Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά όταν μιλάω στο τηλέφωνο και πατάω το κουμπάκι του volume πάνω ή κάτω, κάνει έναν περίεργο ήχο τακ-τακ-τακ στο ακουστικό που και καλά ανεβαίνει ή κατεβαίνει ο ήχος. Το κάνει κι εσάς ή έχω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά όταν μιλάω στο τηλέφωνο και πατάω το κουμπάκι του volume πάνω ή κάτω, κάνει έναν περίεργο ήχο τακ-τακ-τακ στο ακουστικό που και καλά ανεβαίνει ή κατεβαίνει ο ήχος. Το κάνει κι εσάς ή έχω πρόβλημα?

 

Λογικο ειναι.Το ιδιο μου κανει κ μενα.

 

Εχω 2 αποριες

 

1ον)Με τα ακουστικα συνδεδεμενα δεν γινεται να χτυπαει οταν με καλουν απο το μεγαφωνο?

 

2ον)Πως περναω βιντεο στο iphone μεσω itunes????Γιατι μια χαρα τα περναω στο touch, εδω λιγο δυσκολευομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι.Το ιδιο μου κανει κ μενα.

 

Εχω 2 αποριες

 

1ον)Με τα ακουστικα συνδεδεμενα δεν γινεται να χτυπαει οταν με καλουν απο το μεγαφωνο?

 

2ον)Πως περναω βιντεο στο iphone μεσω itunes????Γιατι μια χαρα τα περναω στο touch, εδω λιγο δυσκολευομαι...

 

1) τι εννοείς? εμένα χτυπάει κ από τα ακουστικά και από τα speakers

 

2) όταν λες touch? ipod touch ? htc touch?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 14:37 ----------

 

Ρε παιδιά όταν μιλάω στο τηλέφωνο και πατάω το κουμπάκι του volume πάνω ή κάτω, κάνει έναν περίεργο ήχο τακ-τακ-τακ στο ακουστικό που και καλά ανεβαίνει ή κατεβαίνει ο ήχος. Το κάνει κι εσάς ή έχω πρόβλημα?

 

ήχος σαν ήχος καθαρός κλικ ή σαν παράσιτο ελαφρύ? τώρα που το λες κ έκανα μια δοκιμή κάνει ένα τακ -τακ αλλά πολύ σιγανό ούτε καν ακούγεται κ όχι πάντα όταν πατάς, ασ πούμε στα 10 πανω κάτω τις 3 έκανε λίγο.. δεν νομίζω ότι είναι λόγος να ανησυχείς πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1) τι εννοείς? εμένα χτυπάει κ από τα ακουστικά και από τα speakers

 

2) όταν λες touch? ipod touch ? htc touch?

 

1oν)Ακριβως αυτο.Εμενα χτυπαει μονο απο τα ακουστικα και οχι απο τα speakers.Εχει καποια ρυθμιση γι αυτο?

 

2ον) Ipod touch...Εκει ολα ΟΚ,στο iphone καπου σκαλωνω.

 

EDIT : Αμα το ξεχναω σε silent mode δεν προκειται να χτυπησει ποτε απο τα speakers.Sorry...Για το 2ο παντως βοηθειστε λιγακι...

Επεξ/σία από DimitrisM.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το video παίζει στο iPod Touch δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην παίξει και στο iPhone. σε αυτόν τον τομέα και τα δύο υποστηρίζουν ακριβώς τα ίδια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα η κρισιμη ερωτηση.... που μπορω να αγορασω το iphone 3gs πιο φτηνα? Εισαγομενο απο USA?

 

 

 

έχει χιλιοερωτηθεί και χιλιοαπαντηθεί...

ενδεικτικά.. http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=332605

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:39 ----------

 

1oν)Ακριβως αυτο.Εμενα χτυπαει μονο απο τα ακουστικα και οχι απο τα speakers.Εχει καποια ρυθμιση γι αυτο?

 

2ον) Ipod touch...Εκει ολα ΟΚ,στο iphone καπου σκαλωνω.

 

EDIT : Αμα το ξεχναω σε silent mode δεν προκειται να χτυπησει ποτε απο τα speakers.Sorry...Για το 2ο παντως βοηθειστε λιγακι...

