Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Craven είπε

Φαντάζομαι χρησιμοποιείς το σωστό app και ΟΧΙ το invmate II σωστά? το app για το Nemesis είναι το EWPE Smart

Δες εδώ οδηγίες εγκατάστασης για το ewpe https://www.inventoraircondition.gr/blog/syxnes-erotiseis-kai-apantiseis/odigies-egkatastasis-wifi

Αν μπορείς απάντησε μου μόνο στο αν σου κάνουν θόρυβο τα πλαστικά του όταν φτάσει την θερμοκρασία ή όταν το κλείνεις μετά απο λειτουργία.

 Έχεις τριξιματα με τα πλαστικα μέρη?  Ποιο μοντέλο(btu?,) έχεις?

Από θόρυβο ανεμιστήρα πως τα πάει? 

Επειδή το ψάχνω και εγώ για το συγκεκριμένο (Nemesis) σε 18αρι θα με ενδιέφερε η απάντηση και η δική σου και του φίλου.....

Πάντως πηγαίνοντας σε ένα Media Markt σήμερα και κοιτάζοντας πχ Daikin,Toshiba, Mitsubishi σε σχέση με inventor,Midea,Toyotomi η συναρμογη και η ποιότητα των Πλαστικών ξεχωρίζει υπέρ των πρώτων...εμφανώς...

Έχω ένα Toshiba 18αρι inverter 7ετιας σε κατάστημα και τριξιμο δεν θυμαμε ποτε εχω ακούσει τελευταία φορά....

Τα Inventor,Midea κοκ μου θυμίζουν λίγο ιαπωνικά ή Κορέατικα αυτοκίνητα πρώτων γενναιων που έδιναν μακροχρόνιες εγγυησεις(σε σχέση με τα ευρωπαϊκά)....που σε σύγκριση με ευρωπαϊκά ήταν ίσως μεγαλύτερης αντοχής μηχανικά....αλλά στην ποιότητα υλικών επασχαν....

 

 

 

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Dare-Devil είπε


 

Γιατί δεν καλείς την αντιπροσωπεία να σου βοηθήσουν ;

εχω μιλησει με την αντιπροσωπεια, με παιδεψανε καμια ωρα με βλε - βγαλε πριζες, πατα κουμπακια

και ενα σωρο αλλα, ακρη δεν βρεθηκε και το αφησα.

Αλλα μου την εχει δωσει οτι πληρωσα wifi και wifi γιοκ!

Για αυτο ψαχνω καποιον που τα εχει καταφερει να μου πει κατι παραπανω στο πως το συνδεσε.

Δεν μπορει καποιος θα υπαρχει εδω μεσα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, tornado είπε

εχω μιλησει με την αντιπροσωπεια, με παιδεψανε καμια ωρα με βλε - βγαλε πριζες, πατα κουμπακια

και ενα σωρο αλλα, ακρη δεν βρεθηκε και το αφησα.

Αλλα μου την εχει δωσει οτι πληρωσα wifi και wifi γιοκ!

Για αυτο ψαχνω καποιον που τα εχει καταφερει να μου πει κατι παραπανω στο πως το συνδεσε.

Δεν μπορει καποιος θα υπαρχει εδω μεσα ετσι?

Κάνε την παρακάτω δοκιμή.... 

Βαλε την παρακατω εφαρμογή... 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.midea.aircondition

Νομίζω ότι είναι για midea κλιματιστικά... 

Επειδή είχα αντίστοιχο πρόβλημα το καλοκαίρι με ένα omnia eco plus... 

Δοκίμασα όλες της εφαρμογές που πρότεινε η inventor(τους πήρα τηλ φυσικά) έκανα όλα τα βήματα...τπτ...νευρα.. νευρα... 

Άρχισα να ψάχνω εφαρμογές...και λέω δεν βάζω την παραπάνω.... της "αδελφής" εταιρίας midea... Και έπαιξε με την μια.... 

Δοκίμασε. την... 

Περιμένω νεα σου.... 

