Προς το περιεχόμενο

WWDC 2009


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι είναι λογικό να βγει καθαρή έκδοση για χρήστες σαν εσένα.

 

Όλες οι τιμές που θυμάμαι ήταν στα $129 για την καθαρή full έκδοση του Mac OS X.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:15 ----------

 

Νομίζω πως δεν είναι ακριβώς έτσι.

Άλλο τα speed bumps, και άλλο αυτό που έγινε.

 

Επίσης, άλλο μικροαναβαθμίσεις κι άλλο επανασχεδιασμός του product line σου.

 

Έχω πάψει να παραπονιέμαι για τα speed bumps όπως έπρεπε να κάνω για να δουλεύω ηρεμα και συμβιβαστικά με τα Macs μου. Αυτό είναι απλά μια συμβουλή.

 

Στο άλλο έχεις δίκιο τελικά. :-D Δεν παρατήρησα πως έχει καταργήσει ουσιαστικά ένα μέρος από το πιο προσοδοφόρο Product line της.

 

By the way, το White MacBook στέκει ακόμα στη μάχη; Πόσο το δίνουν; $399?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ρε παιδιά για να καταλάβω πλέον το 13,3 Macbook έγινε Macbook Pro με τις εξής προσθήκες: ;;;

1) Firewire

2) Backlight keyboard

3) Card Reader

 

και...τί άλλο;

 

Backlit keyboard έχουν και τα προηγούμενα (απο ένα τέτοιο γράφω τώρα)

Το firewire μου είναι παντελώς αδιάφορο και το card reader, μιας και ότι σχετικό έχω είναι με internal memory, άχρηστο... Καλύτερη μπαταρία με 50 ευρώ απο ebay... Χμμμμμ

Αυτά...

Καλησπέρες απο ένα διόλου δυσαρεστημένο klainmaingr :P

Για το iphone tbh δεν κατάλαβα τι παίζει αλλα θα τα βρώ σε λίνκ φαντάζομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Backlit keyboard έχουν και τα προηγούμενα (απο ένα τέτοιο γράφω τώρα)

Το firewire μου είναι παντελώς αδιάφορο και το card reader, μιας και ότι σχετικό έχω είναι με internal memory, άχρηστο... Καλύτερη μπαταρία με 50 ευρώ απο ebay... Χμμμμμ

Αυτά...

Καλησπέρες απο ένα διόλου δυσαρεστημένο klainmaingr :P

Για το iphone tbh δεν κατάλαβα τι παίζει αλλα θα τα βρώ σε λίνκ φαντάζομαι..

 

η μικρή έκδοση του 13,3 δεν είχε backlit ρε τρομπέν... αλλά εσένα γιατί να σε πειράζει... δώρο στο κάνανε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως οι αλλαγες στα macbook ειναι αρκετα καλες.

Κ αυτο φαινεται μαλιστα απο οτι αρκετοι ηδη κατοχοι macbook ειναι δυσαρεστημενοι, γιατι βλεπουν οτι ειναι πραγματι αρκετα καλυτερο..

 

Δεν πρεπει να σκεφτομαστε με την λογικη οτι επρεπε να βγει update που να μην δυσαρεστησει τους ηδη κατοχους, αλλα με την λογικη οτι πρεπει να βγει κατι καλυτερο για τους καινουριους πιθανους αγοραστες..

Και βγηκε..

Θεωρω πως ειναι απο τα καλυτερα updates που εχει κανει η apple, τοσο στα 13.3" οσο και στα 15".

Αν εβαζαν κ hdmi αντι για την τραγικη minidisplayport....

 

 

 

 

