγαζι για να προσθεσουν/αφαιρεσουν links, αλλα για 1 μηνα περιπου θα ειναι σπιτι λογω χειρουργειου σε περιπου 3 εβδομαδες.

So, υπαρχει καποιος τροπος ωστε να μετρησω τον καρπο του κ να μην το παρει χαμπαρι? 😂

Επεξ/σία από Iris_89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...