Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά απλά για να ξέρετε είχα επικοινωνήσει με την nike όταν παράγγειλα απο το eastbay για να βεβαιωθώ πως είναι αυθεντικά,επειδή τα συγκεκριμένα δεν τα εβλεπά πουθενά αλλού εκτος απο eastbay,footlocker!Με διαβεβαίωσαν πως είναι γνήσια κ πως το eastbay ειναι επισημος πωλητής της nike!

Επίσης μου έδωσαν κ μια λίστα με ποια site δεν συνιστά η nike για αγορές!;)

 

Απλά για να το δει κ άλλος κόσμος!;)

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3355060&postcount=361

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε firemanick πλακα μας κανεις? εχει χιλιοειπωθει οτι το cleverpurchases.com εχει μουφες.

Να σου πω.Ξερεις μηπως αν θα βγαλω ακρη με αιτημα επιστροφης χρηματων μεσω pay-pal με αιτιολογια οτι το παπουτσι ειναι μαιμου...???

 

---------- Προσθήκη στις 02:15 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:12 ----------

 

τουλάχιστον ειναι υποφερτή μαϊμού; ξεγελάει;

 

Από μακρια ξεγελαει.Από κοντα με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε firemanick πλακα μας κανεις? εχει χιλιοειπωθει οτι το cleverpurchases.com εχει μουφες.[/b']

Να σου πω.Ξερεις μηπως αν θα βγαλω ακρη με αιτημα επιστροφης χρηματων μεσω pay-pal με αιτιολογια οτι το παπουτσι ειναι μαιμου...???

αυτο δε το γνωριζω να σου πω. 50-50 ειναι, γιατι ναι μεν ειναι μουφα αλλα δεν παυει η συναλλαγη να εχει γινει. κανε εσυ αιτηση επιστροφης και μιλα και με την τραπεζα (εντος 10 ημερων). πρεπει να πας απο εκει και να κανεις αιτηση ακυρωσης συναλλαγης για ΝΑ παρεις τα χρηματα σου πισω, ΑΝ τα παρεις. πιστευω θα δικαιωθεις αλλα ειναι κριμα λογω κακης επιλογης site να ταλαιπωρεισαι ετσι. αϊντε ειδαμε κατι και πηγαμε και το πηραμε. και εμεις εδω τι φωναζουμε τοσο καιρο? για εμενα για εσενα για ολους εδω που κοιτανε την τσεπη τους και θελουν και ποιοτητα.

 

eastbay και οτι αλλο εχει ειπωθει στις πρωτες 10-12 σελιδες παιδια. μην τρεχουμε μετα και δε φτανουμε.ξεκουραστα, ευχαριστα και ΓΝΗΣΙΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή ξεκίνησα να ψωνίζω φέτος απο Eastbay δυο -τρείς φορές μέχρι τώρα και έμεινα πολύ ικανοποιημένος μήπως γνωρίζετε εκτός απο τα κουπόνια αν υπάρχει εποχή που βάζουν εκπτώσεις για να σκοτώσουν το stock τους τέλος της σεζόν όπως γίνεται σε yoox και asos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγη βοήθεια παιδία, έχει υπόψιν του κανείς αυτά τα κατα τ΄άλλα "διαφορετικά" sites με παπούτσια?

http://www.shoes2your.com

http://www.allofretail.com

Από ότι μπόρεσα να βρώ είναι απο Κίνα με τα sites τους να γίνονται host στις ΗΠΑ. Προσφέρουν worldwide shipping FREE! και απαντούν σε μαιλ αν κάνεις register. Για πληρωμή ζητούν τα στοιχεία τις χρεωστικής και η συναλλαγή θα γίνει μέσω ECPSS Payment Gateway .

Αφού έκανα εγγραφή στο 2ο που παράθεσα και παραγγγελία χωρίς να δώσω στοιχεία χρεωστικής, μου ήρθε την επόμενη αυτο:

 

Dear STEFANOS TSOGIAS ,

Nice day!Thank you for your visit our website:http://www.allofretail.com .We are notice that you are order on our website!

1 x Puma Disc Shoes Black

- Puma Men's Sizes: US11=UK10=EURO45

Pls check your bank account ,we are not receive the money from you !Our shoes is top quality and cheap price !We are hope we can make long term business with you!when you order on our website ,we will sent a gift to you !Looking forwards your early reply

Yours

Selina

Και ο διάλογος συνεχίζεται ως εξής με απαντήσεις εντός 5-6 ωρών:

 

-Are your shoes genuine or imitations? How long will it take for the shoes to arrive to Greece, thank you!

-Nice day!Thank you for your letter!Our shoes is genuine,the quality is very high and the price is reasonable!we are sent the shoes arrive at home ,it is about 5-7 work days!Looking forwards your ealry reply

-OK, but as I see you have paypal as a paying method in your main page. I would like to pay you with paypal because I can’t give you the numbers of my credit card, I’m afraid because I read that your paying method ECPSS Payment Gateway often is involved with theft, fraud, and overcharges! So where is the paypal option as a paying method?

-Dear Friend,

NIce day!Thank you for your letter!If you really think the ecpss is not safe payment!you can sent the payment account to us ,we will sent the payment request to you !Looking forwards your early reply.

 

Τι λέτε λοιπόν? Δεν με ενδιαφέρει αν τα παπούτσια τους είναι μούφες και αντιγραφές, απλά αν θα μου έρθουν καν αφού πληρώσω, και αυτό γιατί θέλω τα συγκεκριμένα. Να επιμείνω για invoice από paypal και όχι μέσω του δικού τους τρόπου?

 

Υ.Γ: Είναι κανείς εξοικιωμένος με αγορές από το http://en.rakuten.co.jp ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

nemesis ενα πραγμα θα πω: τι πας να κανεις???

