Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, χτες μου έτυχε να είναι εκτός μπρίζα το wi-fi μου και το κινητό συνδέθηκε σε GPRS αυτόματα και μoυ κατανάλωσε traffic.

 

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω το GPRS ή να με ρωτάει πριν συνδεθεί;

 

Έχω iphone 3GS άσπαστο σε cosmote.

 

(Η ερώτηση είναι πέρα από το ότι μπορούσα να το είχα δει από μόνος μου το σηματάκι του GPRS, αυτό το ξέρω)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αρχικα προσεξε μην σου καταναλωνει traffic ακομα και χωρις να το καταλαβεις..

Πχ οταν εισαι εκτος wifi και τυχει και κανει fetch για email κλπ.

 

Η καλυτερη λυση για την απενεργοποιησει του 3g/gprs ειναι να βαλεις λαθος apn.

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν σε nonjailbroken iphone με cosmote carrier μπορεις να αλλαξεις το apn.

 

Για δες στις ρυθμισεις->network.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Υπαρχει ενα εξαρτημα το οποιο κανει 50Ε περιπου αλλα δουλευει μονο σε Ipod..δωρον αδωρον απο την apple.

 

εγω ακουω ραδιοφωνακι μαζι με τα ακουστικα του iphone, παιζει τελεια!και εκτος απο ραδιοφωνο, παιζει σαν controler του ipod, αλλαζει κοματια κτλ

 

 

http://www.griffintechnology.com/products/navigate

Επεξ/σία από doctorm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ακουω ραδιοφωνακι μαζι με τα ακουστικα του iphone, παιζει τελεια!και εκτος απο ραδιοφωνο, παιζει σαν controler του ipod, αλλαζει κοματια κτλ

 

 

http://www.griffintechnology.com/products/navigate

 

Ελα , δεν το ξερα οτι υπηρχε τετοιο συμβατο με iphone! nice..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ακουω ραδιοφωνακι μαζι με τα ακουστικα του iphone, παιζει τελεια!και εκτος απο ραδιοφωνο, παιζει σαν controler του ipod, αλλαζει κοματια κτλ

 

 

http://www.griffintechnology.com/products/navigate

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα, εχω μια απορια οποιος μπορει να βοηθησει. Ειμαι συνδρομητης voda. και εχω συνδεση με οικονομικο προγραμμα. Μπορω στο προγραμμα αυτο να βαλω σκετο πακετο με data (πχ το surf & email 250) ? Με συμφερει καλυτερα στο παγιο παρα ενα προγραμμα συμβολαιου που ειναι αποκλειστικα για iphone. Οποιος ξερει να απαντησει. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη λυση για την απενεργοποιησει του 3g/gprs ειναι να βαλεις λαθος apn.

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν σε nonjailbroken iphone με cosmote carrier μπορεις να αλλαξεις το apn.

 

Για δες στις ρυθμισεις->network.

 

Δε μου δίνει τέτοια επιλογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jailbreak λοιπον!

 

(εκτος αν ξερεις καποιος κανα κολπο να εμφανισεις το apn menu χωρις jailbreak)

 

Ίσως αν βάλει κάποιο .ipcc αρχείο με λάθος apn (edit με .plist editor) με alt+Restore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα, με δυνατο ηλιακο φως απο πισω μου, ειδα αριστερα οπως το κραταω στην παλαμη μου τρια κοκκινα "στιγματα". Το ενα κατω απο το αλλο και το τριτο αριστερα τους.Τι ειναι?Καποιος αισθητηρας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Σημερα, με δυνατο ηλιακο φως απο πισω μου, ειδα αριστερα οπως το κραταω στην παλαμη μου τρια κοκκινα "στιγματα". Το ενα κατω απο το αλλο και το τριτο αριστερα τους.Τι ειναι?Καποιος αισθητηρας?

 

Οι αισθητήρες φωτός για την αυτόματη ρύθμιση του φωτισμού της οθόνης και ο αισθητήρας που απενεργοποιεί την οθόνη όταν πλησιάζεις το τηλέφωνο στο αυτί σου!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ερώτηση : :-) Σε iPhone 3GS αγορααασμένο απο Αμερική άρα κλειδωμένο, αφού πραγματοποιηθεί το ξεκλείδωμα(ultr@snow) θα δουλεύει κανονικά internet και tethering απο vodafone αρχικά, αλλα και με wind-cosmote(με κάποιο data plan προφανώς και τις αντίστοιχες ρυθμίσεις apn κλπ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Καλημέρα, ερώτηση : :-) Σε iPhone 3GS αγορααασμένο απο Αμερική άρα κλειδωμένο, αφού πραγματοποιηθεί το ξεκλείδωμα(ultr@snow) θα δουλεύει κανονικά internet και tethering απο vodafone αρχικά, αλλα και με wind-cosmote(με κάποιο data plan προφανώς και τις αντίστοιχες ρυθμίσεις apn κλπ)?

Aν μιλαμε για την 3.1 οχι(προς το παρον τουλαχιστον),καθως η apple εχει απενεργοποιησει το tethering

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...