Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, kallair είπε

Για μενα να ακυρωσει το ραντεβου.. η πιθανοτητα να παθει μελλοντικα ζημια απο την ανακτηση κ την μη σωστη πληρωση λαδιων στο κυκλωμα μετα, ειναι μεγαλυτερη απο το να αφησει το κυκλωμα οπως εχει.

Σε ευχαριστώ πολύ θα του το μεταφέρω. Εγώ του είπα για την αντλία οπότε εγώ φταίω έτσι κι αλλιώς που μπήκε σε φασαρίες χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    5364

  • Dare-Devil

    2162

  • banned_acc

    1683

  • Rnd1978

    1481

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, fylatos είπε

Σε ευχαριστώ πολύ θα του το μεταφέρω. Εγώ του είπα για την αντλία οπότε εγώ φταίω έτσι κι αλλιώς που μπήκε σε φασαρίες χαχαχ

Η αντλια σωστο ειναι παντα να μπαινει. αλλα στην περιπτωση του φιλου εγω δεν θα το ρισκαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι εντυπωσιάστηκα από την τεχνική κατάρτιση της πωλήτριας του Κωτσόβολου η οποία σε "αθώες" ερωτήσεις μου, μου είπε ακόμα και για το minimum μήκος των σωλήνων!

Επίσης δεν μου άρεσε καθόλου το Morris και το Juro Pro από ποιότητα πλαστικών όπου την ώρα που έπαιζα με τα καπάκια και φίλτρα, ένιωθα πως θα μου μείνουν στα χέρια. 

Σε αντίθεση το Crystal II που αγόρασα , έχει πολύ καλύτερα πλαστικά,, όχι σε επίπεδο Daikin κτλ αλλά σε πολύ καλό επίπεδο. 

Πολύ καλό ποιοτικά μου φάνηκε το Daikin Sensira  , ενώ εξαιρετική εντύπωση που έκανε το Bosch, δεν το περίμενα το πόσο ποιοτικό ήταν. Τα πλαστικά ήταν μασίφ!

Η προωθητική ενέργεια της Carrier τελειώνει σήμερα στις 2000 το βράδυ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dare-Devil είπε

Το Haier γιατί δεν το βρίσκεις σε λογική  τιμή ; Πόσο το βρίσκεις ;

Δεν έχουν καμία σχέση TCL και Mitsubishi . Δύο διαφορετικές εταιρείες είναι . Το μόνο κοινό που έχουν είναι η Ελληνική εταιρεία (Tουρνικιώτης) όπου αντιπροσωπεύει τόσο τα Mitsubishi όσο και τα TCL . 

Φαντάζομαι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα  αφού τους ενδιαφέρει η απόδειξη και η ημερομηνία αγοράς που αναγράφεται επάνω . Πάρε ένα τηλ όμως  και ρώτα τους . 

Τελικά το πήρα στα 335 από 307 που θα μου έβγαινε με την εταιρική έκπτωση κι ήδη εκανα την online εγγύηση ,από την διαδικασία κατάλαβα ότι δεν θα υπήρχε προβλημα με το όνομα αφού δεν ειδα διαδικασία διασταύρωσης του ονόματος του παραστατικού και αυτού που δήλωσα ( άσχετα αν τωρα ήταν το δικό μου και στα 2) ομως τελικά απέφυγα όλη αυτήν την διαδικασία τηλέφωνο στο τηλέφωνο ,κάνε την εγγύηση ,την έκανε ? Στείλε μου το pdf κτλ κτλ ήταν και ένα θέμα παραλαβής που δεν είχε λυθεί ακόμα,ενώ αυτο το πήρα από κατάστημα στην γωνία του σπιτιού μου,το έφεραν με καρότσι 😁 , τελικά τα 28 ευρώ που θα γλύτωνα μπροστά στην ταχύτητα και την ευκολία της συναλλαγής υπερτερισαν,την ώρα που γράφω εχει έρθει και ο ψυκτικός που συνεργάζεται με το κατάστημα και το τοποθετεί  😁 

ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον εσένα και όλα τα μέλη,θα γράψω feedback για το μηχάνημα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, iznodur είπε

Elite TAC χωρίς το wifi 

Ωραίος, θα μας εξυπηρετούσε ένα feedback για το 18άρι, ειδικά οι καταναλώσεις. Θα είσαι ο πρώτος από εδώ που το παίρνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, liakjim είπε

Να πω ότι εντυπωσιάστηκα από την τεχνική κατάρτιση της πωλήτριας του Κωτσόβολου η οποία σε "αθώες" ερωτήσεις μου, μου είπε ακόμα και για το minimum μήκος των σωλήνων!

