Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, bill2015 είπε

Καλημέρα 

Με εξωτερική 33 εσωτερική 26 ρυθμισμένη στους 25 

ac.png

Μια ερωτηση.Η εικονα ειναι απο καποια εφαρμογη που χρησιμοποιείτε για τις μετρησεις;

Επισης εγω που εχω ενα 12αρι samsung και το χρειαζομαι μονο για ψυξη ειναι προτιμοτερο να επενδυσω σε ενα καινουργιο inverter η απλα να παραμεινω με αυτο .Απο θεμα ψυξης με καλυπτει απλα πιστευω οτι κοπαναει λιγο στο ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, panitos είπε

Μια ερωτηση.Η εικονα ειναι απο καποια εφαρμογη που χρησιμοποιείτε για τις μετρησεις;

Επισης εγω που εχω ενα 12αρι samsung και το χρειαζομαι μονο για ψυξη ειναι προτιμοτερο να επενδυσω σε ενα καινουργιο inverter η απλα να παραμεινω με αυτο .Απο θεμα ψυξης με καλυπτει απλα πιστευω οτι κοπαναει λιγο στο ρευμα.

1. οι μετρήσεις είναι από εξωτερικό μετρητή πρίζας (tp link)

2. αν μιλάς ΜΟΝΟ για ψύξη, τότε αντικειμενικά μιλώντας εκτός και αν το δουλεύεις 24/7, απόσβεση θα κάνεις του αγίου κούκου ανήμερα (το πόσο ανήμερα είναι κάτι που θα εξαρτηθεί από του πότε μοντέλο είναι το Samsung και αν ειναι Inverter η on/off)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, rbx1000 είπε

Μπραβο βρε Γάτε rbx1000! Και είχα φάει τον τόπο! :D

Κοιτάζω λιγο το Edge Data book και εχω μια απορία...το HAIER 18αρη το νικάει κατα κράτος ή είναι ιδέα μου;

Επεξ/σία από CorumD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

Έχω ένα TCL Elite Premium PRM-09CHSA/CI και μου έστειλαν το wifi module...

Προσπαθώ να βρω οδηγίες εγκατάστασης, λειτουργίας κτλ.... αλλά τίποτα.... στο manual δεν αναφέρεται καν η λέξη wifi...

ξέρεις κανείς κάτι???? 🤔🤔🤔

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rolexakias2 είπε

Καλησπέρα στη παρέα, για υπνοδωμάτιο 15 τ.μ  νοτιοδυτικό με ταράτσα από πάνω και όχι καλή μόνωση, ποιο κλιματιστικο θα προτείνατε μέχρι 700€?

https://www.kotsovolos.gr/air-condition-heaters/air-condition/7000-to-15000-btu/213413-toshiba-edge-10j2avsg-e-b10j2kvsg αν σε καλύπτει  το 9αρι  αγοράζεις  φοβερό κλιματιστικό + Toshiba +7 χρόνια  εγγύηση +πολύ καλό  σε ψύξη  όσο  και σε θέρμανση. Βάση   seer/scope 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μολις εγκατεστησα το inventor nemesis pro 24000 btu δεν μπορω να βρω στο χειρηστηριο την λειτουργια save energy αυτη υπαρχει μονο στο app του κινητου? ξερει κανεις τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, lak10 είπε

παιδια μολις εγκατεστησα το inventor nemesis pro 24000 btu δεν μπορω να βρω στο χειρηστηριο την λειτουργια save energy αυτη υπαρχει μονο στο app του κινητου? ξερει κανεις τιποτα?

Καλορίζικο!! Εντυπώσεις; Έχεις βάλει μετρητή κατανάλωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...