Με αυτή την εφαρμογη(που δίνει η inventor) έκανες τις δοκιμές? 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gree.ewpesmart

ΥΓ inventor nemesis κλιματιστικό έχεις? 

Πως πάει με τριξιματα πλαστικών? 

 

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δυο nemesis pro, ena 12αρι και ενα 9αρι, συνηθως δουλευω το μεγαλο στο σαλονι.

Το μικρο εχει δουλεψει ελαχιστα κυριως δοκιμαστικα.

Δεν εχω παρατηρησει κατι ενοχλητικο,  βγαζουν αερα απλα και μεχρι εκει ο θορυβος.

Βεβαια δεν τα εχω ανοικτα στον υπνο, επισης να πω οτι τα κλιματιστικα ειναι επικουρικη θερμανση 

και μαλλον μπηκαν λογω εξοικονομω, οχι οτι τα χρειαζομασταν πραγματικα.

 

Για την εφαρμογη της midea,

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση, παω να φαω μια πιτσα γιατι ολη μερα ειμαι στο δρομο και νηστικος και καπακι θα κανω τις δοκιμες να δουμε τι λαγο θα βγαλουμε.

Στο μεταξυ πες μου τι θες να τεσταρω για να τα ανοιξω επι τουτου για δοκιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, tornado είπε

εχω δυο nemesis pro, ena 12αρι και ενα 9αρι, συνηθως δουλευω το μεγαλο στο σαλονι.

Το μικρο εχει δουλεψει ελαχιστα κυριως δοκιμαστικα.

Δεν εχω παρατηρησει κατι ενοχλητικο,  βγαζουν αερα απλα και μεχρι εκει ο θορυβος.

Βεβαια δεν τα εχω ανοικτα στον υπνο, επισης να πω οτι τα κλιματιστικα ειναι επικουρικη θερμανση 

και μαλλον μπηκαν λογω εξοικονομω, οχι οτι τα χρειαζομασταν πραγματικα.

Για την εφαρμογη της midea,

καταρχην ευχαριστω για την απαντηση, παω να φαω μια πιτσα γιατι ολη μερα ειμαι στο δρομο και νηστικος και καπακι θα κανω τις δοκιμες να δουμε τι λαγο θα βγαλουμε.

Στο μεταξυ πες μου τι θες να τεσταρω για να τα ανοιξω επι τουτου για δοκιμες.

εχω ενα omnia eco 9αρι και βλεπω οτι οταν ξεκιναει και ειναι κρυο μεχρι να ζεστανει ακουγονται τριγμοι απο τα πλαστικα..

το ιδιο και οταν κλεινει στο τελος οταν ψυχονται.....

επειδη ενα panasonic 15αρι inverter  υπολειτουργει εν μερη λογω προβληματος στον συμπιεστη ,ψαχνω αμεσα για ενα 18αρι...

και ενα απο αυτα που σκεφτομαι ειναι το NEMESIS .....

για αυτο ψαχνω να δω και την συμπεριφορα του .......(με την λογικη οτι ισως ειναι και λιγο ποιο ποιοτικο σε σχεση με το ελαφρως φτηνοτερο OMNIA ECO )

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tornado είπε

τι να σου πω.... το μονο που μπορω να κανω ειναι να ανεβασω ενα βιντεο στο youtube

Οχι βρε και video ....ανοιγεις πχ το 12αρι σε κρυο σχετικα δωματιο και βλεπεις συμπεριφορα  για τριξιματα /θορυβους στην αρχη ( μεχρι να ζεσταθει αρκετα και στο τελος οταν το κλεισεις)  και μου λες ...τπτ αλλο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μισο να το ανοιξω και θα σου απαντησω εδω σε δεκα λεπτα.

 

edit:

παρατηρησεις μετα απο 5-10 λεπτα χρησης:

1. Εκανε περιπου 2 λεπτα για να παρει μπροστα.

2. Εξω εχει 13 βαθμους μεσα 21.5 - το εβαλα στους 24.

Τωρα τριξιμο, επειδη την εστησα απο κατω, εκανε 2-3 μικρα τικ

αλλα ηταν αρκετα ανεπαισθητα και νομιζω οτι τριξιματα δεν τα λες.