Επίσης δεν μου άρεσε καθόλου το Morris και το Juro Pro από ποιότητα πλαστικών όπου την ώρα που έπαιζα με τα καπάκια και φίλτρα, ένιωθα πως θα μου μείνουν στα χέρια. 

Σε αντίθεση το Crystal II που αγόρασα , έχει πολύ καλύτερα πλαστικά,, όχι σε επίπεδο Daikin κτλ αλλά σε πολύ καλό επίπεδο. 

Πολύ καλό ποιοτικά μου φάνηκε το Daikin Sensira  , ενώ εξαιρετική εντύπωση που έκανε το Bosch, δεν το περίμενα το πόσο ποιοτικό ήταν. Τα πλαστικά ήταν μασίφ!

Η προωθητική ενέργεια της Carrier τελειώνει σήμερα στις 2000 το βράδυ. 

 

Αυτό ειναι και το δικό μου θέμα...είμαι πολυ ευχαριστημένος με τα DAIKIN ΑΤXC35B και σκεφτομαι να τσιμπισω ενα 9αρη, αν και ειναι 500-50 δωροεπιταγη, εκει που το CARRIER ερχεται 450-100 δωροεπιταγη....εχω μερικες ωρες να αποφασισω, λολ

Επεξ/σία από CorumD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

H εγκατασταση της εξωτερικης μοναδας που ειναι καλυτερα να τοποθετηθει στον τοιχο η στο πατωμα?

Μονοκατοικια ειναι το σπιτι αν αυτο βοηθαει.

Αν είναι μεγάλη είναι σχεδόν επιβεβλημένο να μπει στο πάτωμα για κραδασμούς κτλ 

Αλλιώς όπου βολέψει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Αν είναι μεγάλη είναι σχεδόν επιβεβλημένο να μπει στο πάτωμα για κραδασμούς κτλ 

 Αλλιώς όπου βολέψει. 

Oχι δεν ειναι πολυ μεγαλη οποτε οπου με βολεψει θα μπει.

Πηρα τελικα το παρακατω και οχι το heavy.

https://www.skroutz.gr/s/14653206/Mitsubishi-MSZ-MUZ-AP35VG.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Oχι δεν ειναι πολυ μεγαλη οποτε οπου με βολεψει θα μπει.

Πηρα τελικα το παρακατω και οχι το heavy.

https://www.skroutz.gr/s/14653206/Mitsubishi-MSZ-MUZ-AP35VG.html

Φανταστικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

H εγκατασταση της εξωτερικης μοναδας που ειναι καλυτερα να τοποθετηθει στον τοιχο η στο πατωμα?

Μονοκατοικια ειναι το σπιτι αν αυτο βοηθαει.

Πάντα στο πάτωμα όταν υπάρχει δυνατότητα . Θα γλιτώσεις απο πιθανούς θορύβους ή συντονισμούς και δεν θα χρειαστεί να κάνεις κουλούρα την σωλήνωση πίσω απο το μηχάνημα στον ήδη περιορισμένο χώρο επειδή έχει αναρτηθεί στο τοίχο . 

Επεξ/σία από Dare-Devil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Φανταστικό!

Το ευχομαι!

1 λεπτό πριν, fylatos είπε

Πάντως έχοντας 5 κλιματιστικά στον τοίχο και 2 πρόσφατα σε βάση κάτω στο πάτωμα δεν θα ξαναβάλω κλιματιστικό σε τοίχο αν έχω επιλογή.

Ο λογος μηπως και με διευκολυνεις.

1 λεπτό πριν, Dare-Devil είπε

Πάντα στο πάτωμα όταν υπάρχει δυνατότητα . Θα γλιτώσεις απο πιθανούς θορύβους ή συντονισμούς και δεν θα χρειαστεί να κάνεις κουλούρα την δωλήνωση πίσω απο το μηχάνημα στον ήδη περιορισμένο χώρο επειδή έχει αναρτηθεί στο τοίχο . 

Και στο πατωμα να το βαλω απο πισω τοιχο θα εχει βασικα δεν θα ειναι κενο για να σου δωσω να καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καθαρίζεις οπότε και όπως θες. Δεν ακούγονται απολύτως καθόλου μέσα. Βάζουν 3 μέτρα σωλήνα θέλουν δε θέλουν. Δεν τρύπας τοίχο παρά μόνο για να περάσεις σωλήνες κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...