Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο τα αγαπημενα μου ρολογια, αλλα δεν το χαρηκα οσο επρεπε το Seiko. Ενας χρονογραφος απο το παρελθον. πρεπει να ειναι 40 χρονων.

Γι' αυτο αν ξερει καποιος απο εσας που να το στειλω να του κανει μια καλλη συντηρηση, οπως αλλαγη κρυσταλου, πλατο, κλπ θα του ειμουν ευγνωμων. Δεν ξερω αν η Seiko Ελλαδος αναλαμνανει ή εχει καποιο τμημα συντηρησης.

post-174715-0-44520600-1446980128_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

To σκέφτομαι για ένα Longines (Conquest moonphase) Οι φώτο είναι στο χέρι μου.

  • Ξέρω ότι το χρυσό είναι κάπως αλλά μετά από χρόνια με Ρώσους το συνήθησα. Αν ξεπεραστεί το cultural θέμα το χρυσό είναι πολύ όμορφο στα ρολόγια. Είναι 18κ rose gold (two tone steel gold)
  • Μηχανικό automatic με τα πάντα (day / date / month / chronograph / day night cycle) αλλά ίσως λίγο φορτωμένο καντράν. Δεν είναι για μινιμαλ γούστα φυσικά. Για όλα αυτά που έχει είναι προσεγμένο το design Ι guess.

Πείτε καμιά γνώμη. Υποκειμενική αντικειμενική, βρίστε με για τα γούστα μου, τρολλάρετε , whatever (το trolling πάντα κρύβει λίγο αλήθεια μέσα :D) . Οτιδήποτε θα βοηθήσει γιατί παίζει και ένα black tie event στο Λονδίνο next week και ψήνομαι να πάω με καλό αξεσουάρ. Αν θέλω να το έχω εκεί πρέπει να το παραγγείλω σήμερα και είμαι υπο πίεση. 

 

#insomniaλαστρηζορτ

 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεξ δε μ αρεσει το παραφορτωμενο με νουμερα καντραν του

 

Κατα τ αλλα φυσικα σαν εταιρεια ειναι top , εχει ο πατερας μου, αν και εγω ειμαι φανατικη των omega...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks, Ίδιας ποιότητας ρολόι σε Omega πάμε κοντά στα 8-10 και η μόνη διαφορά είναι το logo. 

 

Για το καντράν εμένα δεν με ενοχλεί αν και μάλλον θα προτιμούσα πιο minimal. Για αυτό πήγαινα αλλά δεν υπάρχει:

 

 

 

L2_786_5_56_7_6.jpg

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο που δειχνεις ειναι αψογο , για τα δικα μου γουστα βεβαια!

 

Το αλλο δεν, οσο το βλεπω τοσο με ξενιζει. Too much φορτωμα

 

 

Edit: Αλεξ κατι σε tag?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο που δειχνεις ειναι αψογο , για τα δικα μου γουστα βεβαια!

 

Το αλλο δεν, οσο το βλεπω τοσο με ξενιζει. Too much φορτωμα

 

Ναι ρε για το δεύτερο είχα ψηθεί τέρμα αλλά είναι και λίγο παλιό μοντέλο και δεν υπάρχει πουθενά δεν μπόρεσα να το βρώ, αλλά ένας dealer μου τηλεφώνησε χθες και είπε έλα έχω ένα παρόμοιο καινούριο μοντέλο και με έψησε :D

Edit: Αλεξ κατι σε tag?

 

έχω ψάξει πολύ όλες τις μάρκες. απο tag μόνο το carrera αλλά με 50 βαθούς εδώ θες bracelet δεν φοριέται λουρι. Γενικά tag δεν τα πάω πολύ.

 

 

 

 

 

 

CAR2-5-imp.jpg

 

 

 

 

Ω είναι τα αγαπημένα μου αλλά με 5k μόνο steel. (κοιτούσα αυτό) 

 

 

nvve54.jpg

 

 

 

αλλά προτίμησα να το παίξω Ρώσος :D. Σκέφτηκα και submariner αλλά πάνω στο χέρι μου ήταν απαίσιο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε το carrera ειναι δυναμη ,πολυ ομορφο!!


Μου αρέσουν κάτι μοντέλα της police - diesel. Και Harley Davidson

Κοιτα κ σε timberland εχει ωραια κομματακια 

large_20150211161705_Timberland_Multifunlarge_20150310145437_timberland_mascoma_large_20150123124423_thumbnail_14441_JLU

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αν δε σε ικανοποιει απολυτα το longines μη σκασεις τα 4κ. Δεν ειναι και μικρο ποσο , ας τα δωσεις για κατι που θα γουσταρεις σιγουρα

 

Οσος για τα tag θα χτυπησω ενα, του χρονου ομως τωρα εχουμε αλλα εξοδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία και τα Timberland. Λεω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου ενα ρολόι τις γιορτές. Βρίσκεις καλά ποιοτικά σε budget τιμή. Νταξ δεν μιλάω για ωμεγκα και παρεμφερή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...