Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, mmike2503 είπε

Να ρωτησω πως κανουμε reset τα δεδομενα στο HS110?

δεν γινεται,παρα μονο με αρχικες ρυθμισεις και μετα απ την αρχη ολα,με το κουμπακι το μικρο επανω του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Specs είπε

δεν γινεται,παρα μονο με αρχικες ρυθμισεις και μετα απ την αρχη ολα,με το κουμπακι το μικρο επανω του...

Μεγάλη η χάρη σου 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Καταλαβαίνω ότι έπρεπε να γραφτεί ολοκληρομένο το πινακάκι, αλλά Cooling με εξωτερική 20 ποιος κάνει? 😛

Δεν κάνει cooling αλλά παραγωγή ρεύματος! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mmike2503 είπε

Μεγάλη η χάρη σου 😉

Και αν το κανεις,δες μηπως εχει και καλυτερη ακριβεια...εμενα εκτος απο την στιγμιαια που ειναι πραγματικη,στα υπολοιπα αλαλουμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

4 μήνες δεν το εχω δει ποτε να σταματάει! εκτός αν οπως λεει ο φίλος δεν το κάνει στην ψυξη. θα βάλω θερμομετρο.

 

14 λεπτά πριν, dimostr είπε

Αφού μένει στα 6 watt που είναι η πρώτη σκάλα 

Παιδιά θα το ξαναδώ αφού το λέτε και οι δύο. Μπορεί να κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Specs είπε

Και αν το κανεις,δες μηπως εχει και καλυτερη ακριβεια...εμενα εκτος απο την στιγμιαια που ειναι πραγματικη,στα υπολοιπα αλαλουμ!

To εβαλα να δουλευει μολις τωρα. Εσωτερική 27 εξωτερικη 25, ζήτηση για 25. θα σου εχω στοιχεία σε λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Specs είπε

Πιστευεις οτι ουτε η eurovent ειναι βαση να αντλουμε στοιχεια ,αλλα μαλλον το κυρος της εκαστοτε εταιρειας ε?

Συνδιασμός ειναι. Η eurovent σε βοηθάει να κάνεις το πρώτο ξεσκαρτάρισμα και να απορρίψεις όσα δεν έχουν πιστοποίηση.

Για να τα λέμε όμως όλα, η πιστοποίηση όπως είναι λογικό γίνεται για ένα κλιματιστικό από κάθε σειρά και όχι για το σύνολο της παραγωγης. Το ερώτημα που προκύπτει ειναι πως διασφαλίζουν ότι το κλιματιστικό που τους έδωσε η εκάστοτε εταιρία έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με τα υπόλοιπα που θα βγάλει το εργοστασιο;;;;

Γι αυτό λέω ότι είναι συνδιασμός..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mmike2503 είπε

Τότε μάλλον δεν ταιριάζει με το χώρο που το έχεις βάλει λόγω τετραγωνικών ή απωλειών πχ

Για παράδειγμα παρε εμένα με το 16αρι daiseikai. τυπικά θα έπρεπε να δω κατανάλωση ως και 95 watt. Αλλά είναι μικρό για το χώρο που το έχω και δεν είδα κάτω απο 200 ούτε στις 2 το βράδυ

AS25THMHRA1U25YEMFRA_1594316933.6617.pdf 965 kB · 0 downloads

Αν υπάρχει η ίδια απαίτηση στον χώρο για ψύξη και με τις ίδιες συνθήκες πάλι 200w θα έχεις κατανάλωση. Στο συγκεκριμένο δεν αλλάζει με το μέγεθος του μηχανήματος (αν βέβαια το μεγάλο μπορεί να πέσει τόσο).

5 λεπτά πριν, dimostr είπε

Ε άμα το λέει η φυσική 

Μπορείς ωστόσο να λες ό,τι θες.

Ως πληροφορία μπορεί να είναι χρήσιμη για κάποιον άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, guzel είπε

Συνδιασμός ειναι. Η eurovent σε βοηθάει να κάνεις το πρώτο ξεσκαρτάρισμα και να απορρίψεις όσα δεν έχουν πιστοποίηση.

Για να τα λέμε όμως όλα, η πιστοποίηση όπως είναι λογικό γίνεται για ένα κλιματιστικό από κάθε σειρά και όχι για το σύνολο της παραγωγης. Το ερώτημα που προκύπτει ειναι πως διασφαλίζουν ότι το κλιματιστικό που τους έδωσε η εκάστοτε εταιρία έχει ακριβώς τα ίδια χαρακτηριστικά με τα υπόλοιπα που θα βγάλει το εργοστασιο;;;;

Γι αυτό λέω ότι είναι συνδιασμός..

αυτο ειναι το ευκολο...απλα πανε και παιρνουν μονοι τους ενα απο το εμποριο χωρις να γνωριζει η εταιρια απο που!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Αν υπάρχει η ίδια απαίτηση στον χώρο για ψύξη και με τις ίδιες συνθήκες πάλι 200w θα έχεις κατανάλωση. Στο συγκεκριμένο δεν αλλάζει με το μέγεθος του μηχανήματος (αν βέβαια το μεγάλο μπορεί να πέσει τόσο).

Ναι δεν διαφωνω σε αυτο που λες. Απλα το δικό μου στορυ είναι οτι ειναι μικρο για το χωρο που το έχω και για να μου κάνει την ψύξη που θέλω έπαιζε στα 700-900 watt. Και μετα προσπάθησα να δω αν θα ισορροπήσει με ζήτηση στους 27 που το έκανε με 200 watt κατανάλωση. Οπότε λέω πως αν πάρω μεγαλύτερο που είναι κατάλληλο για το χώρο θα μπορεί να ισορροπεί στη θερμοκραασία που θέλω με κατανάλωση κάτω απο 700 watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mmike2503 είπε

To εβαλα να δουλευει μολις τωρα. Εσωτερική 27 εξωτερικη 25, ζήτηση για 25. θα σου εχω στοιχεία σε λίγο

δες εδω να γελασεις και δεν εχω αντιρηση οτι ισως εχω κανει κατι λαθος αλλα ειδα στην υποστηριξη κι αλλους να παραπονουνται στην tp link για καταγραφες τελειως ασχετες...

IMG_6541.jpg

Στιγμιότυπο πλήρους οθόνης 972020 103609 μμ.jpg

Στιγμιότυπο πλήρους οθόνης 972020 103616 μμ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...