αφου εχεις επιλογη και μαλιστα πολυ καλη και εμπιστη...

 

εγω σου λεω οτι ειναι μουφα

 

1)απο τον τροπο παρουσιασης των πρϊοντων

2)δεξια που εχει τους τροπους πληρωμων μονο γνησια δεν ειναι η φωτο...

 

μου φαινεται ψαχνεσαι να πιαστεις κοροϊδο.

 

γνωμη μου ειναι αν δεν βρεις κατι στο east πηγαινε σε ενα μαγαζι στην ελλαδα και παρε αυτο που θες η κοιτα προς ebay μερια...

Επεξ/σία από isspro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nemesis ενα πραγμα θα πω: τι πας να κανεις???

αφου εχεις επιλογη και μαλιστα πολυ καλη και εμπιστη...

 

εγω σου λεω οτι ειναι μουφα

 

1)απο τον τροπο παρουσιασης των πρϊοντων

2)δεξια που εχει τους τροπους πληρωμων μονο γνησια δεν ειναι η φωτο...

 

μου φαινεται ψαχνεσαι να πιαστεις κοροϊδο.

 

γνωμη μου ειναι αν δεν βρες κατι στο east πηγαινε σε ενα μαγαζι στην ελλαδα και παρε αυτο που θες η κοιτα προς ebay μερια...

 

Ευχαριστώ φίλε isspro για τα φώτα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σας... ειχα παραγγείλει κοντα στα χριστούγεννα ένα ζευγάρι παπούτσια από το eastbay.Τότε...αφού είχα κάνει την παραγγελία,.μετά από 3 μέρες, ελαβα ένα μαιλ , στο οποίο μου ζητούσαν κάποια επιπρόσθετα στοιχεία. Όλα πήγανε καλά και μέσα σε 20 μέρες είχα παραλάβει το πακέτο μου! Πρόσφατα έκανα μια άλλη παραγγελία, κάνοντας όμως λάθος στο εμαιλ που τους έδωσα(αντί για gr έβαλα com,yahoo). Περίμενα λοιπόν και τώρα το αντίστοιχο εμαιλ , το οποίο δεν έχει έρθει ακομα και προβληματίστηκα....μπήκα να δω το odrer status και γράφει fully shipped!μπορει κάποιος που έχει παραγγείλει πρόσφατα να μου πει αν άλλαξε στρατηγική το eastbay και δεν στέλνει μαιλ μετά την παραγγελία, ή λόγω του λάθους που έκανα στο μαιλ δεν μου έχουν στείλει κάτι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εχεις βαλει λαθος mail πως περιμενεις να παρεις απαντηση?

εγω αυτο που θα εκανα ειναι να εστελνα mail (απο το σωστο mail) και να ενημερωνα οτι η παραγγελια που εκανα με το λαθος mail, ειναι για το gr και παει λεγοντας. ετσι θα ηξεραν και αυτοι και σε ποιον απευθυνονται αλλα και που να ενημερωσουν για την εξελιξη της παραγγελιας. αν νομιζες οτι θα κατσουν να βρουν ποιανου ειναι το λαθος mail κλπ νομιζω εισαι off...

 

στειλε τωρα και πες τους το. για να ξερεις και εσυ τι γινεται. αν δεν ειναι ηδη αργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο το site http://www.slatewear.co.uk σας φαινεται εμπιστο?

Λιγα πραγματα εχει, απλα εχω βρει ενα τζην εκει και δεν το βρισκω πουθενα αλλου..

To μαγαζί έχει φυσική υπόσταση οπότε κινέζικη απάτη δεν είναι. Το αν είναι αξιόπιστο στο τι θα σου στείλει είναι άλλο θέμα.

slat.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προλαβα να το ποσταρω πριν:

 

κουπονια εδω

Αν τα κουπόνια αυτού του site δουλεύουν πράγματι και για τα υπόλοιπα καταστήματα τότε είναι πολύ μεγάλη υπόθεση. Ευχαριστούμε για το εξαιρετικά χρήσιμο ποστ φίλε isspro! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες για ριχτε μια ματιά http://www.greennikeb2b.com/

εμένα μου φαίνεται τρελη μουφα αλλά δεν βρήκα και πολλές έως και καμία πληροφορία γι`αυτο το μαγαζί,για πείτε μου και εσείς τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες για ριχτε μια ματιά http://www.greennikeb2b.com/

εμένα μου φαίνεται τρελη μουφα αλλά δεν βρήκα και πολλές έως και καμία πληροφορία γι`αυτο το μαγαζί,για πείτε μου και εσείς τι λέτε?

νομίζω ότι οι περισσότεροι δεν διαβάζουν προηγούμενα posts (και απλά ρωτάνε)

Πόσο αξιόπιστο είναι όταν:

-Εχει χώμα τιμές

-Επικοινωνία με hotmail και yahoo

-Πληρωμή με western union και money gram (για paypal λέει ρωτήστε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα κουπόνια αυτού του site δουλεύουν πράγματι και για τα υπόλοιπα καταστήματα τότε είναι πολύ μεγάλη υπόθεση. Ευχαριστούμε για το εξαιρετικά χρήσιμο ποστ φίλε isspro! :-)

κανονικα πρεπει :shifty:

παρακαλω :-)

 

Ρε μάγκες για ριχτε μια ματιά http://www.greennikeb2b.com/

εμένα μου φαίνεται τρελη μουφα αλλά δεν βρήκα και πολλές έως και καμία πληροφορία γι`αυτο το μαγαζί,για πείτε μου και εσείς τι λέτε?

αν εχεις διαθεση να χασεις τα λεφτα σου και να ταλαιπωρηθεις...

ρε μαγκες μην τσιμπατε απο τις τιμες, ελεως πια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...