Αν δεν ημουν απο κατω για να το παρατηρησω, ισως δεν θα το ειχα δει ποτε μου.

Γενικα τωρα βγαζει ζεστο αερακι και τιποτα αλλο.

Παω να κανω τεστ την εφαρμογη.

Επεξ/σία από tornado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tornado είπε

μισο να το ανοιξω και θα σου απαντησω εδω σε δεκα λεπτα.

edit:

παρατηρησεις μετα απο 5-10 λεπτα χρησης:

1. Εκανε περιπου 2 λεπτα για να παρει μπροστα.

2. Εξω εχει 13 βαθμους μεσα 21.5 - το εβαλα στους 24.

Τωρα τριξιμο, επειδη την εστησα απο κατω, εκανε 2-3 μικρα τικ

αλλα ηταν αρκετα ανεπαισθητα και νομιζω οτι τριξιματα δεν τα λες.

Αν δεν ημουν απο κατω για να το παρατηρησω, ισως δεν θα το ειχα δει ποτε μου.

Γενικα τωρα βγαζει ζεστο αερακι και τιποτα αλλο.

Παω να κανω τεστ την εφαρμογη.

αστο λιγο να ζεσταθει και κλειστο να δουμε στο τελος....

.... Είδα και σε αυτό video την εφαρμογή της GREE.... το χειριστήριο σου πρέπει να είναι αυτό που φαίνεται στο video

Για δοκίμασε και αυτή.... (αν δεν βρήκες άκρη με την άλλη....) 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gree.greeplus

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tornado είπε

μισο να το ανοιξω και θα σου απαντησω εδω σε δεκα λεπτα.

edit:

παρατηρησεις μετα απο 5-10 λεπτα χρησης:

1. Εκανε περιπου 2 λεπτα για να παρει μπροστα.

2. Εξω εχει 13 βαθμους μεσα 21.5 - το εβαλα στους 24.

Τωρα τριξιμο, επειδη την εστησα απο κατω, εκανε 2-3 μικρα τικ

αλλα ηταν αρκετα ανεπαισθητα και νομιζω οτι τριξιματα δεν τα λες.

Αν δεν ημουν απο κατω για να το παρατηρησω, ισως δεν θα το ειχα δει ποτε μου.

Γενικα τωρα βγαζει ζεστο αερακι και τιποτα αλλο.

Παω να κανω τεστ την εφαρμογη.

Επειδή δεν μου απάντησες (ή δεν είδα την απάντηση), ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς? την EWPE Smart? σε αυτή η σύνδεση είναι αρκετά απλή (αρκεί νομίζω να επιλέξεις την σύνδεση ΧΩΡΙΣ wifi σε ένα σημείο που λέει). Το Invmate δεν παίζει στο συγκεκριμένο μοντέλο.

Τώρα για τους θορύβους που ρωτάς anergos13, δεν μιλάω για τριξίματα αλλά για δυνατά "τσακ" απ τα πλαστικά (συστολής/διαστολής) κυρίως όταν φτάσει την θερμοκρασία ή το κλκείσεις μετά απο λειτουργία. Το έχω περιγράψει 2-3 σελίδες πριν.

Επεξ/σία από Craven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Craven είπε

Επειδή δεν μου απάντησες (ή δεν είδα την απάντηση), ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς? την EWPE Smart? σε αυτή η σύνδεση είναι αρκετά απλή (αρκεί νομίζω να επιλέξεις την σύνδεση ΧΩΡΙΣ wifi σε ένα σημείο που λέει). Το Invmate δεν παίζει στο συγκεκριμένο μοντέλο.

Τώρα για τους θορύβους που ρωτάς anergos13, δεν μιλάω για τριξίματα αλλά για δυνατά "τσακ" απ τα πλαστικά (συστολής/διαστολής) κυρίως όταν φτάσει την θερμοκρασία ή το κλκείσεις μετά απο λειτουργία. Το έχω περιγράψει 2-3 σελίδες πριν.

Μιλάς για τέτοιους ήχους?

