Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, metaxakis1 είπε

Τελικά δεν πήρα το asyg24kmta αλλά το toshiba edge 24αρι. Ήταν 500 ευρώ φθηνότερο, έχει μεγάλες διαφορές στις καταναλώσεις; Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας by the way

Αν το βρήκες 500€ διαφορά, καλά έκανες. Μικρές διαφορές σε καταναλώσεις.

Το KMTA δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα πολύ στην αγορά μιας και είναι σχετικά καινούργιο. Εδώ ήταν ο φθηνότερος αλλά μετρητοίς https://www.e-klimashop.gr/fujitsu-24000-btuh/340-κλιματιστικο-fujitsu-asyg24kmtaaoyg24kmta-μετρητοις.html

Καλοδούλευτο!

Αν θες πες εντυπώσεις, προσοχή στην εγκατάσταση με κενό και 2 μέτρα τουλάχιστον σωληνώσεις και αν έχεις τη δυνατότητα να μπει σε πρίζα, συνιστώ τον μετρητή tplink hs110.

https://www.skroutz.gr/s/21608669/TP-LINK-HS110-v3-White.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Specs είπε

Eρωτηση προς ολους τους κατεχοντες κλιματιστικο.

Με ενδιαφερει εαν εχετε μοντελο που οι περσιδες του γυριζουν τελειως καθετα προς το πατωμα (90 μοιρες προς την εξοδο αερα)

αλλα ΚΑΙ δεν στελνουν αερα προς αλλη κατευθυνση(μερικα γυριζουν καθετα αλλά στελνουν και πιο διπλα)

Το θελω για υπνοδωματιο διπλα στο κρεβατι ,να αντικαταστησω το ον-οφ.

Μαρκα και κυριως μοντελο, 9ρι,εκτος αν γνωριζετε οτι το ιδιο εχει ολη η σειρα κ εχετε πχ 18ρι.

Θελω να ξερω τι επιλογες υπαρχουν,μιας και απο τα φυλλαδια για να το βρεις αυτο το προσον δεν ειναι εφικτο...οποτε ενημερωστε με εδω με λινκ

Υποχρεος.

ATXM-N

FTXM-N

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, metaxakis1 είπε

Τελικά δεν πήρα το asyg24kmta αλλά το toshiba edge 24αρι. Ήταν 500 ευρώ φθηνότερο, έχει μεγάλες διαφορές στις καταναλώσεις; Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας by the way

Που το βρήκες το edge 500€ κάτω από το kmta?? Βάλε ένα link σε παρακαλώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mmike2503 είπε

Που το βρήκες το edge 500€ κάτω από το kmta?? Βάλε ένα link σε παρακαλώ 

Μάλλον σε σύγκριση με τα 1800€ που το έχει το mediamarkt. Η αφρόκρεμα κοστίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

((Ότι σου είπε ο συμφορουμιτης. Αυτό που έχεις ποσταρει αντικαταστάθηκε από το elite premium το οποίο υπάρχει στους καταλόγους του 19 αλλά και του 20 πλέον. Το έχω βάλει σε υπνοδωμάτιο 15 τετραγωνικά που ενώνει χωρίς πόρτα με μπάνιο. Καλή ψύξη και σχετικά αθόρυβο. Φθηνά πλαστικά που τα καταλαβαίνεις από την όψη. Καταναλώσεις δεν πρόλαβα να μετρήσω. Το αγόρασα 348€ από τον επίσημο συνεργάτη του εισαγωγέα στη Θεσσαλονίκη.

Αλλά όπως αναφέρει και ο @liakjim αν υπάρχει περιθώριο είναι κρίμα για τόσο μικρή διαφορά να μην πάει στο miracle 2))

-

-

εγω του πρότεινα το daikin στα 500 αλλα δεν ανεβαίνει μου λεει τα 400.

τώρα απο τα 350 να παει στα 450 του miracle δεν το πιστεύω.

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

((Ότι σου είπε ο συμφορουμιτης. Αυτό που έχεις ποσταρει αντικαταστάθηκε από το elite premium το οποίο υπάρχει στους καταλόγους του 19 αλλά και του 20 πλέον. Το έχω βάλει σε υπνοδωμάτιο 15 τετραγωνικά που ενώνει χωρίς πόρτα με μπάνιο. Καλή ψύξη και σχετικά αθόρυβο. Φθηνά πλαστικά που τα καταλαβαίνεις από την όψη. Καταναλώσεις δεν πρόλαβα να μετρήσω. Το αγόρασα 348€ από τον επίσημο συνεργάτη του εισαγωγέα στη Θεσσαλονίκη.

