Προς το περιεχόμενο

WWDC 2009


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσε ρε billdanos... μιλάμε για μεγάλες αλλαγές τον Νοέμβριο και στα καπάκια τον Ιούνιο. Πολύ καλή κίνηση με τα macbook αλλά αν δεν είχες όχι να έχεις δώσει παραπάνω λεφτά για χειρότερό φορητό

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:19 ----------

 

 

ξέρω... ξέρω... ο αλέκος έτσι... ο αλέκος αλλιώς... δεν μπορούμε να αγοράσουμε mac και ότι άλλη χαζομάρα λέτε πάντα...

 

Σε εμένα αναφερόμουν, Αλέκο ;)

 

[don't get upset :-D]

 

ιουλιο του 2009 ειναι οχι 9 ιουλιου...

 

Αύγουστο, νομίζω είπε για τις 80 χώρες... Για τις γνωστές την 18η Ιουνίου. Πάλι τον ήπιαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Κοίτα, εγώ ποτέ δεν θα αγόραζα κάτι που πρωτοπαρουσιάστηκε από την Apple αμέσως μόλις το παρουσίασε.

 

Το MacBook Alu μου το βρήκα σε τιμή ευκαιρίας και τώρα το πουλάω κιόλας. Ή το ανταλλάσσω με ένα Air.

 

Με καθετί που βγάζει η Apple έχει στην καβάτζα και ένα μικρό αλλά καλό upgrade για το επόμενο keynote της. Όλους μας ακούει και μας ικανοποιεί με το τσιγκέλι.

 

Ξέρεις πόσοι και πόσοι θα πουλήσουν το MacBook τους για ένα νέο ίδιο MacBook Pro 13,3" για το άτιμο το Firewire. Ένας σίγουρα! [όχι εγώ :o]

 

Εσύ λες ότι δεν σου κάνει το μέγεθος του macbook... άρα δεν έχεις καμία σχέση με αυτό που λέω εγώ.

 

Αν είχα το alu μου τώρα και δεν το πουλούσα θα αισθανόμουν πολύ μα'ακας... άδειασμα κανονικό. Τώρα που δεν έχω αν ήθελα να πάρω, έγιναν πολύ καλύτερες οι συνθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα λόγω μεγέθους. Σαν αλλαγή και επειδή θέλω να δοκιμάσω όλη την σειρά των MacBook. [τι spoiled που είμαι...]

 

Τώρα το βλέπω σαν μια καλή στιγμή να πουλήσω ένα MacBook που θα βγάλει τα λεφτά του.

 

Το πήρα €900 όταν έκανε €1600 και τώρα κάνει €1400. Εγώ θα το δώσω στα €1200 έως €1000. Άρα πάλι θα έχει βγάλει τα λεφτά του και εγώ θα έχω ένα φρέσκο Air.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έρθει κι αυτό.

 

Θα κάνει τον κύκλο του.

 

Θα το λανσάρουν στα $3,000,000,000, θα έχει 80,000 ελλείψεις λόγω μεγέθους. Μετά θα αρχίσουν να του κατεβάζουν την τιμή, θα του ρίξουν και άλλη μια έκδοση από δίπλα --για να συνεχίσουν να τα παίρνουν χοντρά από χρήστες που δίνουν $5,000 για μια θύρα επιπλέον. Και τελικά θα τα μετονομάσουν σε iMac Portable όταν το είδος μας έχει μεταναστεύσει στον Άρη και ένας iMac είναι το αποκορύφωμα των επιδόσεων. Όπως ήταν το "Pro" στο τέλος της λέξης "MacBook".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια είναι ότι ξενέρωσα λίγο πάντως, όντας κάτοχος του πρώτου unibody macbook.

Το card reader και το back lit keyboard, έπρεπε να ήταν εκεί από την αρχή, σε αυτή την τιμή.

Όπως και η firewire.

 

Κατανοώ τις σημαντικές αναβαθμίσεις σε ένα βάθος χρόνου, στην τεχνολογία.

Αλλά αυτή η κίνηση, ήταν εντελώς μαλακία, απέναντι στους χρήστες.

 

Αναντίρρητα είναι το καλύτερο laptop που είχα ποτέ, πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια είναι ότι ξενέρωσα λίγο πάντως, όντας κάτοχος του πρώτου unibody macbook.

Το card reader και το back lit keyboard, έπρεπε να ήταν εκεί από την αρχή, σε αυτή την τιμή.

Όπως και η firewire.

 

Κατανοώ τις σημαντικές αναβαθμίσεις σε ένα βάθος χρόνου, στην τεχνολογία.

Αλλά αυτή η κίνηση, ήταν εντελώς μαλακία, απέναντι στους χρήστες.

 

Αναντίρρητα είναι το καλύτερο laptop που είχα ποτέ, πάντως.

 

Έχει διαφορά ποιος το λέει... άλλο ο εριστικός αλέκος άλλο ο αγαπητός punky. Τέσπα... εξηγήστε μου κάτι. Γιατί τόσος ντόρος για τα 64bit... δεν ήταν μέχρι τώρα; μόνο το snow leopard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tην κίνηση με τα MacBooks, προσωπικά τη θεωρώ κοροϊδία (εώς απατεωνιά).

 

Έχω ξενερώσει τόσο, που σκέφτομαι να το πουλήσω (ένα 1000άκι παίδες... 6 μηνών λάπτοπ... τσάμπα λέμε :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για να καταλάβω πλέον το 13,3 Macbook έγινε Macbook Pro με τις εξής προσθήκες: ;;;

1) Firewire

2) Backlight keyboard

3) Card Reader

 

και...τί άλλο;

 

Καλυτερη μπαταρια ...

 

Στην ουσια εγινε macbook pro για να επεκτεινουν τη σειρα προς τα κατω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...