 

https://youtu.be/f2paljjgPs4

 

Πόσα btu είναι το μηχάνημα?

 

Πάντως σήμερα που πήγα και το είδα στο. Media το τωρινό μοντέλο έχει άλλη πρόσοψη σε σχέση με αυτή του βίντεο και αυτη που φαίνεται στο επίσημο site....

Η τωρινή είναι σαν γαλακτι πλεξιγκλας....

Το αναφέρω στην περίπτωση που άλλαξαν / βελτιωσαν κάτι....

Αύριο θα ανεβασω ένα βιντεο  από το omia eco για σύγκριση.....θορυβου

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, anergos13 είπε

Μιλάς για τέτοιους ήχους?

https://youtu.be/f2paljjgPs4

Πόσα btu είναι το μηχάνημα?

Πάντως σήμερα που πήγα και το είδα στο. Media το τωρινό μοντέλο έχει άλλη πρόσοψη σε σχέση με αυτή του βίντεο και αυτη που φαίνεται στο επίσημο site....

Η τωρινή είναι σαν γαλακτι πλεξιγκλας....

Το αναφέρω στην περίπτωση που άλλαξαν / βελτιωσαν κάτι....

Αύριο θα ανάβασω ένα βιντεο  από το omia eco για σύγκριση.....θορυβου

Ναι τέτοιοι ήχοι σαν αυτούς στο 2:00-2:10 δυνατά, αλλά κυρίως στο τέλος αφού το κλείσεις ή φτάσει την θερμοκρασία αλλά τότε θα χτυπάει για πολύ ώρα (ίσως και ώρες) και όχι απλά 1-2 τσακ και φυσικά σε κρεβατοκάμαρα ξημερώματα καταλαβαίνεις πως δεν μπορείς να κοιμηθείς.

Εμένα είναι το πιο καινούριο δυστυχώς που λες και εσύ που είναι σαν γαλακτερό πλεξιγκλας.. δεν είναι αυτό του video αλλά όπως κατάλαβα είναι όντως θέμα του μοντέλου και δεν έχει διορθωθεί. 

Τα ίδια κάνουν και τα passion eco. Στο σαλόνι έχω passion eco που κάνει περίεργους ήχους και κατά την διάρκεια λειτουργίας, όχι μόνο όταν κλείσει (τσακ κτλ) αλλά τουλάχιστον είναι λίγο πιο σιγανά (ίσως επειδή είναι πιο μακριά βέβαια, αλλά για το Nemesis που θεωρητικά είναι άλλης κατηγορίας τιμής και θα έπρεπε να είναι και άλλη ποιότητα στα πλαστικά του, δεν το περίμενα να είναι το ίδιο και χειρότερο... Το passion eco βέβαια έχει άλλα θεματάκια αφού κάποιες φορές ακούγεται η φτερωτή του.

Πχ ένα βιντεάκι (όχι δημόσιο) με την φτερωτή στο passion eco είναι εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=aU5NjVsCZYI&feature=youtu.be

Ευτυχώς το έχει κάνει σπάνια αν και είναι σχετικά ανησυχητικό καθώς το τελευταίο passion eco στην κρεβατοκάμαρα άλλαξε λόγω και φτερωτής.

9000 btu είναι το δικό μου (κρεβατοκάμαρα), αλλά 700 που έχει το 9ρι και να κάνει τέτοιους ήχους, δεν ξέρω, δεν μου φαίνεται νορμαλ. Από απόδοση (εκτός από 1-2 αναφορές της γυναίκας μου που επέμενε πως κάποιες στιγμές στο άσχετο έβγαζε κρύο αέρα αν και ήταν στο ζεστό και το έβγαλε απ την πρίζα για να συνέλθει) είναι σε γενικές γραμμές καλό και αρκετά δυνατό αλλά σε ποιότητα κατασκευής με απογοήτευσε τελικά και δεν του φαίνεται όταν το βλέπεις σαν συσκευή και φαντάζει στιβαρό. Θα συζητούσα για λάθος στην τοποθέτηση κτλ αλλά το έβαλε η ίδια η inventor λόγω προβλημάτων με το προηγούμενο (αντικατάσταση σε passion eco) και το έβαλαν με αρκετή προσοχή αφήνοντας μόνο τους ίδιους σωλήνες με πριν. Ίσως κάτι δεν έχει κουμπώσει σωστά, ίσως έπρεπε να είχαν αλλάξει τις σωλήνες, αλλά για να το μάθω θα πρέπει πρώτα να σηκώσουν το τιμημένο το τηλέφωνο στην inventor που προσπαθούμε τόσο καιρό να τους βρούμε και έχουμε αφήσει πόσα μηνύματα (πράγμα που μου κάνει εντύπωση καθώς είχα σχηματίσει άψογη άποψη για το support τους τον Σεπτέμβριο και είχα να το λέω)