Υ.Γ.: Αν κ η ελλειψη expresscard slot μειωνει τραγικα την επεκτασιμοτητα του λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πολυ ντορος για το τπτ.Βλεπω σε διαφορα αλλα forums αλλα και σε αυτο οτι υπαρχουν ατομα που χαλαστηκαν τοσο πολυ για τα καινουρια updates οσο δεν λεγεται.Χαλαρωστε λιγακι.Οταν αγοραζεις ενα μηχανημα βαζεις σε σειρα τις αναγκες και βλεπεις αν σου κανει.Αν σου κανει το παιρνεις και δεν σκεφτεσαι τι θα γινει αν σε καποιο διαστημα-εστω και συντομο οπως τωρα- @!#@!λωσει στην apple να τα αναβαθμισει προσθετοντας backlit keyboard κτλ.Φυσικα αναφερομαι για τα updates που γινανε στα macbook-πλεον pro- και τα οποια οπως ειπωθηκε αν δεν κανω λαθος και εδω ειναι καθαρα θεμα marketing για να μας σερβιρουν καποιο netbook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σιγουρα ειναι πολυ καλη περιοδος για αγορα φορητου αφου πλεον εχει γινει αρκετα προσιτο-τουλαχιστον στην αμερικη-το 15αρι macbook pro.Αλλα ολα αυτα στην αμερικη να δουμε τι θα γινει εδω περα.Μια προβλεψη παντως να κανω με καθε επιφυλαξη πως οι τιμες εδω θα ειναι για αλλη μια φορα οτι να ναι.Εδωσε τροφη η apple στην rainbow να μας ριμαξει, οποτε μακρια.Καλυτερα αγορα απο εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μικρή έκδοση του 13,3 δεν είχε backlit ρε τρομπέν... αλλά εσένα γιατί να σε πειράζει... δώρο στο κάνανε :P

 

Το 13ρι έχω ωρέ...

Χμμμ...

Την μικρή με τα 2,0ghz και τον 160ρι σκληρό λές φαντάζομαι... Ε ντάξ...

Κατα τα άλλα ναι επειδή είναι δώρο, ΝΑ μου :P

Και τζάμπα να μου το αλλάζανε θα βαριόμουνα να πηγαίνω να κάνω την αλλαγή για το firewire και ένα card reader ffs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Εδωσε τροφη η apple στην rainbow να μας ριμαξει, οποτε μακρια.Καλυτερα αγορα απο εξωτερικο

Η ιδια η apple αν ειναι θα ηταν αυτη που θα σε ριμαζε..

Οι τιμες στην Ελλαδα ειναι σχεδον πανομοιοτυπες με τις τιμες στην Ευρωπη πχ Γερμανια..

 

Ενδεικτικα:

iMac 24" χωρις Φπα στην Γερμανια=1175

iMac 24" χωρις Φπα στην Ελλαδα=1245

 

70 ευρω παραπανω, αλλα κ για αυτο μη νομιζεις οτι δεν φταιει και η ιδια η apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 13ρι έχω ωρέ...

Χμμμ...

Την μικρή με τα 2,0ghz και τον 160ρι σκληρό λές φαντάζομαι... Ε ντάξ...

Κατα τα άλλα ναι επειδή είναι δώρο, ΝΑ μου :P

Και τζάμπα να μου το αλλάζανε θα βαριόμουνα να πηγαίνω να κάνω την αλλαγή για το firewire και ένα card reader ffs.

 

Σαλλλλονικιός... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως potential buyer για το νέο 13άρι (πάω για τα 3 χρόνια με το white macbook) μπορώ να πω ότι οι αναβαθμίσεις σε συνδιασμό με το price drop με έφτιαξαν.

 

Θα προτιμούσα βέβαια μία παραπάνω USB παρά την SD slot για τον απλό λόγο ότι την μεν την χρησιμοποιείς κατά κόρον, την δε περιστασιακά. Και ένας απλός USB reader σε καλύπτει.

 

Προσοχή επίσης στο ότι η line-in πλέον έγινε ένα με την out.

Αλήθεια, FW που χρησιμοποιείτε? :/

 

Για το Snow επίσης excited με τα $29 upgrade.

Με χάλασε βέβαια που το Open CL δεν θα υποστηρίζει την ATi HD2600 του iMac μου.

 

Για το iPhone 3G S με καλύψατε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως potential buyer για το νέο 13άρι (πάω για τα 3 χρόνια με το white macbook) μπορώ να πω ότι οι αναβαθμίσεις σε συνδιασμό με το price drop με έφτιαξαν. ...

 

Ακριβως!

Αυτο ειναι το σημαντικο κ οχι να μην δυσαρεστησει τους ηδη κατοχους.

Το λογικο μαλιστα ειναι οτι θα εβαλε κ καλυτερη πια οθονη στο macbook κ οχι εκεινη την μετριοτατη που ειχε το προηγουμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν θα υποστηριζει την 2600?Ποτε το ειπανε αυτο?

 

OpenCL

NVIDIA Geforce 8600M GT, GeForce 8800 GT, GeForce 8800 GTS, Geforce 9400M, GeForce 9600M GT, GeForce GT 120, GeForce GT 130.

ATI Radeon 4850, Radeon 4870

Technical Specifications

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...