 

το silent mode αυτό ακριβώς σημαίνει, ότι δεν ακούγεται τπτ , αυτή είναι η χρήση του, τι εννοείς ???????? με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα ρύθμιση σχετική με enable disable speakers για οταν έχει ακουστικά.. ρε μπας κ το έχεις πάλι σε silent mode με τα ακουστικά ? αλλιώς δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι..

 

τι ακριβώς συμβαίνει κ δεν παιρνάει τα βίντεο? για εξηγησε λίγο παραπάνω μπας κ βρούμε άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ... τι παίζει ρε παιδιά με την διαθεσιμότητα συσκευών στην Ελλάδα; Έχω παραγγείλει ένα 16GB White και μου λένε ότι θα πρέπει να περιμένω... αλλά δεν μου λένε πόσο... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου απαντήσετε αν μπορείς με κάποια εφαρμογή(ας χρειάζεται και jailbreak το τηλέφωνο δεν έχω πρόβλημα) να μπορείς να ανταλλάζεις αρχεία μέσω bluetooth και αν υπάρχει εφαρμογή που να προσθέτει αυτόματα το πρόθεμα που χρειάζεται σε ένα τηλεφωνικό αριθμό ώστε να έρχεται αναφορά παράδοσης όταν στέλνεις sms.

Επίσης είχα διαβάσει ότι μπορεί να κυκλοφορήσει κάτι σαν αξεσουάρ για radio στο iphone. Έχει βγει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου απαντήσετε αν μπορείς με κάποια εφαρμογή(ας χρειάζεται και jailbreak το τηλέφωνο δεν έχω πρόβλημα) να μπορείς να ανταλλάζεις αρχεία μέσω bluetooth και αν υπάρχει εφαρμογή που να προσθέτει αυτόματα το πρόθεμα που χρειάζεται σε ένα τηλεφωνικό αριθμό ώστε να έρχεται αναφορά παράδοσης όταν στέλνεις sms.

Επίσης είχα διαβάσει ότι μπορεί να κυκλοφορήσει κάτι σαν αξεσουάρ για radio στο iphone. Έχει βγει κάτι τέτοιο;

 

αναφορα παραδοσης με jailbreak προγραμματακι απο cydia. για ανταλλαγη αρχειων και χωριςjailbreak απο appstore προγραμματα (free) απ οσο εξρω, αλλα μονο iphone με iphone!

 

ραδιο το iphone εχει πολυ καλες λυσεις μεσω wifi και ειδικα streaming, οπως το shoutcast και tunewiki.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφορα παραδοσης με jailbreak προγραμματακι απο cydia. για ανταλλαγη αρχειων και χωριςjailbreak απο appstore προγραμματα (free) απ οσο εξρω, αλλα μονο iphone με iphone!

 

ραδιο το iphone εχει πολυ καλες λυσεις μεσω wifi και ειδικα streaming, οπως το shoutcast και tunewiki.

 

Βρήκα αυτό από google

http://iphoneindia.gyanin.com/2009/03/12/transfer-files-via-iphone-bluetooth-ibluetooth-makes-it-possible/ και φαίνεται ότι μπορείς να ανταλλάξεις δεδομένα και με άλλα κινητά! Είναι δοκιμασμένο;

edit: δεν δουλεύει σε 3gs οπότε άκυρο

 

Κάτι είχα ακούσει για ακουστικά που θα ενσωματώνουν ραδιο για iphone. Παίζει κάτι τέτοιο; Αν είχε και ράδιο θα το είχα αγοράσει εχθές :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ... τι παίζει ρε παιδιά με την διαθεσιμότητα συσκευών στην Ελλάδα; Έχω παραγγείλει ένα 16GB White και μου λένε ότι θα πρέπει να περιμένω... αλλά δεν μου λένε πόσο... :(

 

Μάλλον παρήγγειλες σε Vodafone.. Δοκίμασε κάποιο Γερμανό ή OTEshop..

Η διαθεσιμότητα της Vodafone παραμένει σε κακά χάλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάτι είχα ακούσει για ακουστικά που θα ενσωματώνουν ραδιο για iphone. Παίζει κάτι τέτοιο; Αν είχε και ράδιο θα το είχα αγοράσει εχθές :cry:

 

Υπαρχει ενα εξαρτημα το οποιο κανει 50Ε περιπου αλλα δουλευει μονο σε Ipod..δωρον αδωρον απο την apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...