Επεξ/σία από Craven
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι μεταξύ https://www.kokotas.gr/el/eshop/klimatismos/oikiaka-klimatistika/toixou/toshiba-mirai-r32-ras-b10bkvg-e-ras-10bavg-e.html

και σε :https://www.kokotas.gr/el/eshop/klimatismos/oikiaka-klimatistika/toixou/fujitsu-asyg-09llce.html?offer=1

τι γνώμες έχετε?για υπνοδωμάτιο, χωρίς τρέλες μονώσεις.

μετα ενα αλλο το toyotomi kuro 9.000btu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Craven είπε

Ναι τέτοιοι ήχοι σαν αυτούς στο 2:00-2:10 δυνατά, αλλά κυρίως στο τέλος αφού το κλείσεις ή φτάσει την θερμοκρασία αλλά τότε θα χτυπάει για πολύ ώρα (ίσως και ώρες) και όχι απλά 1-2 τσακ και φυσικά σε κρεβατοκάμαρα ξημερώματα καταλαβαίνεις πως δεν μπορείς να κοιμηθείς.

Εμένα είναι το πιο καινούριο δυστυχώς που λες και εσύ που είναι σαν γαλακτερό πλεξιγκλας.. δεν είναι αυτό του video αλλά όπως κατάλαβα είναι όντως θέμα του μοντέλου και δεν έχει διορθωθεί. 

Τα ίδια κάνουν και τα passion eco. Στο σαλόνι έχω passion eco που κάνει περίεργους ήχους και κατά την διάρκεια λειτουργίας, όχι μόνο όταν κλείσει (τσακ κτλ) αλλά τουλάχιστον είναι λίγο πιο σιγανά (ίσως επειδή είναι πιο μακριά βέβαια, αλλά για το Nemesis που θεωρητικά είναι άλλης κατηγορίας τιμής και θα έπρεπε να είναι και άλλη ποιότητα στα πλαστικά του, δεν το περίμενα να είναι το ίδιο και χειρότερο... Το passion eco βέβαια έχει άλλα θεματάκια αφού κάποιες φορές ακούγεται η φτερωτή του.

9000 btu είναι το δικό μου (κρεβατοκάμαρα), αλλά 700 που έχει το 9ρι και να κάνει τέτοιους ήχους, δεν ξέρω, δεν μου φαίνεται νορμαλ. Από απόδοση (εκτός από 1-2 αναφορές της γυναίκας μου που επέμενε πως κάποιες στιγμές στο άσχετο έβγαζε κρύο αέρα αν και ήταν στο ζεστό και το έβγαλε απ την πρίζα για να συνέλθει) είναι σε γενικές γραμμές καλό και αρκετά δυνατό αλλά σε ποιότητα κατασκευής με απογοήτευσε τελικά και δεν του φαίνεται όταν το βλέπεις σαν συσκευή και φαντάζει στιβαρό. Θα συζητούσα για λάθος στην τοποθέτηση κτλ αλλά το έβαλε η ίδια η inventor λόγω προβλημάτων με το προηγούμενο (αντικατάσταση σε passion eco) και το έβαλαν με αρκετή προσοχή αφήνοντας μόνο τους ίδιους σωλήνες με πριν. Ίσως κάτι δεν έχει κουμπώσει σωστά, ίσως έπρεπε να είχαν αλλάξει τις σωλήνες, αλλά για να το μάθω θα πρέπει πρώτα να σηκώσουν το τιμημένο το τηλέφωνο στην inventor που προσπαθούμε τόσο καιρό να τους βρούμε και έχουμε αφήσει πόσα μηνύματα (πράγμα που μου κάνει εντύπωση καθώς είχα σχηματίσει άψογη άποψη για το support τους τον Σεπτέμβριο και είχα να το λέω)