Αλλά όπως αναφέρει και ο @liakjim αν υπάρχει περιθώριο είναι κρίμα για τόσο μικρή διαφορά να μην πάει στο miracle 2))

-

-

εγω του πρότεινα το daikin στα 500 αλλα δεν ανεβαίνει μου λεει τα 400.

τώρα απο τα 350 να παει στα 450 του miracle δεν το πιστεύω.

Ποιο daikin 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mmike2503 είπε

Που το βρήκες το edge 500€ κάτω από το kmta?? Βάλε ένα link σε παρακαλώ 

Δεν το πήρα ιντερνετικά, από κατάστημα στο Ρέθυμνο μου είπαν 1200 το ένα και 1700 το άλλο. Χωρίς την εγκατάσταση που την πληρώνω έξτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, metaxakis1 είπε

Δεν το πήρα ιντερνετικά, από κατάστημα στο Ρέθυμνο μου είπαν 1200 το ένα και 1700 το άλλο. Χωρίς την εγκατάσταση που την πληρώνω έξτρα

Το shorai premium που έχει ιονιστή πόσο το είχε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, metaxakis1 είπε

Δεν ρώτησα, για αυτά τα 2 μοντέλα είχα ρωτήσει συγκεκριμενα

Οκ, απλά νόμιζα ότι ήθελες ιονιστή για αυτό η ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσωπικά για 24αρι κοιτάω για του χρόνου προς το Mitsubishi AP71, για 80τμ ενιαίο χώρο. Μου φαίνεται ότι έχει το μεγαλύτερο δείκτη απόδοσης, ειδικά για ψύξη που το θέλω ή κάνω λάθος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Specs είπε

Eρωτηση προς ολους τους κατεχοντες κλιματιστικο.

Με ενδιαφερει εαν εχετε μοντελο που οι περσιδες του γυριζουν τελειως καθετα προς το πατωμα (90 μοιρες προς την εξοδο αερα)

αλλα ΚΑΙ δεν στελνουν αερα προς αλλη κατευθυνση(μερικα γυριζουν καθετα αλλά στελνουν και πιο διπλα)

Το θελω για υπνοδωματιο διπλα στο κρεβατι ,να αντικαταστησω το ον-οφ.

Μαρκα και κυριως μοντελο, 9ρι,εκτος αν γνωριζετε οτι το ιδιο εχει ολη η σειρα κ εχετε πχ 18ρι.

Θελω να ξερω τι επιλογες υπαρχουν,μιας και απο τα φυλλαδια για να το βρεις αυτο το προσον δεν ειναι εφικτο...οποτε ενημερωστε με εδω με λινκ

Υποχρεος.

Από ότι ξέρω δεν το κάνει το 9άρι μοντέλο της toshiba που σου προτάθηκε. Απάντηση δεν πήρα στο ερώτημά μου, οπότε θα το έψαχνα. 

Το daikin που σου είπε ο @rbx1000 την έχει σε όλη την σειρά αυτήν τη δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liakjim είπε

Από ότι ξέρω δεν το κάνει το 9άρι μοντέλο της toshiba που σου προτάθηκε. Απάντηση δεν πήρα στο ερώτημά μου, οπότε θα το έψαχνα. 

Σημασία έχει να γράψει πώληση toshiba τι και αν δε κάνει 

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Thresh said:

Προσωπικά για 24αρι κοιτάω για του χρόνου προς το Mitsubishi AP71, για 80 τμ ενιαίο χώρο.

Από τις καλύτερες επιλογές για κρύα https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fc4d6VIteFgC6KyZlMCbPeJVeXsA1n2A_Vtk1LaHWIw/edit#gid=0

Θα κοίταγα και το panasonic αλλά δεν ξέρω τι παίζει με την εδώ αντιπροσώπευση.

Στα χαρτιά πάντως είναι τούμπανο https://www.logicool-ac.com/wp-content/uploads/2019/07/CS-XZ-VKEW-PAPAMY1812006CE.pdf

Aν και για Πεντέλη που είσαι, θα μου δημιουργούσε περισσότερη εμπιστοσύνη η θηριώδης μονάδα του AP71.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, liakjim είπε

Από ότι ξέρω δεν το κάνει το 9άρι μοντέλο της toshiba που σου προτάθηκε. Απάντηση δεν πήρα στο ερώτημά μου, οπότε θα το έψαχνα. 

Το daikin που σου είπε ο @rbx1000 την έχει σε όλη την σειρά αυτήν τη δυνατότητα.

Το κάνει. Αν μιλάμε για την καθετη.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...