Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 3GS


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η οθονη του 3gs ειναι λιγο κιτρινωπη η μου φαινεται; Το gps δεν πιανει σε εσωτερικους χωρους; Ποση ωρα θελει για να επανελθει το σημα του gps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Η οθονη του 3gs ειναι λιγο κιτρινωπη η μου φαινεται; Το gps δεν πιανει σε εσωτερικους χωρους; Ποση ωρα θελει για να επανελθει το σημα του gps?

 

Ναι στα νέα iphones το color profile είναι διαφορετικό προς το πιο ...ζεστό.

 

Τώρα για το GPS λογικό δεν είναι να μην "πιάνει" σε εσωτερικούς χώρους??? Εκτός και αν είσαι κοντά σε κάποιο παράθυρο κλπ κλπ.

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας ένα γρήγορο search δεν είδα κάποιο εξειδικευμένο thread για το jailbreak, το cydia και το skype στο νέο iphone και πώς αυτά συνδέονται. Επίσης θα ήθελα να μάθω γενικά για τα ωφέλη, αλλά και τις παγίδες του jailbreak στο iphone!

 

Μόλις απόκτησα και γω ένα black 3gs 32GB μετά από πάρα πολύ τρέξιμο. Και νόμιζα ότι εδώ που είμαι (Σκωτία - Εδιμβούργο) θα υπήρχε καλή διαθεσιμότητα!

 

Το ερώτημά μου είναι απλό! Μπορούμε να χρησιμοποιούμε το skype για κλίσεις over 3g? Γίνεται μόνο με jailbreak? Και αν κάνω jailbreak στο iphone μου, μετά θα μπορώ να επαναφέρω το κανονικό firmware αν θέλω; Τι γίνεται με το 3.1 update? Μπορεί να γίνει το jailbreak εδώ; Ποια τα μειονεκτήματα και οι κίνδυνοι του jailbreak; Τα cydia προγράμματα μπαίνουν μόνο με jailbreak ή υποστηρίζονται officially? Sorry που ρωτώ όλα αυτά, αλλά έχω διαβάσει διάφορα και έχω μπερδευτεί. Παρακαλώ όποιος ξέρει ας βοηθήσει! Επίσης θα παρακαλέσω να γράφουμε εδώ μόνο για τα παραπάνω που ρώτησα, αλλά και το jailbreak γενικά! Ελπίζω το thread αυτό να παραμείνει όσο πιο μαζεμένο γίνεται, γιατί είναι πολύ δύσκολο να βρεις κάτι σε threads των 80 και πλέον σελίδων και δυστυχώς το search στο forum δε βοηθά σε αυτές τις περιπτώσεις! Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους γράψουν κάτι χρήσιμο σε αυτό το thread! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και αν κάνω jailbreak στο iphone μου, μετά θα μπορώ να επαναφέρω το κανονικό firmware αν θέλω

Nαι.

Τι γίνεται με το 3.1 update? Μπορεί να γίνει το jailbreak εδώ;

Οχι ακομα για το 3gs.

Ποια τα μειονεκτήματα και οι κίνδυνοι του jailbreak;

Kανενα απολυτως.

Τα cydia προγράμματα μπαίνουν μόνο με jailbreak ή υποστηρίζονται officially?

Μονο με jailbreak(και το ιδιο το cydia μονο με jailbreak μπαινει)

Ελπίζω το thread αυτό να παραμείνει όσο πιο μαζεμένο γίνεται, γιατί είναι πολύ δύσκολο να βρεις κάτι σε threads των 80 και πλέον σελίδων

Μ αυτη τη λογικη ομως θα ξεπηδουσαν καθε λιγο και λιγακι threads για θεματα που εχουν συζητηθει λεπτομερως και εχουν μπολικες σελιδες.Τουλαχιστον θα μπορουσες να κανεις post στο αντιστοιχο του iphone κ ας εχουν απαντηθει στο παρελθον οι αποριες σου,καποιος θα βρεθει να απαντησει ξανα και οι πληροφοριες θα παραμεινουν μαζεμενες;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Περιμένω λοιπόν το jailbreak του 3.1 εναγωνίως. Όμως διαφωνό σε αυτό που λές. Είναι πολύ πιο εύκολο με ένα search να βρεις το κατάλληλο thread, παρά μέσα σε κάτι τόσο γενικό όσο το iphone γενικά! 10 φορές να απαντηθεί η ίδια ερώτηση (και ποιος μου λέει ποια απάντηση από όλες είναι η καλύτερη, αν είναι να ιδρώσω για να βρω μία από αυτές) θες ώρες να τις βρεις. Εδώ τουλάχιστον να έχουμε μαζεμένο ότι αφορά το jailbreak και το voip που είναι κλειδωμένο και να μπορεί κάποιος να διαβάσει κάθε πληροφορία σαν αυτά τα ωραία που έγραψες εσύ σε μένα και σε ευχαριστώ πολύ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εκδοση Os 3.0. Οταν συνδεoμαι σε ενα wifi hotspot που χρειαζεται login εμφανιζεται ενα παραθυρο για να το κανεις. Υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιηθει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
(και ποιος μου λέει ποια απάντηση από όλες είναι η καλύτερη, αν είναι να ιδρώσω για να βρω μία από αυτές)

Ουτε και για τις δικες μου απαντησεις υπαρχει εγγυηση πως ειναι οι καλυτερες;)

Αν κανεις search με εμφανιση posts ολο και κατι θα βρεις.Αnyway οπως βολευεται κανεις:-)Υπομονη μεχρι το jailbreak λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον απαιτεί authentication μέσω web σου ανοίγει το παράθυρο στην εφαρμογή για να μην χρειάζεται να πας Safari πρώτα.

 

Ειναι feature δεν είναι bug :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, συνδεομαι στο wifi του uni και μου βγαζει login σελιδα που δεν μπορω να κανω τπτ, οποτε παταω home η cancel και αποσυνδεεται και απο το wifi. Οποτε πρεπει να κανω το ιδιο. Δεν βρισκω την ευκαιρια να πατησω το vpn, οποτε βρισκομαι σε ενα φαυλο κυκλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...