Κατάλαβα....το πρόβλημα είναι ότι μιλάμε για κρεβατοκαμαρα....εγώ το θέλω για Σαλόνι...

Κάτι αντίστοιχο...ίσως πιο Light ήχους...κάνει και το δικό μου το omia eco...

Ευτυχώς η γυναίκα μου δεν το θέλει ανοικτό κατά την διάρκεια του ύπνου....

Κρίμα πάντως γιατί η παρατήρηση που έκανα προηγουμένως για την ποιότητα των Πλαστικών σε σχέση με κλιματιστικα Παραδοσιακών κατασκευαστων (Dakin,Toshiba,Mitsubishi...κλπ) επιβεβαιώνεται...

Και στην δική σου περίπτωση μιλάμε για κλιματιστικο αξίας μεγαλύτερης από το μέσο όρο......σε σχέση πχ με το δικό μου το omnia.....(Που στην πράξη απ ότι κατάλαβα δεν έχουν ιδιαίτερες διάφορες)

Στα τελευταία 15 χρονια...σε 2 Panasonic,1 Hitachi,1 Toshiba....ιδιαίτερους τριγμους δεν άκουσα....σε κάποια (ειδικά στο Toshiba)....απόλυτη ησυχία.....χροοοονια

Αλλά Σίγουρα το μεγάλο + της Inventor είναι η Εγγύηση και η Εξυπηρέτηση που αναφέρουν οι περισσότεροι στο Service....που αν δεν υπήρχε....προσωπικά Εύκολα θα πήγαινα.....σε Παραδοσιακές Λύσεις....

Επίσης και μένα μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για το service......

Ξέρουν το τηλέφωνο σου και δεν το σηκώνουν?....πολύ παράξενο,,,,

 

Και μια Γενική Ερώτηση......

στους όρους των εγγυησεων των Εταιριών που έχουν υποχρεωτικά ετήσιες συντηρησεις αναφέρουν ότι πρέπει η 1η συντήρηση να ξεκινήσει μετα τον 1ο χρόνο...

Και ερωτω....δεν ισχύει η υποχρεωτική Ευρωπαικη Διετης Εγγύηση?

Το λογικό δεν θα ήταν για να ισχύσει η Έξτρα Εγγύηση των Τριων ή Πέντε ετών το υποχρεωτικό service να ξεκινάει μετά τον 2ο Χρόνο?.....

OK τώρα ξαναδιάβασα πχ την εγγύηση της Toshiba και λέει ότι αρχικά ισχύει κανονικά η Διετης Εγγύηση.....(Λογικό)

Επεξ/σία από anergos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Craven είπε

Επειδή δεν μου απάντησες (ή δεν είδα την απάντηση), ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς? την EWPE Smart? σε αυτή η σύνδεση είναι αρκετά απλή (αρκεί νομίζω να επιλέξεις την σύνδεση ΧΩΡΙΣ wifi σε ένα σημείο που λέει). Το Invmate δεν παίζει στο συγκεκριμένο μοντέλο.

Τώρα για τους θορύβους που ρωτάς anergos13, δεν μιλάω για τριξίματα αλλά για δυνατά "τσακ" απ τα πλαστικά (συστολής/διαστολής) κυρίως όταν φτάσει την θερμοκρασία ή το κλκείσεις μετά απο λειτουργία. Το έχω περιγράψει 2-3 σελίδες πριν.

 

Καλημερα, ναι σωστα την EWPE smart, αλλα τελικα δεν δουλεψε ουτε με αυτη αλλα ουτε με αυτες που προτεινε ο ανεργος.

Επεξ/σία από tornado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...